Přehled utkání týmů MFK FM v týdnu od 23. do 29. 10. 2017

Přehled utkání týmů MFK Frýdek-Místek v období od 23. do 29. října 2017.

FK Teplice - starší dorost U19 0:1 (0:1) - branka FM: 32. Ciesarik

FK Teplice - mladší dorost U17 4:1 (2:0) - branka FM: Dudek (Procházka)
Sestava FM: J. Málek - Strouhal, Šostý (20. Bányácski), L. Maceček, Koval (41. Dudek) - Křenek, Forch, Nezhoda, Procházka - D. Maceček (68. Myška), Kováč (64. Chýlek). Trenér: Jan Žižka.

starší dorost U18 - HS Kroměříž 1:4 (0:2) - branka FM: Želazko
Sestava FM: Blažek - Dryák, Kožušník, Kudláček (73. Želazko), Veselka (80. Bača) - Zima, Blahuta, Mrkvička (65. Bystroň), Buchlovský (65. Chýlek) - Kopecký, Šohaj (73. Ondrášik). Trenéři: Miroslav Onufer a Lukáš Čerňák.
První poločas byl zásluhou obou týmů herně velice dobrý, bohužel naše šance Kopeckého a Šohaje zůstaly neproměněné, naopak v samém závěru jsme si po individuálních chybách nechali dát do šatny dvě branky. Ve druhém poločase to už byla z naší strany jenom křeč, dobře hrající hosté hru kontrolovali a zaslouženě vyhráli.

mladší dorost U16 - HS Kroměříž 5:1 (1:1) - branky: 13. Vahalík 1:0, 29. 1:1, 57. Vahalík 2:1, 66. Corriero 3:1, 72. Corriero 4:1, 75. Šigut 5:1
Sestava FM: Moják - T. Hammer, Tomančák (48. K. Merta), M. Merta, Mokroš - J. Mikulenka (61. Packo), Niesner, Šigut, Zrůnek (75. Brojač) - Vahalík (75. Koliba), Corriero. Trenéři: Radek Punda a Kamil Raška.
V první půli jsme hráli hodně pomalu, individualisticky a nepřesně. Tento způsob hry soupeři jen vyhovoval. Ve druhé půli jsme hru zjednodušili a zrychlili, navíc hosté postupem času jakoby "odešli" fyzicky a přestali stíhat. Kromě vstřelených branek jsme měli spoustu dalších šancí, které jsme ale vinou špatného řešení předfinální a finální fáze nedokázali, někdy až trestuhodně, proměnit. Přes všechny výhrady jsme ale za výhru rádi, pocit vítězství jsme již hodně potřebovali.

ŽÁCI

mladší žáci U13 - turnaj ve Velké Bíteši (2. místo)
Výsledky FM v základní skupině:
- Bohemians 1905 4:1, - Zbrojovka Brno 1:1, - Žďár nad Sázavou 3:0, - Pelhřimov 11:3, - Velké Meziříčí 4:0, - Velká Bíteš 3:0, - Chemnitzer FC (D) 1:1 (postup do play-off z 1. místa).
Čtvrtfinále: FC Zbrojovka Brno modří - FK Žďas Ždár n. S., FC Vysočina Jihlava - Chemnitzer FC (D), SK Sturm Graz - Bohemians 1905, SK Líšeň - MFK Frýdek-Místek 0:7. Semifinále: MFK FM - Bohemians 1905 3:1. Finále: MFK FM - Chemnitzer FC (D) 1:1 (prohra na penalty).

mladší žáci U12 - triangl
FM - FC Kozlovice starší žáci 0:6 a 0:3
FM - Sokol Sedliště starší žáci 4:1 (branky FM: Foldyna 2, Vrobel, Tvarůžka) a 7:0 (Maté 2, Roman 2, Karas, Meca, Kožuch)

SK Sigma Olomouc - starší žáci U15 10:0 (7:0)
Sestava FM: Kavka (36. Müller) - Cempírek, Murín (36. Boček), Klimeš, Březina - Šilák, M. Mikulenka (47. Vyvial) - Šeba, (36. Hrabec), Jurga (36. Bongilaj), Marciňa - Chalachan. Trenéři: Karel Orel a Milan Šponer.

SK Sigma Olomouc - starší žáci U14 0:0
Sestava FM: Dragon - Janýška, Pešek, Štětinský (28. F. Kowalczyk), A. Kowalczyk - Šponer, Maloň, Kaňák, A. Kováč (61. Barčák) - Maléř, M. Málek (70. Poloch). Trenéři: Lubomír Macíček a Miroslav Poledník.
Dnešní zápas proti Sigmě byl dvou rozdílných poločasů. V první polovině utkání nám silný vítr foukal do zad, ale nedokázali jsme této výhody využít. Po změně stran tuto příležitost měl soupeř, dostal se do několika vyložených šancí, ale zásluhou našeho brankáře a i trocha "štěstíčka" gól nedal. Kluci v tomto zápase si splnili své povinnosti a jsme rádi, že si vezeme jeden bod z Olomouce.