Přehled zápasů v týdnu od 1. 5. do 7. 5.

Přehled utkání týmů MFK Frýdek-Místek v týdnu od 1. do 7. května 2017.

Fotbal Třinec - muži 2:1 (2:1) - branka FM: Literák

muži - FK Baník Sokolov 1:1 (1:1) - branka FM: Ševčík

mladší dorost U16 - FC Baník Ostrava 1:3 (0:1) - branka FM: 36. 0:1, 50. 0:2, 67. Procházka 1:2, 73. 1:3
Sestava FM: Hasalík – Dudek, Šostý, Al. Akritidis, Koval – Strouhal, Forch – Chýlek (41. Křenek), An. Akritidis, Procházka – Kováč (56. D. Maceček). Trenéři: Radomír Hlaváč a Petr Schmidt.
"Dnes jsme prohospodařili první poločas. Měli jsme v něm až přílišný respekt ze soupeře, byli málo odvážní, prostě bez víry ve vlastní schopnosti a dovednosti. Navíc jsme soupeři dávali moc prostoru ke kombinaci. Druhý poločas byl z naší strany úplně jiný. Zlepšili jsme pohyb, začali vyhrávat osobní souboje, a zpřesnili jsme přechod do útoku. Na lepší výsledek to však nestačilo. Dnes rozhodla naše pasivita v prvním poločase a provedení gólových situací, kde měl soupeř větší kvalitu,“ krátce zhodnotil utkání trenér Radomír Hlaváč.

mladší dorost U17 - FC Baník Ostrava 1:2 (1:0) - branka FM: 7. Kožušník (Pavela)
Sestava FM: Blažek - Kudláček, Kožušník, Bányácski, D. Bystroň (72. Liberda) - Blahuta - Pavela, Plewa, Veselka (48. Želazko) - Zima, J. Fukala. Trenéři: Jan Žižka a Robert Černý.
Z naši strany první poločas dobry, dáme branku a máme další tři vyložené šance navýšit skóre, ale selžeme v koncovce. V první půli jsme Baník do ničeho nepustili. Místo abychom pokračovali ve druhé půli s aktivním napadáním, tak Baníku dáme prostor na kombinaci a hosté nás přišpendlili doslova na naší půlku. Pak bylo jen otázkou času, kdy se Baník prosadí. Je to škoda, protože si myslím, že kdybychom si ve druhé půli uměli v některých momentech víc vyhovět na hřišti, tak zápas jsme mohli dovést do vítězného konce. Sečteno, zápas dvou rozdílných poločasů.

Fotbal Třinec - starší dorost U19 0:2 (0:0) - branky FM: 60. Pánek, 90. Velička
Sestava FM: Filipec - Hruška, Hamšík, Kublák, Ciesarík - Šohaj (88. Wojčík), Mrkvička, Pánek, J. Fukala (46. Hladík) - Šafner (90. Liška) - Velička. Trenéři: Josef Sláma a Radek Punda.

SK Uničov - mladší žáci U13 1:2 (1:1, 0:1, 0:0) - branky FM: M. Málek 2
Sestava FM: Hrubý, Dvořák - Žáček, Pešek, A. Kowalczyk, Koutný, Jiříček, Kaňák, Barčák, A. Kováč, Maloň, Maléř, M. Málek, F. Kowalczyk, Šponer. Trenéři: Lubomír Macíček, Robert Schedling a Ján Balko.

SK Uničov - mladší žáci U12 3:6 (1:1, 2:3, 0:2) - branky: 17. Krejčí 0:1 (V. Kováč), 36. Krejčí 1:2, 49. D. Němec 2:3 (Krejčí), 54. vlastní 2:4 (D. Němec), 77. Jedlička 3:5, 79. V. Kováč 3:6
Sestava FM: Mařík - Cudzik, Konečný, Kunčík, Hlosta, Krejčí, Míček, V. Kováč, Šimíček, Jedlička, Žiga, D. Němec, Kuboš, Pastucha, Rašovský. Trenéři: Radek Šmíd a Martin Rojíček.
I když se vyhrálo, tak ke vší úctě k domácímu celku, v jiných zápasech s Top týmy nám výkon, jakým jsme se tady předvedli, nebude stačit. Velmi rozdílné výkony a hlavně přístup některých hráčů k dnešnímu utkání nás velmi mrzí.

