Hodnocení sezóny žáků a přípravek

Po zhodnocení sezóny s trenérem A-týmu Robertem Pištěkem nesmíme zapomenout také na naši skvělou mládež. V tomto článku si nejprve připomeneme úspěch starších žáků z roku 2015 a následně si vyhodnotíme kategorie žáků a přípravek v letošním ročníku.
Slavný úspěch mládeže

Frýdeckomístecká mládež dlouhodobě patří mezi nejlepší v regionu. Ještě před hodnocením sezóny a ohlasů trenérů si můžeme připomenout slavný úspěch. Sice je to už sedm let od největšího vítězství tehdejší U15, která dokázala ovládnout nejprestižnější turnaj v České a Slovenské republice, ovšem vzpomínky a vývoje těchto hráčů pokračují nadále. Trenéři Roman Vojvodík a Ladislav Sutter zvolili kapitána tohoto týmu Michala Fukalu, který momentálně působí ve Slovanu Liberec, kde nasbíral 68 startů v nejvyšší české soutěži a dvakrát nakoukl do Evropské ligy. Zúčastnil se také mistrovství Evropy do 19 a 21 let. 

Dalším hráčem je Tomáš Ostrák, který má za sebou v prestižní německé Bundeslize pět zápasů za Kolín nad Rýnem. Působil také na hostování v Hartbergu (rakouská Bundesliga), kde dokázal vstřelit jednu branku a připsat si na konto jedenáct utkání. Představil se rovněž v české lize v dresu Karviné, kde byl hráčem základní sestavy s kontem 26 startů a jedním gólem a stejně jako Michal se zúčastnil mistrovství Evropy do 21 let. Nyní v létě posílí nový tým zámořské fotbalové soutěže MLS St. Louis City.

Kádr tohoto týmu byl opravdu nabitý, protože jeho součástí byl také staronový hráč Baníku Ostrava Jan Kubala, který se nyní připravuje s A-týmem Chacharů. Předtím působil například v Udinese, kde za U19 nasbíral 79 startů nebo v ČFL v dresu Vyšehradu. Dále si můžeme připomenout Vojtěcha Hajnoše (31 startů v MSFL), Jakuba Buchlovského (11 startů v MSFL, 10 zápasů v ČFL) nebo dvojče Michala, Jana Fukalu, který oblékal dres Slavie Praha v Juniorské lize a pár startů si připsal také v MSFL za béčko Baníku Ostrava.

Vítězové Nike Premier Cupu 2015

Hodnocení mládeže v sezóně 2021/22 - Žáci a přípravky

Starší žáci U15

Soutěž: Moravskoslezská žákovská liga U15

Konečné umístění: 10. místo, 32 bodů, skóre 55:104

Nejlepší střelec: Damián Prepsl - 12 branek

Nejvíce odehraných minut: Damián Prepsl - 2514 minut

Trenéři: Josef Bardoň, David Stachovec, David Hejda

Hodnocení: „Přípravy jsme na podzim i na jaře absolvovali ve vysokém počtu hráčů, měli jsme spousty tréninkových jednotek a k tomu nespočet přátelských utkání. Bohužel hlavní část soutěže měla přesný opak. V našem kádru bylo hned osm hráčů, kteří studovali a trénovali v Regionální fotbalové akademie Ostrava, k tomu bohužel došlo k několika zraněním a také k ukončení fotbalové kariéry.

Tato soutěž je opravdu kvalitní a dokazují to týmy, které se zaslouženě v jarní části ligy utkaly ve skupině A (1-6) o nejlepší umístění v této soutěži. Vyjmenovaná mužstva jsou napsána v konečném pořadí: Ostravy, Olomouc, Brno, Zlín, Slovácko, Opava.

Občas se nám podařilo odehrát dobré zápasy i s těmito soupeři, ale všechno to negativní nám předurčilo hrát skupinu útěchy. Skupina B (7-12) byla pro nás vyrovnanější. Rvali jsme se do posledního zápasu, nikomu jsme nedali nic zadarmo a chtěli jsme jako mužstvo a hrdí hráči FK FM dokázat, že Frýdek má na to, aby tuto soutěž hrál i v příštím roce.

