Nové posily | kádr Lipiny pro nový ročník

Už zítra začíná pro Válcovny nová sezóna 2023/24, kterou zahájí pohárovým utkáním v Bílovci. Je tedy na čase si představit nejen nové posily, ale také kádr Frýdku-Místku pro podzimní část. Realizační tým zůstal beze změn, u kormidla je tedy i nadále hlavní trenér Robert Pištěk a jeho asistent Marek Smrčka.

Příchody

Kryštof Lasák

Hájit válcovenskou svatyni přišla velmi zvučná posila. Šestadvacetiletý Kryštof je původem z Budišova nad Budišovkou, kde také začínal s fotbalem. Cesta jej ovšem zavedla do Opavy. Tam odehrál spoustu zápasů za B-tým a v sezóně 2020/21 si zachytal také dvě utkání v nejvyšší soutěži. Minulou sezónu působil v Opavě jako jednička a přispěl k udržení se ve druhé lize.

Daniel Bialek

Dobří holubi se vracejí. Lipinský dres po třech letech opět oblékne oblíbenec fanoušků Daniel Bialek. Ten na Stovkách okusil na pár minut druhou ligu a to v jediném utkání, které řídil trenér Leoš Kalvoda, jenž posléze odešel do Mladé Boleslavi. Daniel působil v A-týmu Frýdku-Místku také v sezónách 2018/19 a 2019/20. Následně odešel do Prostějova, kde se postupně stal hlavním pilířem defenzívy a v minulé sezóně rovněž přispěl k odvrácení sestupu.

Marek Neumann

Sedmadvacetiletý záložník působil v mládeži Baníku Ostrava a Hlučína. První šanci v A-týmu ale dostal v dresu Petřkovic. Tam strávil celkem šest sezón, během kterých si připsal přes sto třetiligových startů a šestadvacet branek. Naposled působil opět v Hlučíně, kde vsítil čtyři branky během jednadvaceti zápasů. Minulou sezónu se Marek trápil se zraněním, které jej nepustilo do žádného utkání. Svůj gólový potenciál ukázal v generálce s Havířovem, kdy vsítil dvě branky.

Patrik Halda

Teprve dvacetiletý záložník přichází do Frýdku-Místku na hostování z Frenštátu pod Radhoštěm. Naposled oblékal dres rezervy Baníku Ostrava a frýdeckomístečtí diváci jej tak mohli vidět na Stovkách minulou sezónu, kdy odehrál první poločas. Na konto si připsal jednu vstřelenou branku a to proti Hranicím. Příprava se mu pod vedením Roberta Pištěka náramně povedla, neboť vstřelil tři góly.

Adam Gorčica

Před prvním mistrovským utkáním Moravskoslezské fotbalové ligy přivedl trenér Pištěk dvaadvacetiletého Adam Gorčicu. Odchovanec Opavy přichází na půlroční hostování. Jedná se o typického středopolaře, ale může zahrát také na levé straně. Má zkušenosti se všemi třemi nejvyššími soutěžemi v České republice.


Odchody

Po minulé sezóně opustil mužstvo Michael Gergela, který se vrátil zpět do Baníku Ostrava a odtamtud směřoval na hostování do druholigové Kroměříže. Dále už hostování nebylo prodlouženo ani Dominiku Konečnému, Timofeju Barkovovi či Marku Kostkovi. Na hostování míří trojice mládežníků, kteří již vyšli dorosteneckou kategorii. Lukáš Rek a Dominik Ševčík zavítali do Frenštátu pod Radhoštěm, zatímco Štěpán Vykopal do Hlubiny.

Na hostování odchází také devatenáctiletý Tomáš Kohut, jenž míří do Polanky nad Odrou, která minulou sezónu skončila v divizi F na 8. místě. Lipina se s tímto týmem utkala v zimní přípravě 2022/23, ovšem zápas tehdy žádnou branku nenabídl.

Z Válcoven odchází na hostování třicetiletý středopolař Pavel Zupko, který bude od nové sezóny oblékat dres divizního Vratimova.


Kádr Frýdku-Místku 2023/24