Juříček: Zodpovědnosti se nezříkám

F r ý d e k-M í s t e k - Po sedmi letech se osmadvacetiletý záložník ocitl opět na známých místech. Jaroslav Juříček to jako odchovanec našeho klubu samozřejmě ve Stovkách dobře zná. Nyní bude jedním z důležitých segmentů kádru v nadcházející sezóně MSFL. V rozhovoru jsme samozřejmě jeho návrat důkladně probrali.

Jardo, ve Frýdku-Místku si prošel všemi kategoriemi od přípravky až po muže, jaký to je pocit, vrátit se na místo činu?
Je krásné se sem vrátit po sedmi letech. Je tu sice jiný kádr, ale prostředí je pořád stejné. Co mi tady ale chybí, je jedna důležitá osoba, že už tady není František (František Vojvodík, dlouholetý vedoucí týmu a hospodář, který nás navždy opustil v březnu ve věku 73 let pozn. red.). Tvoří se nový kádr, uvidíme, jak to bude vypadat, myslím, že to bude dobré.

Vzpomínáš si, kdy jsi hrál za Frýdek-Místek naposledy?
Myslím si, že poslední zápas byl na Bohemce (Střížkov pozn. red.) a tam jsme chytli latu 1:7.

Jaké bylo rozhodování?
Měl jsem ambici se sem vrátit a zahrát si třetí ligu, to mi rozhodování dost ulehčilo. Na druhou stranu ve Frýdlantu jsme měli dobrý kádr, dobrou kabinu, takže se mi neodcházelo lehce, Nakonec jsem to ale vyhodnotil tak, že si chci zahrát třetí ligu a chci být ve Frýdku-Místku.

Sledoval si Frýdek-Místek, i když jsi působil v jiných klubech?
Určitě. Měl jsem tu dost známých, s kterými jsem hrával. Na zápasy mi to bohužel nevycházelo, protože se mi to většinou krylo, ale na webovky jsem chodil a sledoval výsledky.

Jak hodnotíš uplynulý třítýdenní kemp? Marián Kovářík říkal, že na trénincích to mělo velký náboj...
Taky si myslím, že jsme do toho šli naplno, poznávali jsme se. Tréninkové zápasy asi nevypadaly podle představ, protože jsme se neznali. Takže jsme přesně nevěděli, jak se posouvat, jak napadat. Myslím si ale, že to všichni odjezdili naplno a odevzdali maximum,

Jak ses cítil na tréninku a v zápasech ty, i třeba vzhledem k dlouhé covidové pauze?
Myslím si, že nebyl žádný větší problém. Většina kluků se určitě ve svých klubech udržovala, takže to šlo v pohodě zvládnout. Nebyl to nějaký skok. Kdyby se nic nedělalo, bylo by to samozřejmě horší.

Vím, že je to ještě daleko a těžké odhadovat, ale zkusme to. Jaké máš očekávání od nadcházející sezóny?
Je to těžké hodnotit, uvidíme, jaký kádr se vytvoří. Mladí kluci, co tu jsou, jsou šikovní. Myslím si, že když budeme jezdit všichni naplno, že budeme hrát v MSFL důstojnou roli. Uvidíme, jestli ještě přijde někdo zkušenější, podle toho také bude záležet.

Zmínil si zkušenější hráče, ale právě ty bys měl v týmu právě takovou roli...
Myslím si, že budu mezi nejstaršími, co to musí vzít na sebe. Nezříkám se toho. Uvidíme, jak to půjde.

28. června startuje letní příprava. Někteří hráč úplně dril v přípravě nemají rádi, byť to samozřejmě není takové jako příprava zimní. Jak to máš ty?
Těším se, nikdy jsem neměl s přípravou problém, nemám z toho strach.

Ono v podstatě ani letní příprava nebude tak dlouho, trvat bude jen měsíc...
Myslím, že to bude skvělé, intenzivní. Teď jsme byli v nějakém solidním tempu, zase se do toho určitě rychle dostaneme.

Na závěr jedna taková cestovatelská otázka. V divizi se samozřejmě tolik necestuje, v MSFL už je to jiné. Jak se těšíš na cestování?
Těším se, zase uvidíme jiné týmy, jiná města. Bude to zajímavé.