Proti Kroměříži jsme si ukázali, že můžeme hrát s každým, říká Lukáš Raab

V předchozím soutěžním utkání Lipina pořádně potrápila hlavního favorita MSFL z Kroměříže, i když nakonec prohrála 2:4. Útočník Lukáš Raab v rozhovoru mluví o tom, proč mladé družstvo z dobře rozehraného duelu nevytěžilo více. Zmiňuje také to, že hráči už pochopili, kam se chtějí ubírat nebo že se tým chce co nejdříve dostat do klidného středu tabulky.

Lukáši, o předešlém víkendu jste začali výborně proti největšímu favoritovi soutěže z Kroměříže. Skvěle rozehraný zápas jste však nakonec prohráli. Proč?
Ano, začali jsme opravdu skvěle. Do 20. minuty jsme vstřelili dva góly a měli jsme zápas výborně rozehraný. Kroměříž jsme nepouštěli na dostřel naší branky a myslím, že jsme ji naší hrou docela trápili. Bohužel se jí do poločasu podařilo zkorigovat výsledek na 2:1 z rohového kopu. Zlomový moment přišel po naší červené kartě, kdy jsme zhruba 25 minut museli dohrávat o jednoho hráče méně. V této části už nás Kroměříž začala přehrávat a celkem brzy vstřelila gól na 2:2. Tento výsledek jsme však měli udržet až do konce. Určitě bychom bod s tak kvalitním soupeřem brali všemi deseti. To se bohužel nestalo. Udělali jsme zbytečné chyby, z nichž pramenily dva góly na konci duelu a pro nás nelichotivý výsledek 2:4. Zřejmě nám chybělo více zkušeností, abychom střetnutí lépe dohráli a uhráli alespoň remízu. Rozhodně jsme si nezasloužili za předvedený výkon prohrát o dvě branky.

Může vás potěšit alespoň fakt, že jste pořádně potrápili hlavního favorita na postup do 2. ligy nebo je pro vás takový výsledek velké zklamání?
Na jednu stranu nás může těšit takový výkon, na druhou stranu si musíme otevřeně říct, že tento zápas šel zvládnout za nějaký bodový zisk. Po konci utkání převládalo velké zklamání z prohry. Alespoň vidíme, že můžeme hrát vyrovnaný zápas bez nějakého strachu s kýmkoliv v lize.

Máte ještě hodně mladý a nepříliš zkušený tým. Neobáváte se toho, že prohra takovým způsobem nalomí jeho psychiku?
Ano, máme mladý, dravý tým a všichni jsme už snad pochopili, kam se chceme ubírat a jakým směrem chceme jít. Proti Kroměříži jsme si ukázali, že můžeme hrát s každým a alespoň za výkon se opravdu nemusíme stydět.

Rozebírali jste se spoluhráči hodně pro vás tak nešťastný průběh zápasu nebo jste se na toto utkání snažili co nejdříve zapomenout?
Ano, probírali jsme si utkání velice důkladně a rozebrali věci, které se nám nelíbily a ukázali si i věci, které byly dobré. Rozhodně je na čem stavět a uděláme všechno pro to, abychom už teď v sobotu ve Velkém Meziříčí naplno bodovali.

Pohled na současnou tabulku pro vás není příliš lichotivý. Co by vám momentálně nejvíce pomohlo?
Pro nás je teď nejdůležitější zapas ve Velkém Meziříčí a na ten se upínáme a uděláme vše, abychom ho zvládli. A zvládneme.

Společně s Mariánem Kovaříkem tvoříte útočné duo, které dělá protivníkům potíže. Vaše branky však zatím týmu příliš bodů nepřinesly. Jak moc vás to štve? Není to trochu frustrující?
Abych řekl pravdu, je úplně jedno, kdo ty branky dá a bude dávat. Důležité je sbírat body a pak to všechno přijde s odměnou pro nás.

Marián Kovařík v přechozím rozhovoru mluvil o tom, že potřebujete zkvalitnit přechodovou fázi a přestat dělat chyby, které soupeři trestají. Dokážete odhadnout, jak dlouho to ještě potrvá? Přece jenom stále se ještě sehráváte, je to tak?
Absolutně nedokážu odhadnout, jak dlouho to ještě potrvá, ale každý den na tréninku pracujeme na věcech, které chceme v zápase vidět a jak se chceme prezentovat. Podle mého názoru už si přenášíme na hřiště poznatky od trenéra a zlepšujeme se jako tým. Jsme ale teprve na začátku a neustále na sobě musíme pracovat a zlepšovat se. A to jak individuálně, tak týmově. Výsledky se pak určitě dostaví.

Prozatím jste odehráli devět zápasů, ve kterých jste nasbírali osm bodů. Je ve vašich silách stoupat tabulkou směrem vzhůru? S jakým umístěním byste byl spokojený?
Ano, určitě je v našich silách stoupat tabulkou a dostat se někam, kde se chceme pohybovat. Určitě ale nechci říkat nějaké přesné místo. Chceme být co nejdříve v klidném středu, ať můžeme pracovat v klidu a neustále se zlepšovat. Na co to bude stačit, to uvidíme na konci sezony.