Orel: 17. května začínáme tréninkový miniblok

F r ý d e k-M í s t e k - Spousty otázek mají jistě fanoušci ohledně nově rodícího se A-týmu. I proto jsme si popovídali s trenérem Karlem Orlem, který nám nastínil jaký bude následující program Valcířů i co se v minulých dnech dělo a aktuálně děje.

Veřejnosti se zdánlivě může zdát, že se nic neděje, je to ale právě naopak…
Je to tak, práce je opravdu hodně. Je to ale momentálně především úřednická práce s telefonem u ucha. (s úsměvem) Jednání s hráči, zařizování technických věcí.

Jména prozrazovat nebudeme, ale dá se odhadnout, s kolika hráči jste jednali?
Kolem třicet hráčů určitě. Měli jsme jednání na Baníku Ostrava, který nám v rámci spolupráce přislíbil určitou výpomoc. Ale není to samozřejmě jen o hráčích Baníku. Jednáme i s ostatními fotbalisty, kluby.

Byli v rámci jednání osloveni i odchovanci klubu?
Samozřejmě, chtěli bychom touto cestou jít. Cestou hráčů, kteří mají ke klubu vztah.

Jaké budou následující dny a týdny, jaký bude program?
17. května začínáme tréninkový miniblok, který by měl trvat do 2. června. Chtěli bychom absolvovat tréninkové jednotky třikrát týdně s tím, abychom se pomaličku poznali. Aby trenéři poznali hráče a hráči poznali nás trenéry, samozřejmě i prostředí ve Stovkách

Možná budou mít fanoušci vyšší nároky, jak je složité skládat tým úplně od nuly, bude to chtít asi i od fanoušků trpělivost?
Trpělivost bude muset být dost velká. Je to situace, kterou jsem osobně nezažil. Myslím, že málo trenérů se ocitlo v situaci, kdy skládají mužstvo od nuly. V tomhle směru je to složité. Na druhou stranu pro hráče je to malinké plus v tom, a je to trochu klišé, že každý začíná od nuly. Startovní čára je pro každého stejná a každý bojuje za sebe. Teď to bude platit abnormálně. Většinu hráčů tak dobře neznáme, takže bude na nich, jak zde projeví svůj talent.

Vaším druhým asistentem bude šéftrenér dorostu Roman Vojvodík. Jak i on naznačil, měl by být můstkem mezi dorostem a muži...
Přesně tak. Chceme do přípravy zapojovat i naše talentované dorostence, tak jak by to mělo být. Samozřejmě ty, kteří si to zaslouží. V tomto směru budeme úzce spolupracovat.

Čítám, že ostatní jména realizačního týmu včetně prvního asistenta trenéra budou známa v nejbližších dnech?
Ano, chceme to vše doladit během čtrnácti dnů tréninkového bloku, kdyby se většina věcí měla vyřešit.

Zmínili jsme náročnost tohoto období, skládání týmu, těšíte se?
Nevím, jestli je těšit to správné slovo. (s úsměvem) Je to však výzva, protože jdeme do neprobádané oblasti. Ale je to práce trenéra, který se s tím musí sžít. Je to otázka výběru hráčů, otázka charakterových vlastností hráčů. V tomhle směru je to jako v každém jiném týmů, ale specifikum u nás je, že začínáme úplně od nuly. Ne, od nějakého stavu hráčů, kdy se končí sezóna a začíná nová. Je tam určitý počet hráčů a jenom se doplňuje. My začínáme od prvního hráče.

Ke všemu zmíněnému musíme započítat i situaci kolem Covidu-19. Jak se pracuje v nejistotě, kdy se úplně neví, co bude, jak bude?
Zaplaťpánbůh, že už přišlo nějaké uvolnění. V tomhle jsou podmínky daleko lepší, než byly třeba před měsícem. Nedovedu si představit, že bychom měli skládat mužstvo a trénovat ve dvojicích. To by bylo...Nějak bychom to museli udělat, ale bylo by to velmi náročné.

×
Dnes v 15:00 | A-tým
ČSK Uherský Brod
FK Frýdek-Místek