Přehled utkání týmů MFK Frýdek-Místek v týdnu od 7. do 13. srpna 2017.

MUŽI

muži - FK Fotbal Třinec 1:0 (1:0) - branka FM: Biolek

DOROST

mladší dorost U17 - FC Vysočina Jihlava 0:2 (0:0) Sestava FM: Rusek (60. Hasalík) - Dudek, Šostý (41. L. Maceček), Bányácski, Koval - Forch (60. Šostý) - Strouhal (41. Song Ji-Yul), Nezhoda (60. D. Maceček) - Myška (41. Chýlek), D. Maceček (41. Kováč), Procházka. Trenéři: Jan Žižka a Petr Schmidt.
Utkání vyrovnané, Jihlava měla pět šancí a dala dvě branky po našich hrubých chybách. My naopak své šance neproměnili. Jelikož šlo o přátelské utkání, tak jsme opět využili široký kádr a příležitost dostali všichni hráči.

mladší dorost U16 - FC Vysočina Jihlava 3:2 (1:0) - branky: 34. K. Merta 1:0, 45. J. Mikulenka 2:0 (pk), 54. Vahalík 3:0, 74. 3:1, 79. 3:2
Sestava FM: J. Málek (60. Moják) - Mokroš, Tomančák, M. Merta, Zrůnek - J. Mikulenka (55. Gödel), K. Merta, Packo, Brojáč (50. Koliba) - Vahalík, Šigut. Trenéři: Radek Punda a Kamil Raška.
V první půli jsme nehráli dobře a soupeř si vytvořil několik dobrých šancí, které ovšem nedokázal proměnit. My jsme naopak byli velmi produktivní, když jsme první a jedinou šanci poločasu dokázali po rychlém protiútoku zužitkovat. Ve druhém poločase jsme hru zlepšili, udrželi se více na míči a nadále byli velice produktivní, když jsme si dokázali vypracovat třígólový náskok. Ke konci nám začaly docházet síly a hosté v závěru snížili na rozdíl jediného gólu. Po vítězství ale do další fáze Memoriálu Vl. Marečka postupujeme my.

FC Viktoria Plzeň - starší dorost U19 4:0 (2:0) - více o utkání si přečtete na hlavní stránce webu

FC Viktoria Plzeň - mladší dorost U17 2:2 (0:0) pk 4:3 - branky FM: 47. L. Maceček 0:1 (Procházka), 67. Forch 2:2 (Šostý), penalty proměnili: Koval, Andreas Akritidis, Šostý (nedali: Procházka, Hasalík)
Sestava FM: Hasalík - Dudek, Šostý, Alexis Akritidis, Koval - Forch (75. Myška), L. Maceček - Kováč (65. Křenek), Nezhoda (56. Strouhal), Procházka - D. Maceček (31. Andreas Akritidis). Trenéři: Jan Žižka a Petr Schmidt.
Výborné utkání z obou stran, hrálo se ve vysokém tempu a jsme rádi, že jsme přispěli k tomu i my svým výkonem. Spravedlivá remíza, a to, že jsme v penaltách prohráli, tak to mě až tak nevadí. Sice mě to mrzí vůčí klukům, ale nevadí. Kluci podali dobrý výkon a pro mě je důležité, jak se prezentovali, a to jak v kolektivním pojetí, tak i v herních činnostech jednotlivce. Plzeň byla výborný soupeř a vysledek z jejich hřiště je pro sebevědomí kluků výborný.

1.SK Prostějov - starší dorost U18 3:2 (2:1) - branky FM: Želazko, Corriero
Sestava FM: Liberda - Želazko, Kožušník, Bányácski, Veselka - Blahuta, Karas - Srubek, Zima, Bystroň (46.Corriero) - Kopecký. Trenéři: Miroslav Onufer a Lukáš Černák.
Do zápasu jsme vstoupili velice špatně a už v 7. minutě jsme prohrávali 2:0. Postupem času se nám podařilo srovnat hru i skóre. Bojovné a dramatické utkání nakonec rozhodla v 93. minutě penalta, kterou domácí strhli vítězství na svoji stranu.

1.SK Prostějov - mladší dorost U16 4:2 (2:0) - branky: 30. 1:0 (pk), 33. 2:0, 56. Corriero 2:1 (pk), 58. 3:1 (pk), 60. Vahalík 3:2, 62. 4:2
Sestava FM: J. Málek - Mokroš (45. T. Hammer), Tomančák, M. Merta, Zrůnek - J. Mikulenka (66. Kolář), Packo, K. Merta, Brojač (60. Niesner) - Šigut (35. Corriero), Vahalík. Trenéři: Radek Punda a Kamil Raška.
První mistrovské utkání v dorostenecké kategorii jsme sice výsledkově nezvládli, ale pro budoucnost týmu mělo obrovský význam. Kluci si vyzkoušeli, jaké to je hrát proti o rok starším klukům (což bude polovina týmů Moravskoslezské dorostenecké ligy). Když jsme hráli rychle a kombinačně, byli jsme herně lepší než soupeř. Jakmile jsme ale začali hrát složitě a pouštěli se do osobních soubojů, starší a silnější hráči nás přetlačili a potrestali. Dva góly jsme dostali z minimálně diskutabilních penalt a jeden kuriózní téměř z půlky hřiště.

