Prohra v nastavní proti Slavičínu

Komentář ke sportovní části utkání a stanovisko FK Frýdek-Místek

Do utkání jsme vstoupili aktivně, do 20 min. jsme si vytvořili dvě slibné situace. Hlavně ta druhá byla gólová, kdy Kučera bohužel jen nastřelil gólmana. Ale v 25 min. už to vyšlo. Manzia krásně vysunul Kovaříka a ten s přehledem překonal domácího brankáře. Slavičín vyrovnal z přísně nařízené penalty v 38 min. Ještě v závěru poločasu běžel Manzia sám na brankáře, ale bránu minul.

Ve druhém poločase šli domácí do vedení po rychlém brejku. My jsme vzápětí po hlavičce Manzii trefili břevno. Vyrovnat se nám podařilo až v poslední minutě zásluhou dorážky Timofeje Barkova.

Jak konec zápasu, tak celé prodloužení se odehrávalo ve velmi bouřlivé atmosféře, kdy velmi nepřesný rozhodčí rozjel karetní mariáš, na který jsme doplatili 2 ČK. Slavičín rozhodl gólem na konci prvního prodloužení.


Stanovisko FK Frýdek-Místek k bezprecedentnímu útoku na hráče klubu Bidje Manziu

Mrzí nás, že o výsledcích zápasů rozhodují i skutečnosti, které nemají se samotným sportem nic společného. Větší či menší nejasnosti, nesrovnalosti v rozhodování patří ke sportu i k životu. Ale ve středu ve Slavičíně se událo něco, co naprosto zásadním způsobem vybočuje z rámce běžných pochybení, které jsou neoddělitelnou součástí hry.

Osobou, kterou jsme nejspíše schopni přesně identifikovat, a dlužno dodat, že se nejpravděpodobněji jedná o činovníka FC TVD Slavičín, byl slovně napaden hráč Bidje Manzia. Zásadním způsobem se ohrazujeme proti napadání jakéhokoli hráče našeho klubu, jakož i jakéhokoli člena realizačního týmu. Takové jednání, ať už se jej dopustí vůči našemu klubu kdokoliv, jednoznačně odsuzujeme a jsme připraveni činit veškeré právní kroky k odstranění či alespoň zmírnění následků jakýchkoli útoků na náš klub, a to včetně útoků rasistického charakteru. K tomu podnikneme nezbytné právní kroky, a to vůči těm, kteří se takových útoků dopustili, a to jak v rámci FAČRu, tak v rovině soukromoprávní. A bude-li toho třeba, tak i v trestněprávní rovině. Nezbavujeme se odpovědnosti za pochybení osob našeho klubu. Jsme připraveni se za fyzický kontakt hráče Manziy s jedním z domácích fanoušků omluvit a tímto takto činíme. Avšak stejné očekáváme od klubu FC TVD Slavičín, a to současně s návrhy, jak nepříznivé a nepřijatelné následky, které byly způsobeny pohárovým utkáním tento klub alespoň zmírní, když jejich naprosté odčinění je těžko představitelné, o takových návrzích FC TVD Slavičín jsme ochotni jednat. Avšak spolu s tím, kdy nám tento klub bude deklarovat, že přijal taková účinná opatření, že v budoucnu, pokud by mezi našimi kluby došlo ať už k přátelskému, mistrovskému nebo pohárovému zápasu, aby se podobné ataky v žádném případě neopakovaly.

Hráči, realizační tým a vedení klubu pevně stojí za našim Bidjem Manziou.