Silvestrovské derby opět na Stovkách

Na umělé trávě ve Stovkách se znovu uskuteční tradiční silvestrovské derby. Již pojedenácté změří síly dva někdejší nesmiřitelní rivalové Válcovny a Slezan. Tentokrát se odehraje jedno utkání s výkopem už v pátek 29. prosince od 17:00! Přijďte povzbudit své oblíbené hráče o pomyslný klíč Frýdku-Místku.

Minulý jubilejní 10. ročník přinesl vítězství na každé straně. Nejprve se proti sobě střetli hráči nad 35 let. Utkání nabídlo branku hned v první minutě, když se prosadil Végh, jenž si obešel brankáře a skóroval do prázdné - 1:0. Ve 12. minutě si vzal Végh na starost pokutový kop, který proměnil cinknutím o levou tyč - 2:0. A o sedm minut František Végh zkompletoval hattrick opět gólem do prázdné svatyně - 3:0.

Pět minut před poločasem snížil nekompromisní ránou pod břevno Lukáš Myšinský - 3:1. Druhá část zápasu už tak atraktivní nebyla a nabídla pouze jednu branku, o kterou se z pokutového kopu postaral ve 45. minutě střelou k levé tyči Michal Chlebek - 3:2. Válcovny proti svému rivalovi pokračují na vítězné šňůře od roku 2015.

Válcovny FM nad 35 let - Slezan FM nad 35 let 3:2 (3:1)

Branky: 1., 12. (pk) a 19. Végh - 24. Myšinský L., 45. Chlebek Mi. (pk)
Válcovny: Smetana - Raška, Bauman M., Vyvial, Blahuta, Nytra, Vojvodík, Hlavatík, Strouhal, Kaulinec, Végh, Musil, Jurek, Němec, Hél, Procházka, Sutter
Slezan: Majer - Barčák, Stanczak, Myšinský L., Myšinský J., Chlebek Mi., Chlebek Ma., Fára, Šponer, Rek, Staník, Konečný, Flachs, Skotnica, Galásek, Novotný, Pospíšil


Posléze se proti sobě utkaly týmy nad 50 let. Zápas rovněž nabídl branku hned v první minutě. Postaral se o ní hráč Slezanu Král, jenž překonal gólmana Sostřonka fantastickou střelou z dálky, která zapadla přesně do šibenice - 0:1. Ve 21. minutě se Zrunek na hranici ofsajdu dostal zcela sám do zakončení, které umístil nechytatelně k levé tyči - 0:2. O minutu později přišel střílený centr do vápna, který tečoval Lach a snížil na rozdíl jediné branky - 1:2. Ve 24. minutě Válcovny srovnaly. S pomocí lehké teče překonal gólmana Hořínek - 2:2.

Také do druhé půle ovšem vstoupil Slezan daleko lépe. Ve 32. minutě poslal červenobílé zpět do vedení Sluštík - 2:3. O dvě minuty později se tvrdou ránou k tyči prezentoval Král - 2:4. Špetku naděje poslal Válcovnám ve 46. minutě Němec, jenž bravurně překonal brankáře lobem - 3:4. V 50. minutě ale skóroval do prázdné svatyně Zrunek - 3:5. V samotném konci zápasu utěšenou ránou k tyči přisoudil Slezanu vítězství Valenta - 3:6.

Válcovny FM nad 50 let - Slezan FM nad 50 let 3:6 (2:2)

Branky: 22. Lach, 24. Hořínek, 46. Němec - 1. a 34. Král, 21. a 50. Zrunek, 32. Sluštík, 36. Valenta
Válcovny: Sostřonek - Jursa, Černoch, Orel, Pavlidis, Lach, Damek, Klega, Hořínek, Vojvodík, Němec P., Hejník, Raška
Slezan: Smolík - Bauman P., Pyško, Král, Ondra, Valenta, Novotný, Sluštík, Zrunek, Konečný, Flachs