SK Prostějov - starší žáci U15 0:3 (0:2) - branky FM: 9. Niesner (Corriero), 11. Brojač (Vahalík), 48. Kolář
Sestava FM: J. Málek - J. Mikulenka, Tomančák, M. Merta, Kolář - K. Merta, Mohyla (36. Zrůnek) - Brojač (50. Strkač), Corriero (59. T. Hammer), Niesner (36. Packo) - Vahalík. Trenéři: Karel Orel a Milan Šponer.
Povinné vítězství z Hané jsme sice přivezli, ale individuální výkony některých hráčů určitě prozatím nesplňují požadované parametry. Pochvalu zaslouží pouze obranná čtveřice, která svého soupeře nepustila do vážnějšího ohrožení naší branky a především pak Filip Kolář, který nádherným sólem přes celé hřiště pečetil naši výhru.

SK Prostějov - starší žáci U14 2:2 (1:1) - branky FM: 14. Śmiga, 48. Šilák
Sestava FM: Kavka - Cempírek, Klimeš, Murín (36. Březina), Šilák,Jurga (62. Kulhánek), M. Mikulenka,Chalachan, Rehwald, Marciňa (36. Šeba), D. Śmiga (64. Vyvial). Trenéři: Karel Maceček a Josef Bardoň.

mladší žáci U12 - turnaj ve Vsetíně - (10. místo)
Výsledky FM: - SK Sigma Olomouc 0:2, - Fastav Zlín 1:2 (Míček/Pastucha), - MFK Púchov 1:1 (Švrček/D. Němec), - FC Vsetín 1:4 (Hlosta/V. Kováč), - AC Sparta Praha 1:1 (Míček), - FC Baník Ostrava 0:1, - SK Prostějov 2:0 (V. Kováč/D. Němec, D. Němec/Pastucha), - FŠ M. Haneka 2:0 (D.Němec a Krejčí).
Celkové pořadí: 1. AC Trenčín, 2. AC Sparta Praha, 3. FC Vsetín, 4. FC Slovácko, 5. MŠK Púchov, 6. SFC Opava, 7. FC Fastav Zlín, 8. SK Sigma Olomouc, 9. FC Baník Ostrava, 10. MFK Frýdek-Místek, 11. SK Prostějov, 12. FŠ M. Haneka.
Sestava FM: Řeha, Mařík - Kunčík, Konečný, Hlosta, Míček, Krejčí, D. Němec, Švrček, Cudzik, Žiga, V. Kováč, Pavlica, Pastucha, Ježík, Jedlička. Trenéři: Radek Šmíd a Martin Rojíček.
Bohužel turnaj jsme odehráli v křeči, špatné zakončení a proměňování šancí nás stály lepší výsledky, scházela také i lehkost ve hře.

mladší žáci U13 - Ondrášovka Cup v Hradci Králové - (6. místo)
Výsledky v základní skupině: FM - Ústí n. L. 2:0 (branky FM: M. Mikulenka, M. Málek), - FK Teplice 1:2 (M. Málek), - RMSK Cidlina Nový Bydžov 3:0 (Pešek, A. Kowalczyk, Kaňák), - MŠK Žilina 0:2, - FC Baník Ostrava 0:1, - Sparta Praha 0:0, - Hradec Králové 0:2 (M. Mikulenka nedal pk), - FK Viktoria Žižkov 4:2 (M. Mikulenka 2, Žáček, Pešek), - FC Zbrojovka Brno 2:0 (Koutný, M. Mikulenka), - Kladno 3:0 (M. Mikulenka, Maloň, Barčák), - Jablonec 1:0 (Maloň). Třetí místo ve skupině B.

