I sedmnáctka sbírá ligové body

Kromě nejstaršího dorostu si v letošní nejvyšší soutěži zahrají také hráči z U17.

S letošním soutěžním ročníkem vstoupila do ligových bojů také naše sedmnáctka a prozatímní výsledky a předvedená hra napovídá, že v konfrontaci s ostatními ligovými soupeři nemusí hrát druhé housle.

"Prozatím máme za sebou odehraná tři kola se ziskem čtyř bodů, když jsme doma prohráli s ostravským Baníkem 1:4, v Plzni 2:3, ale až po penaltách a naposledy jsme doma porazili České Budějovice 3:0. První tři kola tak napovídají, že v lize bychom mohli hrát důstojnou roli a co se týče výsledků, tak pro mě, jako trenéra, jsou důležité jen v tom pohledu, jakým výkonem a předvedenou hrou k nim dojdete. Samotný výsledek je důležitý pro hráče, aby měli to správné sebevědomí. Já se svým kolegou dbáme, abychom do utkání přenášeli věci, co děláme na trénincích a aby naše předvedená hra byla obrazem toho, o co se snažíme. Třeba zápas s Ostravou nám vůbec nevyšel, řekl bych, že tam bylo příliš respektu k soupeři a on toho patřičně využil. My si ten zápas rozebrali a v podstatě jsme na utkání do Plzně změnili úplně vše. Na západě Čech jsme pak byli víc než vyrovnaným soupeřem a po předvedené hře jsme tam zaslouženě i remízovali. Ta prohra 2:3 přišla vlastně až po penaltách. Ve třetím zápase jsme teď o víkendu doma porazili České Budějovice, kdy opět naše hra měla patřičné parametry. Hlavně v první půli, až na asi 15ti minutovou pasáž ve druhém poločase, kdy soupeř převzal iniciativu a chtěl s výsledkem něco udělat. Ta výhra je z mého pohledu ale zasloužená. Poslední dvě utkání by měly být pro kluky takovým odrazovým schůdkem a měli by mít v hlavách a na srdci, že bez poctivosti sami k sobě, poctivosti v trénincích a pokoře k soupeři, to nepůjde. Nikdo se sám neporazí a když to vše budou přenášet z tréninku do utkání, tak svým výkonem dojdou k výsledkům, které je budou těšit. Z fotbalu musí mít radost," řekl po sobotním vítězném zápase trenér naší U17ky Jan Žižka.