Ve třetím zápase přípravy se Lipina představí doma proti Hlučínu

Po měsíci a pár dní se frýdeckomístečtí fotbalisté představí na Stovkách v rámci letní přípravy. Do Frýdku-Místku dorazí třetiligový Hlučín, se kterým Válcovny minulou sezónu svedly těžké boje, které dopadly vždy ve prospěch hostujícího celku. Výkop přípravného zápasu je naplánován na sobotu 16. 7. od 10:00 hod.

Hlučín zahájil svou přípravu na nadcházející sezónu tento týden v pondělí. Do přípravy se zapojili končící dorostenci Tomáš Kovala, Jakub Kocur, Marek Handlíř a Eliáš Hon. Vrátili se Dominik Tomšů s Patrikem Kundrátkem. Novými tvářemi jsou testování hráči Dominik Římanek z Táborska a Fabian Kaczor, který nedávno zkoušel štěstí v Opavě. Hlavní trenér A mužstva Filip Smékal chtěl vyzkoušet také útočníka Lukáše Raaba, který naposledy působil ve Frýdku-Místku. "Ale bohužel se nešťastně zranil, tak uvidíme, zda se se stihne zapojit do přípravy," poznamenal hlučínský trenér. Za FK Frýdek-Místek z.s. potvrzujeme, že Lukáš Raab v Lipině zůstává a nikde nepřestupuje. 

FK Třinec - FC Hlučín (zdroj: fotbaltrinec.cz)

Právě posilu do útoku by si trenér Smékal přál. "Přál bych si kvalitního útočníka, protože musíme nahradit Radovana Lokšu a jeho 20 branek. Věřím i Adamovi Zajíčkovi, ale aby se zlepšoval, potřebuje mít v týmu konkurenci," prohlásil trenér Smékal, který nejspíš nebude moct počítat ani s Radimem Dostálem, který se rve o místo v SFC Opava. Dlouhodobě na marodce je Marek Neumann. Už v sobotu 30. července od 18:00 se hlučínští fotbalisté představí v rámci předkola MOL Cupu na půdě divizního Krnova. Na přípravu tak mají žlutozelení pouhé tři týdny. "Je to krátký čas. Klukům jsem v kabině říkal, že mají 9 dnů na to, aby mě přesvědčili, že patří do kádru 16+2, který budeme 20. července uzavírat. Momentálně nás je 22. Je to tak nastavené, protože za 3 týdny hrajeme předkolo poháru a ambicí Hlučína je postoupit co nejdál, abychom navázali na minulý rok, kdy jsme hráli před skvělou kulisou proti Baníku," prohlásil kormidelník FC Hlučín.

FK Třinec - FC Hlučín (zdroj: fotbaltrinec.cz)

Hlučín na úvod přípravy podlehl Třinci 0:3. "Po dvou náročných trénincích pro nás mělo utkání především kondiční charakter, protočili jsme dvě sestavy, aby každý z kluků odpracoval 45 minut. První poločas byl solidní, vytvořili jsme si i nějaké příležitosti, ale nevyřešili jsme finální fázi. Mrzí mě, že jsme po zbytečné ztrátě ve středu hřiště a následném faulu inkasovali z přímého kopu. Ve druhé půle nastoupili hráči, kteří na sebe nejsou zvyklí, takže jsem počítal s tím, že souhra bude váznout. Soupeř byl lepší, měl více ze hry, přesto jsme brankám mohli zabránit, u druhé branky jsme včas nevystoupili a inkasovali z 25 metrů, třetí gól padl po nedostoupení soupeře ve vlastním vápně. Z naší strany bylo hodně nepřesností, ztrát, ale tyto věci můžeme doladit později. Jsem rád, že jsem viděl hráče, kteří jsou tady na zkoušce, pomalu nám to ukazuje, s kým počítat," hodnotil utkání v Třinci hlavní trenér FC Hlučín Filip Smékal. (zdroj: fc hlucin.cz)

FK Třinec - FC Hlučín (zdroj: fotbaltrinec.cz)

FK Třinec - FC Hlučín 3:0 (1:0)

Branky: 2x Jursa, Juřena

Sestava Hlučína:

1. pol.: Lubik - Handlíř, Hasala, Plesník, Wolf - Praus, Smékal - Moučka, Zajíček, Ptáček - Římanek. 

2. pol.: Lubik - Wala, Kocur, Holzer, Kundrátek - Mládek, Kovala - Kaczor, Hon, Tomšů - Šindler.


Válcovny mají za sebou už dvě přípravná utkání. Už v úvodním tréninkovém týdnu zavítaly na půdu Brna, kde se utkaly s místní rezervou Zbrojovky. „V prvním zápase přípravy jsme zajeli na stadion Srbská, kde nás hostila Zbrojovka Brno B. Celkově se do utkání zapojilo osmnáct hráčů a dva brankáři. Z toho výběru bylo celkem osm nových hráčů. Zápas měl po celou dobu velice slušné tempo a perfektně nám zapadl do kondičního bloku. První půle byla herně velmi vyrovnaná, ale co se týče počtu šancí, byli jsme jednoznačně lepším týmem.

O jediný gól první části se postaral po svém úniku Marián Kovařík. Druhý poločas už se odehrál vyloženě v naší režii. Ve velmi zahuštěné šestnáctce soupeře jsme ale v rozhodujících chvílích postrádali přesnost. Nakonec vybojoval Tomáš Hykel pokutový kop, který si vzal na starost Ondřej Maléř a ten nabídnutou šanci proměnil," okomentoval první zápas přípravy trenér Robert Pištěk.

Ve druhém utkání přišla na řadu druholigová Opava, která v minulé sezóně sahala po postupu do nejvyšší soutěže, ale nakonec v baráži nestačila na Bohemku z Vršovic. Proti Slezskému se zápas odehrál ve Štěpánkovicích. Po první půli Frýdek-Místek vedl po brance Kirschnera a nebyl daleko k celkové výhře, ovšem tu ke konci utkání odmítl Rapavý. Lipina tak se Slezským remizovala 1:1. „Zápas dvou rozdílných poločasů. První půle byla naprosto vyrovnaná s tím, že Opava těžila převážně z dlouhých křižných míčů a následných závarů, kterých měli rozhodně více než my. Na druhou stranu, když jsme zahrozili my, byly to stoprocentní šance. Z jedné takové jsme dokonce skórovali, když Tomáš Hykel nejprve orazítkoval břevno a následně dorazil míč do sítě Tomáš Kirschner.

Druhý poločas přišlo šest změn v sestavě a je nutné říci, že jsme moc nezachytili tempo utkání, ztráceli jsme míče a dostali jsme sami sebe do permanentního tlaku, který vyústil v gól kdy byl nadvakrát překonán velmi dobře chytající Michael Gergela. Velmi nás štve, že jsme nedokázali udržet výhru. Nadruhou stranu je nutné říci, že tlak Opavy byl ve druhém poločase velký. Každopádně jsme se nastavili na cestu, která vypadá, že by mohla být ta správná," řekl k utkání s Opavou Robert Pištěk.

SFC Opava - FK Frýdek-Místek 1:1 (0:1)

Branky: 82. Rapavý - 29. Kirschner

Sestava Frýdku-Místku: 

1. pol.: Gergela – Velner, Vykopal, Dadak, Nevřela – Hadji, Rubý - Hykel, Kirschner, Kostka – Kovařík

2. pol.: Gergela - Burgo, Massaniec, Blejchař, Kostka - Hadji, Rubý - Hykel, Martiník, Maléř - Kohút