ŽÁCI

FKM Karlova Ves u Bratislavy - starší žáci U15 1:2 (1:1) - branky FM: 33. Šeba, 65. M. Mikulenka (Šeba)
Sestava FM: Kavka (45. Müller) - Šilák, Murín, Březina, Vyvial (36. Klimeš) - Jurga, Marciňa - Hrabec (36. Kulhánek), M. Mikulenka, Šeba (36. Cempírek) - Bongilaj. Trenéři: Karel Orel a Milan Šponer.
Utkání s bratislavským soupeřem jsme sehráli na velmi kvalitním hřišti v blízkosti hotelu Bránica, který ke svému pobytu využilo v minulosti například i družstvo anglické Premier League FC Chelsea. V první půli jsme až na výjimky moc fotbalové kvality nepředvedli. Po přestávce se naše hra zlepšila, dařilo se nám více držet míč, kombinovat, vytvořili jsme si také několik slibných příležitostí a po zásluze i zvítězili.

FKM Karlova Ves u Bratislavy - starší žáci U14 2:3 (1:2) - branky: 13. Poloch 0:1 (Barčák), 23. 1:1, 30. M. Málek 1:2 (pk), 60. Maléř 1:3 (pk), 65. 2:3
Sestava FM: Dragon (36. Brener) - P. Žáček (25. Štětinský), Maloň, Janýška, Závada (36. Rek) - Šponer (55. Maléř), Kaňák, Maléř (36. Bartek), Poloch (36. P. Němec, 60. Barčák) - M. Málek (60. Šponer), Barčák (50. Poloch). Trenéři: Lubomír Macíček a Miroslav Poledník.
Dnes to byl zápas dvou různých poločasů. V tom prvním, jsme se soupeřem hráli vyrovnanou partii, snažili se kombinovat a dostávat se do šancí. Do druhé půle jsme prostřídali a soupeř už byl pánem na hřišti, z naší strany už tam bylo fotbalu málo. Je potřeba si uvědomit, že to není kroužek a musíme dávat fotbalu daleko více.

mladší žáci U13 - 1. SK Prostějov 5:3 (2:3) - branky: 8. 0:1, 10. 0:2, 14. 0:3, 25. D. Němec 1:3 (Švrček), 26. Kuboš 2:3, 45. Kuboš 3:3, 58. Hlosta 4:3 (Kováč), 69. Krejčí 5:3 (Konečný)
Sestava FM: Dudek, Mařík - V. Míček, Konečný, Kunčík, Krejčí, D. Němec, Kuboš, Švrček, Jedlička, Cudzik, Šimíček, Ježík, Hlosta, Žiga, V. Kováč. Trenéři: Radek Šmíd a Martin Rojíček.
Náš začátek utkání z naší strany byl špatný, spousta pokažených přihrávek a prohrané souboje. Výsledek po 14ti minutách byl už 0:3 a my jsme museli pochopit, že takhle nemůžeme pokračovat. Nakonec kluci zabrali, začali hrát, co mají, a tím pádem otočili výsledek ve svůj prospěch.

mladší žáci U12 - 1. SK Prostějov 10:4 (6:3) - branky: 5. Rašovský 1:0 (M. Karas), 6. Rašovský 2:0 (J. Míček), 7. Rašovský 3:0 (J. Míček), 10. 3:1, 17. 3:2, 20. 3:3, 31. Švorčík 4:3 (J. Míček), 32. Volný 5:3, 34. Rašovský 6:3 (Švorčík), 35. nedal Volný pk, 44. J. Míček 7:3 (Roman), 45. Mate 8:3 (J. Žáček), 56. 8:4 (pk), 67. Rašovský 9:4 (J. Žáček), 68. Rašovský 10:4 (Švorčík)
Sestava FM: Krasula - Volný, M. Karas, Matula, Kožuch, J. Míček, Švorčík, Rašovský, Mate, J. Žáček, Pastucha, Roman, Moravec. Trenéři: Robert Schedling a Ján Balko.
I když kluci odehráli zápas po náročném soustředění, zaslouží velkou pochvalu za přístup a snahu. Našim rozdílovým hráčem byl dnes Denis Rašovský, který jen potvrdil, proč si jej trenéři z U13 vytáhli o kategorii výše. Vedle něj pak rostl výkon ostatních jeho spoluhráčů. Potěšil nás rovněž i výkon čtyř kluků, kteří věkem spadají ještě do kategorie přípravek.

mladší žáci U12 - mezinárodní turnaj Gorzyce Cup - (5. místo)
Výsledky FM v základní skupině: - FK Bohumín 2:0 (branky FM: Foldyna, T. Vyvial), - TS ROW Rybnik 0:0, - Unia Raciborz 0:1. Utkání o 5. místo: - Winners Golkowice 1:1, pk 4:3 (Strack - pk: Foldyna, Strack, Michalík, Stalmach)
Konečné pořadí: 1. TS ROW Rybnik dívky, 2. WSP Wodzislaw, 3. Unia Raciborz, 4. MFK Karviná, 5. MFK Frýdek-Místek, 6. Winners Golkowice, 7. FK Bohumín, 8. KS Czarni Gorzyce.
Sestava FM: Šimeček - Tvarůžka, Stalmach, Michalík, Foldyna, Vrobel, Strack, T. Vyvial, Tománek, Grygar, Fojtík. Trenér: Petr Vokoun.
Turnaje v polských Gorzyczích se za špatného deštivého počasí zúčastnilo osm družstev. Naši kluci byli po náročném soustředění a za snahu určitě zaslouží pochvalu, i když byla na nich vidět únava. Ve hře se však objevovaly prvky, které jsme v posledních dnech trénovali. Byla rovněž vidět i snaha hrát kombinační fotbal. Na turnaji jsme skončili nakonec pátí, přesto jsme patřili mezi fotbalovější celky. Vítězem se stal dívčí tým z Rybnika, který hrál opravdu sympaticky a mladé slečny byly fotbalově na tom velmi dobře. Nejlepším brankářem turnaje se pak stal náš Šimon Šimeček.