V pondělí přivítáme Olympii Praha

Reprezentační pauzu vyplní odložené utkání 9. kola FNL.

Pondělním soupeřem Valcířů je nováček soutěže Olympia Praha. Ta vznikla před začátkem soutěžního ročníku z klubu Olympia Hradec Králové, která si postup do FNL vybojovala v loňském ročníku ČFL. Ovšem jako nováček soutěže vůbec nepůsobí! Hned v prvním kole obral o body tradičního účastníka FNL Pardubice, následně remízoval v Táborsku a doma s Viktorkou. Pak přišla první, a zatím jediná, porážka v Třinci. A po domácí remíze s favorizovanými Českými Budějovicemi přišla dvě vítězství na hřištích soupeřů, ve Vlašimi a u Litavky s exligovou Příbramí. V posledním kole pak remízovala doma se zatím posledním Varnsdorfem. V tabulce FNL tak nováčkovi soutěže patří devátá příčka s třinácti body aktivním skóre 11:9. Má však před sebou dvě odložená utkání, v pondělí na Stovkách a 18. října doma s Hradcem Králové.

Lipina v předposledním zápase v Českých Budějovicích zaskočila domácí precizní obranou. Ta povolila jen jedinkrát, kdy zkušený harcovník Táborský vyrovnal na konečných 1:1. Před touto brankou totiž skóroval z penalty Nicolas Šumský, který tak potrestal faul brankáře domácích na Adama Ondráčka. Na tento zápas již s týmem neodcestoval trenér Peter Venglarčík, kterého na lavičce Valcířů vystřídal v pondělí 18. září nový trenér, pan Josef Petřík. Minulé kolo v Příbrami pak Valcíři předvedli zlepšený výkon. Bohužel, ani ten na body nestačil. Opět jsme se sice ujali vedení, když skóroval Matěj Biolek, ale po vyloučení Varadiho ve 25. minutě vedení neudrželi a do konce prvního poločasu dvakrát inkasovali. Odjeli tak po porážce 1:2 bez bodového zisku. Věříme, že v pondělním utkání hráči Lipiny potvrdí nejen vydřený bod z jižních Čech, ale i zlepšený výkon z Příbrami a Olympia pocestuje ze Slezska zpět do Prahy i podruhé s prázdnou!

Lipina, do toho!

MFK Frýdek-Místek - Olympia Praha, 9. října v 15.30 hodin, 9.kolo FNL, stadion Stovky

Rozhodčí: Ginzel – Poživil, Petřík
Delegát: Kubíček