Brankář Mihálek je po operaci

Brankář Matej Mihálek si musí od fotbalu na nějaký ten čas odpočinout.

Na utkání v Opavě nebude brankář Matej Mihálek vzpomínat v dobrém. Nejenže Valcíři v derby prohráli, ale pětadvacetiletý gólman si v utkání přivodil zranění, které jej na nějakou dobru vyřadilo ze hry. „Stalo se to při prvním gólu Pospěcha. Já proti němu vyběhl a chtěl jsem mu zmenšit střelecký úhel. Při dopadu na zem jsem si ale nechal ruku pod sebou. Chtěl jsem se ještě zachytit, jenže mi to ruku vytočilo. Zápas jsem dochytal, jelikož jsem žádnou větší bolest necítil. Myslel jsem si, že šlo o nějaké lehké vykloubení, a že se hned napravilo. O poločase mi to maséři ledovali, dali mi tabletku od bolesti a já se vrátil do branky,“ vybavuje si s odstupem času náš brankář.

Ten následně vyhledal zdravotnickou pomoc a zpráva lékaře nebyla vůbec příznivá. „Máte zlomeninu, musíte na operaci,“ lyšel Mihálek od muže v bílém plášti. „Na operaci jsem šel hned v pondělí po zápase. Po ní mi pak doktoři sdělili, že by se ruka měla zahojit někde kolem čtyř až šesti týdnů. Po deseti dnech by mi měli pevnou sádru sundat, zbaví mě i stehů a měl bych dostat odlehčenou dláhu. Pokud tak bude, mohl bych začít s lehkými tréninky, jako je běh. Přeci jen se musím udržovat v kondici,“ pousmál se Mihálek.

Do smíchu mu ale přeci jen není. Jak sám přiznává, takové zranění si přivodil v kariéře vůbec poprvé. „To se ale bohužel v životě už stává. Pro mě je smutné to, že sezona je teprve na jejím počátku. Už jsem si pěkně plánoval, že týmu pomůžu, jak nejlíp to půjde, a že se budu zlepšovat zápas od zápasu. Teď to holt musím na nějaký čas oddálit, ale s týmem budu pořád. Chodím jak na tréninky, tak budu sledovat naše zápasy doma i venku. Je ale pravdou, že to bude teď pro mě takové zvláštní, tak dlouhodobé zranění jsem ještě v kariéře nikdy neměl,“ zamračil se Matej Mihálek.