Skupina B nakonec skončila v pořadí: Prostějov, Vysočina, Hodonín, Frýdek-Místek, Karviná, Poruba. Ligu jsme dokázali udržet, hráči nabrali v této soutěži neskutečně moc zkušeností, které už v příštím roce zhodnotí v dorostenecké kategorii. Všem klukům bychom chtěli poděkovat, za dva dlouhé fotbalové roky, ne vždy byla ta pomyslná pohoda, ale to k tomu patří. Přejeme Vám zdraví, úspěch a bohatou fotbalovou kariéru, trenéři Josef Bardoň, David Stachovec a David Hejda.“

Starší žáci U15

Starší žáci U14

Soutěž: Moravskoslezská žákovská liga U14

Konečné umístění: 11. místo, 21 bodů, skóre 48:128

Nejlepší střelec: Dominik Mohelník - 19 branek

Nejvíce odehraných minut: Daniel Pavelka - 2536 minut

Trenéři: Lukáš Papřok, Radek Šmíd

Hodnocení: „První rok na velkém hřišti byl pro tento ročník spíše takový seznamovací. Tohle ale platilo i pro ostatní týmy, a proto si musíme tento ročník vyhodnotit. Kluci poznali, že fotbal na velkém hřišti je opravdu náročnější jak po stránce fyzické, tak po stránce taktické. Vše se samozřejmě učí, a všechny nové atributy velkého fotbalu poznají v dalších kategoriích. Naše výsledky se odvíjely hlavně od našeho herního projevu, který byl jako na houpačce.

Těší nás, že chlapci chtěli a doufáme, že se i chtějí nadále rozvíjet. Víme, že žákovská liga je těžká soutěž, ale bez obtížných zápasů se nedá zdokonalovat. Skončili jsme sice na chvostu tabulky, ale díváme se směrem dopředu, a proto dostávali prostor všichni hráči, ba dokonce i kluci z mladší kategorie.

Bohužel jsme měli potíže s absenci hráčů, které limitovaly zdravotní problémy související s růstem. I přesto jsme odehráli spoustu dobrých zápasů, i když paradoxně neskončily výhrou.Nyní se musíme soustředit na další ročník, ve kterém kluci budou v kategorii U15, kde je nutno hrát na výsledek, neboť se změnil systém soutěže ohledně udržení se. Chceme se na další sezónu dobře připravit a těšíme se nejen na tvrdé boje, ale také na prestižní utkání, trenéři Lukáš Papřok a Radek Šmíd.

Starší žáci U14

Mladší žáci U13

Soutěž: SpSM-U13 SEVER

Konečné umístění: 8. místo, 48 bodů, skóre 146:147

Nejlepší střelec: Adrian Janošec - 45 branek

Nejvíce odehraných minut: Radek Vřesňák - 2580 minut

Trenéři: František Hlavatík, Martin Rojíček

Hodnocení: Bude doplněno později.

Mladší žáci U13

Mladší žáci U12

Soutěž: SpSM-U12 SEVER

Konečné umístění: 6. místo, 60 bodů, skóre 219:133

Nejlepší střelec: Patrik Kovalčík - 72 branek

Nejvíce odehraných minut: Patrik Kovalčík a Jan Mikulenka - 2610 minut

Trenéři: František Végh, Petr Vokoun, Jiří Šigut

Hodnocení: Velmi děkujeme za přístup rodičům, i díky vaší zásluze děti chodily na tréninky ve velkém počtu a také včas. Co se týká samotných hráčů, podzimní a letní část sezony byla hlavně seznamovací a myslím, že jsme našli společnou řeč a cestu. Děti začínají chápat, že trénink je nejen zábava, ale že je vyžadována i disciplína. To již nese své ovoce, a směr kterým se chceme ubírat bude stejný také v U13 příští sezónu.

Hodnocení zápasů: V podstatě se jedná o další formu tréninku. Nejde pouze o výsledek, ale o to, zda děti dělají pokroky, a posouvají správným směrem.

Cíle na další sezonu: Nadále maximálně rozvíjet individuální hráčské dovednosti (technika s míčem, útočná/obranná fáze, kreativita, sebevědomý a vítězný charakter). Jako tým chceme být nečitelní, nebezpeční, silově i kondičně vybavení. Odehrát co nejvíce kvalitních zápasů. Učit se měnit rozestavení v průběhu hry. Dostat do kluků prolínání a výměnu pozic – neustálou rotaci. Mít vítěznou vůli, kreativní myšlení a být neustále odvážní. Chtěl bych poděkovat kolegům za skvělou práci během sezóny, trenéři František Végh, Petr Vokoun a Jiří Šigut.

