Přehled utkání týmů MFK Frýdek-Místek v týdnu od 11. do 17. září 2017.

MUŽI

České Budějovice - muži 1:1 (1:1) - branka FM: Šumský z pk

DOROST

Hradec Králové - starší dorost U19 4:1 (1:1) - branky: 10. Firbacher 1:0, 31. Křenek 1:1, 63. Kadlec 2:1, 68. Firbacher 3:1, 89. Firbacher 4:1
Sestava FM: Blažek – Hladík, M. Fukala, Kudláček, Alić (81. M. Hammer) – V. Vokoun, J. Fukala – Křenek, Šohaj (46. Kutáč), Ciesarik – Trako. Trenér: Radomír Hlaváč.
Mladí valcíři drželi krok se soupeřem jen v první půli, kdy se šlo do kabin za nerozhodného stavu 1:1. Po přestávce se jim podařil vstřelit gól, ten však pro ofsajd nebyl uznán. Vše podstatné se pak odehrálo mezi 63. a 68. minutou, kdy se Královehradečtí dostali do dvougólového vedení. „Zasloužená výhra domácích. V prvním poločase to z naší strany nebylo špatné. Ve druhé půli nás soupeř svým důrazem a rychlým přechodem do útoku dostával pod tlak, pod kterým jsme chybovali.Výsledek utkání soupeř zlomil dvěma slepenými góly po našich hrubkách,“ zhodnotil utkání trenér Radomír Hlaváč.

Hradec Králové - mladší dorost U17 4:1 (1:0) - branka FM: 67. Forch
Sestava FM: Hasalík - Dudek, Šostý, Bányácski, Koval (70. Chýlek) - Nezhoda, Strouhal (53. Pavela), Forch, Procházka (76. Song Ji-Yul) - D. Maceček, Kováč (65. Myška). Trenéři: Jan Žižka a Petr Schmidt.
Zápas podle výsledku vypadá jednoznačně, ale nebylo tomu tak. Utkání rozhodly naše individuální chyby a neproměňování šanci. V utkání byly dobré věci z naší strany a troufnu si říct, že jsme byli Hradci vyrovnaným soupeřem. Ale jak říkám, udělali jsme nějaké chyby a z těch se musíme poučit. A co se týče ofenzívy, když zlepšíme předfinální část a proměníme šance, tak v těchto těžkých utkáních můžeme uspět.

starší dorost U18 - Zbrojovka Brno 0:7 (0:6)
Sestava FM: Malík - Želazko, Kožušník, Bányácski (46. Šosty), Veselka (70. Alić) - Bystroň, Blahuta, Dryak (70. Trako), Pavela (60. Myška) - Procházka, Chýlek. Trenéři: Miroslav Onufer a Lukáš Čerňák.
Utkání se nám vůbec nepovedlo. Nedůraz v defenzívní činností celého mužstva umožnil hostům už v prvním poločase skórovat praktický z každé akce. Po celý zápas jsme zaostávali ve všech herních činnostech a branku hostů jsme ohrožovali jen ze standardních situací, a to bylo na dobře hrajícího soupeře dnes málo.

mladší dorost U16 - Zbrojovka Brno 5:7 (4:2) - branky FM: 14. Šigut 1:0, 16. 1:1, 25. 1:2, 29. K. Merta 2:2, 35. Zrůnek 3:2, 39. Corriero 4:2, 53. 4:3, 60. 4:4, 61. 4:5, 72. 4:6, 74. Zrůnek 5:6, 79. 5:7
Sestava FM: Moják - T. Hammer, Niesner, M. Merta, Tomančák - J. Mikulenka (64. Brojač), Packo (41. Song), K. Merta, Zrůnek - Šigut, Corriero. Trenéři: Radek Punda a Kamil Raška.
První poločas jsme odehráli velice dobře. Aktivní hrou jsme favorizovaného soupeře nepustili příliš ke hře a sami jsme byli v útočné fázi nebezpeční a velice efektivní a zaslouženě tak po první půli vedli o dva góly. Ještě deset minut druhé půle jsme hosty nepustili k naší šestnáctce. Pak se ovšem vytrvalým deštěm hřiště definitivně změnilo v brouzdaliště, které znemožnilo kombinační hru. Zbrojováci se se změněnými podmínkami dokázali lépe vyrovnat a otočili skóre utkání. Nemáme se ovšem za co stydět. Přestože nám ze zdravotních důvodů chyběla hned čtveřice hráčů, než se z fotbalu stalo vodní pólo, předváděli jsme hru, která se velmi blíží našim představám.

