FC Viktoria Plzeň - FK Frýdek-Místek 4:0

Ve druhém ligovém kole zajížděli mladí Valcíři až na západ Čech.
1.kolo (12.8.2017) | Luční
FC Viktoria Plzeň - FK Frýdek-Místek
4:0

Fotogalerie z utkání: ZDE

Jiří Žilák (trenér FC Viktoria Plzeň): Začátek zápasu nám vyšel. Vytvořili jsme si převahu, dostávali jsme se do finální fáze. Štursa ještě nemířil přesně, ale po přihrávce Žiláka nás ve 14. minutě do vedení dostal Šulc. Ve 20. minutě Selnar vybojoval míč a následný únik proměnil ve vedení 2:0. Další možnosti měli Kepl a Pihrt, ale vedení jsme nenavýšili. Ve druhém poločase jsme se snažili předvádět nadále koncentrovaný výkon, ale neproměnili jsme penaltu a naše hra již nebyla tak dominantní. Přesto jsme zápas dovedli do vítězného konce. Ještě dvě branky přidal Kepl a stanovil konečný výsledek 4:0. Vítězství je zasloužené.

Radomír Hlaváč (trenér Frýdku-Místku): Utkání jsme odehráli až s přílišným respektem k soupeři. Hlavně v prvním poločase byl náš výkon bojácný. Soupeře jsme si nechali utéct o dvě branky a ten tím získal herní pohodu. Ve druhém poločase jsme se herně zlepšili, ale nevyvarovali se v něm hrubých individuálních chyb, ze kterých nás soupeř brankově potrestal a definitivně rozhodl o výsledku utkání. I přes porážku nám tento zápas pomůže. Poskytl nám totiž velice důležitou zkušenost, se kterou budeme pracovat. Jestliže jsme si minulý týden po utkání s Baníkem mysleli, že jsme narazili na jedno z nejsilnějších mužstev v soutěži, tak dnes jsme se přesvědčili, že jsou a budou ještě těžší soupeři.