Může jít o obrázek 9 lidem , people playing football , stojícím lidem , trávníku a text that says ´KT OKD Heimstaden SUMAYSKY PRAMEN KODA ZINa´

Mladší žáci U12

Future U15

Soutěž: Krajský přebor - starší žáci

Konečné umístění: 11. místo, 31 bodů, skóre 112:69

Nejlepší střelec: Sebastián Bojda a Ondřej Moravec - 12 branek

Nejvíce odehraných minut: Josef Bardoň - 1390 minut

Trenér: David Hejda

Hodnocení: Zápasy v krajském přeboru byly pro kluky náročné, neboť většinu zápasů hráli proti fyzicky důraznějším týmům. V některých zápasech odvedli velmi kvalitní výkony, avšak byly i zápasy, které se nám moc nevydařily. Vyrovnanost výkonů klukům chyběla. Za sezónu bych chtěl klukům poděkovat a popřát hodně štěstí a zdraví do nové sezóny, jak v žácích, tak v dorostu, trenér David Hejda.

Future U15

Future U13

Soutěž: Krajský přebor - mladší žáci

Konečné umístění: 11. místo, 23 bodů, skóre 87:121

Nejlepší střelec: Tomáš Laník - 8 branek

Nejvíce odehraných minut: Lukáš Trebatický - 1200 minut

Trenér: Jiří Šigut

Hodnocení: Kluky musím rozhodně pochválit. Některé zápasy se sice nedařilo, ale i přesto bojovali. V týmu se střídal velký počet hráčů jak z U13, tak z U12 a myslím si, že klukům pomohlo hrát s kvalitními soupeři, kteří byli mnohdy starší a větší, ale přesto bojovali a neudělali ostudu, trenér Jiří Šigut.“

Přípravka U11

Hodnocení: Sezóna proběhla podle našich představ a plánů v plném vytížení 29 dětí. Účast všech dětí v tréninkovém a zápasovém procesu byla nadprůměrná. Přístup všech musíme jen chválit. S dětmi jsme také absolvovali letní soustředění v Hutisku-Solanci s pěknou účastí.

Kluci sbírali zkušenosti nejen v okresních soutěžích, jak u starších přípravek a mladších žáků, ale také odehráli spoustu velkých turnajů s kvalitními týmy viz. Memoriál E. Hadamczika, Domčův sen v Brně, Vítek Cup 2022, Třinec 2021, Karviná triangl s mezinárodní účastí, dvoudenní turnaj v Přerově a Třebíč Open.

Tým se stabilizoval, scelil a bez problémů dokáže fungovat jak na hřišti, tak i mimo něj. Byli jsme také schopni se sejít a domluvit na mimo fotbalových aktivitách. Kluci od nové sezóny vstupují do žákovské kategorie, a tak jim všichni trenéři přejí jen krásné zážitky a mnoho úspěchů jak ve fotbale, tak také v životě. Velké poděkování patří především rodičům za přístup a pomoc při veškerých aktivitách. Trenéři Roman Konečný, Karel Hrůzek a David Tarkoš, kteří vedli ročník 2011 krásných pět let.

Může jít o obrázek 14 lidem , people playing sports , stojícím lidem a trávníku

Přípravka U11

Přípravka U10

Hodnocení: Sezónu u kategorie U10 budu určitě hodnotit kladně, už jen proto že při tak malém počtu hráčů dokázali kluci odehrát spoustu kvalitně obsazených trianglů, okresní soutěž a v neposlední řadě i mezinárodní turnaj v Polsku a Třebíči, kde jsme se potkali s TOP kluby z naší republiky, ale také z Polska či Slovenska, se kterými jsme dokázali uhrát vyrovnané zápasy.

Chtěl bych kluky pochválit za přístup jak k zápasům, tak k tréninkům. Bojovnost, dravost a důraz jim rozhodně nechyběl. Nemůžu opomenout a pochválit rodiče, kteří chodili fandit a vytvářeli bouřlivé atmosféry, čímž kluky hnali k lepším výkonům. Děkuji za pomoc také v jiných činnostech.

Mužstvo jsme vedli v trenérském složení Jiří Flachs, Kamil Klimunda a Tomáš Smichovič, kterého musím pochválit za krásné momentky z mnoha zápasů. Klukům přeji krásné prázdniny. Budu se na ně těšit v druhé polovině srpna, kdy bychom měli zahájit poslední přípravkovou sezónu soustředěním na Hutisku už v novém trenérském složení Flachs, Konečný.“

Může jít o obrázek 7 lidem , dítěti , people playing sports , stojícím lidem a venkovnímu

Přípravka U10

Mladší přípravky kluků a přípravky holek

Může jít o obrázek 8 lidem , stojícím lidem a venkovnímu

Může jít o obrázek 6 lidem , stojícím lidem a venkovnímu