Novinky z kabiny Áčka

F r ý d e k-M í s t e k - Druhým týdnem pokračuje tréninkový kemp A-týmu Valcířů. A nouze o novinky nebyla, byť jsou i některé negativní. Nově se mezi zkoušené hráče zařadil odchovanec Frýdku-Místku Lukáš Krajčo, cenné zkušenosti pak posbíral na pondělním tréninku i sedmnáctiletý obránce z U19 Filip Šponer.

Na pondělním tréninku ještě rezonovaly dozvuky ze sobotního zápasu proti Brušperku. V něm se totiž zranil brankář Tomáš Netolička, který bude minimálně čtrnáct dní mimo hru a s kempem se tak bohužel rozloučil. Přibyla však některá nová jména. Zkoušený kádr rozšířil odchovanec Valcířů Lukáš Krajčo. Novým jménem v tréninku byl i Ondřej Mokroš, obránce U19, který však od nové sezóně přechází do mužské kategorie a má tak v podstatě stejný statut jako Giacomo Corriero, který je po dlouhodobém zranění. Oporou našeho dorostu bude však jistě minimálně dvě sezóny Filip Šponer (foto vlevo). Sedmnáctiletý obránce patří do skupiny mladých pušek, která na podzim již v tak nízkém věku sbírala zkušenosti ve druhé dorostenecké lize kategorie U19.

Pokud si trenéři i hráči pochvalovali vysokou úroveň a tempo tréninku, pondělí na tom rozhodně nic nezměnilo. Opět se trénovalo ve vysoké intenzitě. A tráva na třetím tréninkovém hřišti pod hráči s nadsázkou hořela. Ve středu čeká Lipinu druhé tréninkové utkání, po Brušperku tentokrát vyzveme divizní Nový Jičín. Hrát se bude opět ve Stovkách, start zápasu je naplánován na 17:30.


Obránce U19 Ondřej Mokroš.


Odchovanec Valcířů záložník Lukáš Krajčo.

HRÁČI NA DNEŠNÍM TRÉNINKU: Jakub Švrčina (Bohumín), Richard Mrozek (D. Datyně) Michael Gergela (Baník Ostrava) - Michal Velner (Baník Ostrava), Jaroslav Juříček (Frýdek-Místek), Marián Kovařík (Vsetín), David Kučera (Frýdlant nad Ostravicí), Lukáš Raab (Baník Ostrava), Dominik Vojvodík (Lískovec), Jakub Tamajka (Baník Ostrava), Timofej Barkov (Baník Ostrava), Josef Knedla (Baník Ostrava), Dominik Konečný (Baník Ostrava), Jakub Vrbka (Baník Ostrava), Šimon Byrtus (Karviná), Tomáš Hujo (Karviná), Jakub Massaniec (Hlučín), Petr Kováč (Frýdek-Místek), Giacomo Corriero (Frýdek-Místek), Marek Janša (Uherský Brod), Jakub Blejchař (Hranice), Ondřej Pyclík (Hlučín), Lukáš Kundrátek (Hlučín), Lukáš Krajčo (zahraničí), Ondřej Mokroš (Frýdek-Místek U19), Filip Šponer (Frýdek-Místek U19)

×
Dnes v 15:00 | A-tým
ČSK Uherský Brod
FK Frýdek-Místek