ŽÁCI

FC Vsetín - mladší žáci U13 2:18 (0:7, 2:6, 0:5) - branky FM: Švrček 7, D. Němec 3, Kunčík 2, Kuboš 2, Krejčí 2, Ježík, Rašovský
Sestava FM: Dudek, Mařík - Kunčík, Cudzik, Kuboš, Jedlička, Konečný, Krejčí, V. Míček, Švrček, Ježík, D. Němec, Pastucha, Rašovský, Hlosta, Šimíček. Trenéři: Radek Šmíd a Martin Rojíček.

FC Vsetín - mladší žáci U12 0:13 (0:2, 0:4, 0:7) - branky FM: Vyvial 3, Deingruber 2, Tvarůžka, Roman, J. Míček, Michalík, Kožuch, Vrobel, Stryja, Fojtík
Sestava FM: Krasula, Michalík - Tvarůžka, Karas, Matula, Deingruber, J. Míček, Michalík, Vyvial, Grygar, Roman, Tománek, Strack, Vrobel, Stryja, Kožuch, Fojtík. Trenéři: Robert Schedling, Petr Vokoun a Ján Balko.

mladší žáci U13 - FC Baník Ostrava 5:5 (1:0, 2:1, 2:4) - branky: Krejčí (Konečný), V. Míček (Kuboš), Kunčík (Krejčí), Konečný (Pastucha), Rašovský
Sestava FM: Mařík, Řeha - V. Míček, Jedlička, Kunčík, Krejčí, Hlosta, Kuboš, Švrček, Ježík, Konečný, Cudzik, Rašovský, Pastucha. Trenéři: Radek Šmíd a Martin Rojíček.

mladší žáci U12 - FC Baník Ostrava 13:5 (6:2, 5:2, 2:1) - branky FM: Foldyna 6, J. Míček 2, Michalík 2, Deingruber, Vyvial, Stryja
Sestava FM: Šimeček, Krasula - Tvarůžka, Karas, Matula, Deingruber, J. Míček, Michalík, Vyvial, Foldyna, Roman, Stryja, Vrobel. Trenéři: Robert Schedling, Petr Vokoun a Ján Balko.
S předvedeným výkonem nemůžeme být vůbec spokojeni. Prohrávali jsme spoustu osobních soubojů díky svému nedůrazu, v určitých chvílích nám scházela také větší fotbalovost a pohyb. Další utkání sehrajeme až za deset dní. Máme teď tedy dostatek času na sobě pracovat.

Zbrojovka Brno - starší žáci U15 2:0 (2:0)
Sestava FM: Kavka - Březina, Murín, Klimeš, Šilák - Jurga, Marciňa - Kulhánek (56. Vyvial), M. Mikulenka, Hrabec - Šeba (46. Chalachan). Trenéři: Karel Orel a Milan Šponer.
Za deštivého počasí a na těžkém terénu jsme v Brně předvedli poměrně slušný výkon. Vytvořili jsme si několik brankových příležitostí, které jsme však nedokázali dotáhnout do konce a kvalitní soupeř byl schopen potrestat jakékoliv zaváhání naší defenzivy, takže tři body zústávají na Zbrojovce.

Zbrojovka Brno - starší žáci U14 4:0 (2:0)
Sestava FM: Dragon - Janýška, Pešek, Štětinský, F. Kowalczyk - Šponer (51. Bartek), Maloň, Maléř, Poloch (41. Barčák) - A. Kováč, M. Málek. Trenéři: Lubomír Macíček a Miroslav Polendík.
V zápase proti Zbrojovce jsme udělali pár změn v sestavě a na výkonu týmu to bylo znát. Soupeř byl celý zápas lepším týmem, který určoval tempo hry. Nám chyběl pohyb, pozdě jsme přistupovali k soupeři, při držení míče nás soupeř napadal a nutil k chybám. Ty dokázal proměnit. Z tohoto utkání se musíme poučit a k zápasům jinak přistoupit, protože v této soutěži nebude slabých soupeřů.