Šichor: Baník s námi měl pak problémy

Proti svým bývalým spoluhráčům dřel, snažil se, ale ani Marek Šichor na konečném výsledku nakonec nic nezměnil.

Středopolař Marek Šichor přišel do Frýdku-Místku z ostravského Baníku. Tedy z týmu, proti kterému naši A muži o uplynulém víkendu bojovali o další druholigové body. Nakonec Valcíři exligistovi nestačili a prohráli s ním těsně 1:2. Jak viděl derby rodák z Hané?

Marku, pro vás byl duel s Baníkem prestižním zápasem. Jak jste se na něj těšil?

Tak už celý týden jsem na utkání pořád myslel, byl jsem připraven i na tu atmosféru, která při jejich domácích zápasech panuje. Musím však říct, že na zápas se těšili úplně všichni v kabině. Podle mě se nemáme i přes porážku za co stydět.

Přeci jen zpočátku byl váš výkon trochu ustrašený?

Určitě jsme byli trochu zalezlí víc, než jsme chtěli. Jakmile jsme ale začali hrát více na riziko a nebáli jsme se, tak s námi měl Baník větší problémy.

Škoda asi té šance Petroviće z 25. minuty?

To je jen možná. Na kdyby se vůbec nehraje, ani se na to nemůžeme vymlouvat. Nedá se nic dělat.

Rozhodl tedy druhý gól Nerada?

Nejspíš ano. Pak už to bylo těžký. Možná, kdybychom dali kontaktní gól dříve, tak s výsledkem ještě něco uděláme. Gól na dva jedna přišel bohužel už pozdě.

O ten gól se postaral Olda Byrtus, který k nám zamířil právě z Baníku. Přál jste si i vy pokořit vašeho bývalého zaměstnavatele?

Určitě jsem si to přál, ale kdybych dal gól, měnil bych jej každopádně za body. Vstřelená branka bez bodu by pro mě nic neznamenala. Pro nás byl důležitý výsledek, bohužel se nepovedlo. Ale jak jsem už říkal, nemáme se zač stydět. Jedeme dál, musíme na výkon navázat v sobotu s Prostějovem.

Co říkáte na atmosféru, která v derby panovala?

Opakoval bych se, ta atmosféra patří do první ligy. Baník sleduji a fandím mu. Teď jsem sice chtěl vyhrát, ale jinak Ostravě přeji brzký návrat do soutěže, kam patří.