Generálka v Havířově

Válcovny se v posledním utkání letní přípravy utkají v Havířově. S tím už mají zkušenosti také ze zimní přípravy, kdy Lipina zvítězila poměrem 4:1. Úvodní výkop je na hlavním stadionu v Havířově v sobotu 22. července od 10:15.

Trenér Robert Pištěk: „Čeká nás generálka před pohárovým utkáním. Představíme se na krásném stadionu v Havířově. Mrzí mě, že ze zdravotních a jiných důvodů nenastoupíme v plné sestavě a budeme tak muset na některých postech improvizovat. Na druhou stranu si alespoň zkusíme i jiné varianty.


Prohra, výhra a naposled remíza

Letní příprava Válcoven je skoro u konce. K vidění byly tři zápasy a tři jiné výsledky. Nejprve se Frýdek-Místek utkal v Sedlištích s druholigovou Považskou Bystricou, na kterou ale výsledkově těsně nestačil a prohrál 1:2. Posléze si Lipina zastřílela v Hlubině, kde vyhrála vysoce 4:1. Naposled byl k vidění souboj s Třincem, jenž dopadl bez branek.

První gólovou šanci měli hosté – po několika minutách odcentroval Janjuš a Němec hlavičkou přinutil k zákroku brankáře Adamušku. Chvíli nato Clement, který nastoupil s kapitánskou páskou, po dobré práci Vlachovského našel hlavu Vučićeviće, ten ovšem neměl srovnaná mířidla. Třinec mohl udeřit po standardní situaci. Zinhasović zahrával rohový kop, míč se dostal k Maksićovi, ale jeho střela po zemi minula vzdálenější tyč. Posléze Holík potáhl míč, do kombinace se zapojil Vučićević. Míč se dostal doprava k Omastovi, který odcentroval. Na první tyči našel Zinhasoviće, ale jeho patička skončila mimo.

Omasta byl u zrodu další gólovky – dal míč pod sebe na Holíka, který hradbu těl nepropálil. Míč se odrazil k Dedičovi a Vlachovskému, ale těm se to také nepovedlo. Zanedlouho Lipina vyrazila do protiútoku, který skončil Rubého ránou do břevna z dobrých 25 metrů. Vzápětí Adamuška vyrazil pokus Němce, kterého našel Janjuš. Před přestávkou Zinhasović vybídl nabíhajícího Machuču, ten ovšem trefil obětavého protihráče. Pak zleva centroval na zadní tyč Holík, Dedič s Vučićevićem na míč nedosáhli.

zdroj: fotbaltrinec.cz

Těsně před pauzou byl blízko gólu Vučićević. Po centru Zinhasoviće si zpracoval míč, vypálil, ovšem Lasák se vytasil s bravurním zákrokem. První poločas zakončila střela Rubého z úhlu, kterou brankář Adamuška vyrazil. Po změně stran vhazoval Omasta, Dedič prodloužil míč na zadní tyč, ovšem Holík na něj nedosáhl. Zhruba o patnáct minut později Vlachovský rozehrál rohový kop, po kterém Clement hlavičkoval vedle tyče.

Přibližně patnáct minut před koncem se na levé straně uvolnil Samiec a následným centrem našel Barkova, který se šikovně uvolnil, ovšem brankáře Prokela neprostřelil. Barkov neuspěl ani hned vzápětí, když minul odkrytou bránu. Další příležitost se po Bartůnkově centru naskytla Vučićevićovi, který si zpracoval míč, ale už nestihl vystřelit. Na druhé straně se blýskl Adamuška, po Němcově přihrávce vychytal Hykela. Vítězný gól Třince nepřinesla ani spolupráce Bouguetouty s Barkovem, po které zakončoval Vučićević, ovšem štěstí se na něho neusmálo ani tentokrát. Bezgólovou remízu nezrušil ani Barkov, který po centru Clementa hlavičkoval těsně mimo. (zdroj: fotbaltrinec.cz)

Robert Pištěk (FK Frýdek-Místek): „Jsem moc rád, že jsme toto utkání odehráli, protože to byla velmi kvalitní příprava, která nám hodně ukázala. Hráli jsme s týmem, jenž by se měl pohybovat na špici třetí ligy. Takže za mě opravdu perfektní utkání. Musím jednoznačně pochválit charakter mužstva, neboť hráči zápas odmakali. Pracujeme jako jeden tým, což je základ úspěchu. Mrzí mě dnes neproměněné šance, ve kterých jsme byli na ty vyložené možná i lepší než soupeř. Sestava se nám už začíná trošku rýsovat.“

FK Třinec - FK Frýdek-Místek 0:0

Sestava FM: Lasák - Neumann, Coufal, Massaniec, Velner - Bialek, Hykel - Janjuš, Martiník, Němec - Rubý

Střídali: Prokel - Blejchař, Nevřela, Šponer, Halda, Kohut, Zupko


Havířov

Havířov se v minulém ročníku umístil v divizi F na konečném 10. místě s počtem 35 bodů. V letní přípravě se Havířovští představili ve slovenském Staškově na turnaji Kronerova poháru, kdy se umístili na 3. pozici. Minulý týden měli odehrát přátelské utkání s Tatranem Všechovice, který ale kvůli viróze v týmu musel zápas zrušit. Nyní se tak svěřenci Miroslava Matušoviče utkají s Frýdkem-Místkem. Příští týden už je čeká 1. předkolo MOL Cupu a to na domácím trávníku s Bohumínem.