Stratil: Soupeř byl bojovný, měli jsme ale na něj

Útočník Lukáš Stratil má za sebou obnovenou premiéru v našem dresu.

Stratil se dostal na hřiště až v průběhu druhého poločasu s Prostějovem, kdy na hřišti nahradil v 61. minutě Slaninku. „Utkání nebylo vůbec špatné, mělo i tempo. Velká škoda jen toho, že jsme v prvním poločase nevyužili své šance. Tam, kdybychom dali ty dvě tři tutovky, tak se zápas vyvíjel určitě jiným směrem,“ pousmál se Stratil, který byl v loňské sezoně se šesti vstřelenými góly nejlepším kanonýrem Valcířů. „I teď jsem byl po gólu hladový, chtěl jsem začít úspěšně. Nevyšlo mi to, ale pokud jako tým nastoupíme s takovým nasazením i v Táborsku, tak můžeme ztracené body získat zase zpět,“ přeje si Stratil.

S Prostějovem jste nakonec se štěstím remizovali, určitě to ale byl soupeř k poražení?

Souhlasím, to každopádně. Byli sice hodně bojovní, ale my na ně určitě měli. Opravdu je škoda těch našich nevyužitých šancí. V tom jsme se porazili sami.

Sílu týmu dělá ale i to, že se z nepříznivé situace dokáže dostat. Třeba i gólem v nastaveném čase…

Přesně tak. Doufám, že jsme lidem dokázali, že to srdíčko do hry dáváme. Celý tým v deseti dřel a chtěl vyrovnat. Věřím, že to naši fanoušci ocení.

S čím jste se do Frýdku-Místku vlastně vrátil?

Určitě s tím, abych Frýdku znovu pomohl. Chtěl jsem se po loňské sezoně dostat někde výše. To mi nakonec nevyšlo. Teď ale budu rád, když tady nasbírám co nejvíce odehraných minut. S Plzní jsem domluvený, že tady zůstanu do konce roku a pak se uvidí co dál. Já se ale budu snažit vždy odvádět stoprocentní výkony.

Frýdek se teď může opřít o zkušenost v útoku. Je tam Vyskočil, před nedávnem přibyl Blažek, teď jste přišel i vy. Jak se těšíte na spolupráci s těmito parťáky?

Těším se moc. Zatím, co jsem měl možnost na trénincích, tak mi jejich hra sedí. Oba jsou zkušení, já se ale ještě mezi ty zkušenější moc nepočítám. S Prostějovem jsem sice nejdříve začal na kraji zálohy, do útoku jsem se přesunul až v průběhu hry po červené kartě Nworaha. Podle mě je ale super, že je mezi námi konkurence. Čím větší totiž bude, tak všichni budou na trénincích více makat. Pak už to bude pouze na trenérovi, jak to celé postaví.