Sedmnáctka zhodnotila podzim

Svou první polovinu sezony mezi dorosteneckou elitou zhodnotili trenéři U17ky.

Do soutěže jsme vstupovali jako nováčci, jelikož od nového soutěžního ročníku 2017/18 došlo k tomu, že kategorie U19 a U17 budou na své mistrovské zápasy jezdit společně. Po postupu kategorie U19 jsme i my tímto dostali možnost startovat v 1. dorostenecké celostátní lize.

Soutěž to pro nás v podstatě byla známá i neznáma. Známá v tom, že s některými soupeři jsme se pravidelně střetávali v Moravskoslezské lize. Věděli jsme, že liga bude mít tu nejvyšší kvalitu, jelikož kádry některých družstev tvoří mládežničtí reprezentanti. Neznámou pro nás naopak bylo, jak si v konfrontaci s Top týmy v republice povedeme a spíše to bylo pro nás velké očekávaní. 

I když pohled na průběžnou tabulku hovoří za vše, protože diváka zajímají výsledky, tak musím sportovně říct, že jsme vyloženě nepropadli. Tím narážím na náš herní projev, kvalitu herního projevu a týmovost. V každém zápase jsme se chtěli prezentovat nějakým svým stylem hry, někdy jsme byli úspěšní a jindy bohužel ne. Ale to bylo dáno také kvalitou našich soupeřů, kdy nás doslova přehráli. Ale i my jsme ukázali v některých zápasech svou kvalitu a výsledek se dostavil v podobě vítězství. Zápasy, které jsme třeba o gól smolně prohráli, tak i v těchto duelech jsme herně obstáli a byli soupeři vyrovnaným protivníkem. 

Pro mě, jako trenéra, je strašně důležité, jak k těm výsledkům dojdete a musím říct, že jsem na kluky hrdý, protože jsou tým, a i když se prohrávalo, tak

to nezabalili a makali dál. V naší hře se objevují chyby, ale kdo chyby nedělá, že. Důležité je to, že kluci si ty chyby uvědomují a chtějí je odstraňovat, na tréninku makají, a to se jim vrátí i v podobě toho výsledku.

Hodně nás však poznamenal fakt, že kluci většinu podzimní sezony nehráli ve stabilizované sestavě, jelikož vypomáhali v některých zápasech kategoriím U19 a U18. To bylo pro kluky náročné, ale pro ně samotné to je zase krok vpřed, jelikož hrají proti soupeřům o rok i dva starším. Já pevně věřím, že tyto zkušenosti zúročí v jarní části sezony. Tento tým má určitě na víc, než být na chvostu ligové tabulky a jen poctivou prací v trénincích se vše zúročí v zápasech. Jak už jsem řekl, v jarních odvetách se kluci určitě posunou tabulkou nahoru.

Na závěr bych chtěl všem poděkovat, jak hráčům za reprezentaci klubu, rodičům za trpělivost, realizačnímu týmu za důvěru, vedení klubu za dobré vytvoření podmínek pro tuto soutěž. Všem děkuji a přeji krásné prožití svátků vánočních a vše nej do Nového roku.

Jan Žižka (trenér U17)