Jsme tam! U19 postoupila do 1. ligy!

Po dnešním 28. kole Moravskoslezské dorostenecké ligy je hotovo! Frýdek-Místek se po pěti letech v kategorii staršího dorostu vrací do nejvyšší soutěže! Kluci z U19 stvrdili poslední potřebný bod dnes v Šumperku, kde zvítězili 3:2 a rozjely se velké oslavy. Poslední dvě utkání sehrají mladí Valcíři doma s rezervou Jihlavy a následně v Líšni.

Pod vedením trenérů Romana Vojvodíka, Lubomíra Macíčka a Miroslava Poledníka se kategorii U19 povedlo postoupit do 1. celostátní dorostenecké ligy. Jak přesně dopadne tabulka Moravskoslezské dorostenecké ligy ještě není zcela jasné. Na první pozici s 64 body se totiž nachází rezerva Baníku Ostrava, jenž samozřejmě nemůže postoupit. Stejný počet bodů, ale o zápas více mají frýdeckomístečtí borci. Se ztrátou pěti bodů se na třetí pozici nachází béčko Sigmy Olomouc.

Podzimní část se U19 povedla skvěle. Ztratila body pouze s béčkem Baníku Ostrava a Opavou. Celkem tak v první polovině sezóny vyhrála třináct zápasů a vytvořila si velký náskok na další adepty bojující o postup, kterými byly týmy Líšně a Opavy. V jarní části sice přišlo několik zaváhání, ale i přesto to hráči pod vedením kapitána Filipa Šponera zvládli. 1. liga se tak na Stovky vrací po pěti letech, kdy Frýdek-Místek skončil poslední s 19 body a společně s Opavou, Bohemians Praha 1905 a Teplicemi sestoupil.

„Už po středečním utkání se Sigmou, kde jsme Olomouc přehráli a zaslouženě brali tři body, jsme tušili, že postup máme nadosah. V neděli v Šumperku jsme potvrdili roli favorita a zaslouženě si začali užívat postup do celostátní ligy. Kluci zaslouží obrovskou pochvalu a poděkování za své výkony. Od prvního kola jsme si řekli cíl, že se pokusíme atakovat přední příčky a porvat se o možnost postupu. Byla z toho nakonec neuvěřitelná sezóna a tahle parta, která držela spolu i mimo hřiště, dokázala zaslouženě postoupit a udělat radost celému klubu i městu. Je to úspěch celého mládežnického úseku a pochvala všem trenérům od přípravek až po dorost,“ řekl šťastný šéftrenér a kouč U19 Roman Vojvodík.