Zlatá skupina: - Hlučín 0:0, - Slavia 1:3 (M. Mikulenka), - Č. Budějovice 2:1 (M. Málek, Kaňák), - Bohemians 2:0 (M. Málek, Maloň), - Pardubice 0:2, - Vítkovice 1:0 (M. Mikulenka). Celkově skončili mladí Valcíři na 6. místě.

starší žáci U15 - SK Sigma Olomouc 3:5 (2:2) - branky FM: 16. Zrůnek (Vahalík), 28. Niesner (Corriero), 42. Corriero (Niesner)
Sestava FM: Rusek - J. Mikulenka, Tomančák, M. Merta, Kolář - K. Merta, Mohyla - Niesner, Corriero, Zrůnek (60. Strkač) - Vahalík (60. Packo). Trenéři: Karel Orel a Milan Šponer.
I přes ztrátu tří bodů jsme v Chlebovicích na těžkém terénu předvedli jeden z nejlepších výkonů na jaře. Silnému soupeři jsme dokázali vstřelit tři krásné branky, byli jsme důrazní i úspěšní v soubojích, prosazovali jsme se kombinačně i rychlostně, ale bohužel jsme nebyli schopni udržet koncentraci po celých sedmdesát minut utkání a střelecky mimořádně disponovaný kanonýr Sigmy nás pěti góly jak se říká "sestřelil". Pokud ovšem kluci budou přistupovat ke každému zápasu takovýmto způsobem, výsledky se jistě dostaví.

starší žáci U14 - SK Sigma Olomouc 0:6 (0:2)
Sestava FM: Müller (36. Kavka) - Vyvial, Klimeš, Murín, Březina, Cempírek,Jurga (40. Marciňa), Kulhánek (36. Šilák),Rehwald, Šeba (36. Chalachan), D. Śmiga. Trenéři: Karel Maceček a Josef Bardoň.Soupeř prokázal, proč je suverénem naší soutěže. Bohužel jsme to soupeři velmi usnadnili, když jsme podali výkon pod možnostmi našeho týmu, což samozřejmě souvisí s negativním vývojem skóre v zápase.

PŘÍPRAVKA

ročník 2007 - turnaj ve Velké Polomi (pondělí 1. 5. - 10.00 h)

ročník 2006 - SFC Opava (úterý 2. 5. - 17.00 h, hř. Stovky) Karty Cup

ročník 2007 - SFC Opava (úterý 2. 5. - 17.00 h, hř. Stovky) Karty Cup

FC Kozlovice - ročník 2008 (úterý 2. 5. - 16.00 h, hř. Kozlovice)

Frýdlant n. O. a Čeladná - ročník 2007 (středa 3. 5. - 16.00 h, hř. Frýdlant n. O.)

Fotbal Třinec a MFK Vítkovice - ročník 2008 (čtvrtek 4. 5. - 16.30 h, hř. Třinec) triangl

ročník 2007 - turnaj v Petřkovicích (sobota a neděle 6. - 7. 5., hř. Petřkovice)

ročník 2010 - turnaj 3v3 (sobota 6. 5. - hř. Hukvaldy - 8.30 h)

ročník 2008 - Albrechtice a Raškovice (sobota 6. 5. - hř. Stovky - 9.00 h) triangl

MFK Vítkovice a Fotbal Třinec - ročník 2010 (sobota 6. 5. - hř. Vítkovice, 10.00 h) triangl

ročník 2006 - minirepublika (sobota 6. 5. - hř. České Budějovice, 12.30 h)

OSTATNÍ

McDonald´s Cup (4. a 5. třídy) - středa 3. 5. (hř. Stovky UT - 8.00 h)

O pohár Josefa Masopusta (střední školy) - čtvrtek 4. 5. (hř. Stovky UT - 8.00 h)

McDonald´s Cup (1. a 3. třída) - pátek 5. 5. (hř. Stovky UT - 8.00 h)