Uděláme vše, abychom postup dotáhli do úspěšného konce, říká šéftrenér Roman Vojvodík

V zimní přestávce jsme vyzpovídali trenéry našich mládežníků. Na první hodnocení se podíváme od šéftrenéra frýdeckomístecké mládeže a zároveň trenéra staršího dorostu, jenž vládne Moravskoslezské dorostenecké lize a vyhlíží postup do nejvyšší soutěže, Romana Vojvodíka.

Nejstarší dorost dělá radost celému klubu, neboť se po podzimní části nachází na 1. místě MSDL se čtyřbodovým náskokem na druhou rezervu Baníku Ostrava. Jaké je hodnocení z tvé strany?

Hodnocení je jednoduché. Kluci předvedli spanilou jízdu a po zásluze vedeme tabulku. Už před sezónou jsme vyhlásili boj o přední příčky a kluci v kabině od prvního kola věděli náš sezónní cíl."

Nejlepším střelcem týmu, ale také celé soutěže, je s počtem dvanácti branek sedmnáctiletý Denis Němec, který si tak vysloužil pozvánku do A-týmu, kde si odbyl premiéru v posledním zápase s Velkým Meziříčí. Má na to se prosadit v seniorském celku i po konci sezóny?

Denis je určitě velký talent a moc by mládežnické trenéry potěšilo, kdyby se prosadil i v mužském fotbale. Čas ukáže, jakým směrem se jeho kariéra bude upínat. To, že je nejlepší střelec nás moc těší, ale zásluhu má na tom samozřejmě celý tým, který pod taktovkou Šponyho (Filip Šponer) a Piďě (Lukáš Rek) vytvořil nejen v kabině, ale také mimo ní, opravdu parádní partu."

Nejen Denis Němec, ale také Tomáš Kohut, Filip Šponer, Ondřej Maléř, Štěpán Vykopal, tito dorostenci se v aktuální sezóně zapojili do procesu A-týmu, to musí tobě, jako šéftrenéru frýdeckomístecké mládeže dělat velkou radost?

Nedělá to radost jen mi, ale opravdu všem trenérům našeho klubu. Je to práce a zásluha všech trenérů od přípravek, až po dorost. Určitě bychom měli větší radost, kdyby dostávali větší minutáž, ale vše má svůj čas."

Co můžeme očekávat od jarní části? Ambice U19 jsou určitě postup do Celostátní dorostenecké ligy, které jsme se zúčastnili v sezóně 2017/18.

Asi bychom byli alibisté, kdybychom řekli, že postoupit nechceme. Vedení nás ujistilo, že si postup přeje a my uděláme vše proto, abychom to dotáhli do úspěšného konce a postup si vybojovali. Frýdek-Místek si v mládeži zaslouží nejvyšší soutěže. Práce všech mládežnických trenérů by si rovněž zasloužila odměnu v podobě ligového dorostu. Nesmíme ale zapomenout na silnou Opavu, která vyhlásila také boj o postup. Silný opavský tým bude určitě velice houževnatý protivník v boji o nejvyšší soutěž."

U19 brala vítězství hned ve třinácti zápasech, ale připsala si také dvě prohry, a to se slezskými celky Baníkem Ostrava (0:4) a Opavou (5:2). Co se v těchto zápasech nepovedlo?

Dvě prohry je celkem slušná bilance. Baník přijel ve velmi posílené sestavě a my jsme se z toho trochu ……., ale to se stává. V Opavě jsme sice prohráli, ale kdo to utkání viděl, tak asi nerozuměl výsledku, kterým utkání skončilo. Byli jsme jasně lepším týmem, ale odjížděli jsme s prázdnou. Kluci byli velice zklamáni, ovšem za předvedenou hru od nás sklidili velkou pochvalu."

Nestává se příliš často, že mužstvo za celou polovinu sezóny ani jednou neremizuje, ale právě nejstarší dorost je jedna z výjimek. Pětkrát utkání skončilo o jedinou branku, znamená to tedy, že občas hrajete vabank, buď vše nebo nic?

Vabank bych ani neřekl. S hráči si před každým zápasem říkáme, že jdeme vyhrát a uděláme pro úspěch maximum. Musím přiznat, že jsme měli v pár zápasech štěstí, ale to k fotbalu patří. Kluci zaslouží za podzimní část opravdu velkou pochvalu. Víme taky, že nás čeká nesmírně těžké jaro, ale uděláme vše proto, ať frýdeckomístecká mládež zažije úspěch v podobě postupu do dorostenecké ligy."