Přehled zápasů v týdnu od 22. do 28. 1. 2018

Přehled přípravných utkání týmů MFK Frýdek-Místek v týdnu od 22. do 28. ledna 2018.

Zbrojovka Brno - muži 4:2 (3:0) - branky: 27. Pilík z pk, 39. Bialek vlastní, 44. Kratochvíl, 75. Musefiu - 54. Šumský, 90. Honiš (semifinále Tipsport ligy)

Hradec Králové - muži 3:1 (2:0) - 89. Macej (o 3. místo v TL)

FC Baník Ostrava - starší dorost U18 6:2 (6:1) - branky FM: 3. Pánek, 85. Hladík
Sestava FM: Blažek (46. Zouhar) - M. Hammer, Kudláček (67. Ciesarik), Dryák, Veselka - Želazko, Zima, Ciesarik (46. Kutáč), J. Fukala - Křenek, Pánek (30. Hladík. Trenéři: Miroslav Onufer a Lukáš Čerňák.
Vstup do utkání nám vyšel a brzo jsme vedli, ale to bylo na dlouhé minuty z naši strany vše. Soupeř nás přehrával, byl lepší na míči a poločas si dělal co chtěl. V tom druhém se hra dost vyrovnala, dali jsme branku a dokonce ho vyhráli, ale to vše jen díky skvělému gólmanovi, který nás několikrát podržel. Až moc bylo na některých hráčích znát, že jsme na zápas přijeli rovnou ze soustředění.

FC Baník Ostrava - mladší dorost U16 6:3 (2:0) - branky FM: Vahalík 2, Koval
Sestava FM: Rusek (41. J. Málek) - J. Mikulenka, Tomančák, Kolář, Koval - Chýlek (41. Al. Akriditis), M. Merta, K. Merta, Zrůnek - Packo - Vahalík. Trenéři: Radek Punda a Kamil Raška.
K dalšímu utkání v rámci Memoriálu Vl. Marečka jsme do Ostravy odjížděli kvůli zraněním a nemocem ve velmi kombinované sestavě (po dohodě se soupeřem doplněné hráči z naší U17, čímž jim tímto děkujeme) a s vědomím těžké porážky v posledním vzájemném utkání. Přes tyto problémy se kluci v utkání prezentovali slušným výkonem a byli Baníku důstojným soupeřem. Konečný výsledek tak odpovídá momentálnímu rozpoložení sil. Nutno dodat, že U16 Baníku disponuje velice kvalitním kádrem a jejich síla je neoddiskutovatelná.

Dolní Benešov muži - starší dorost U19 4:2 (2:0) - branky FM: Pánek, P. Křenek
Sestava FM: Zouhar – Kudláček (46. M. Hammer), Holec, M. Fukala, Ciesarik (46. Kuerban) – Kutáč, Zima (35. Dryák), Buchlovský, J. Fukala (46. Hladík) (70. J. Fukala) – Pánek (46. P. Křenek), Kvapil (70. Pánek). Trenéři: Radek Hlaváč a Robert Černý.

mladší dorost U17 - TJ Sokol Hukvaldy muži 6:2 (0:2) - branky FM: 31. vlastní (Koval), 38. P. Němec, 53. Kováč, 62. Míček (Strouhal), 78. Correiro (Chýlek), 84. Andreas Akritidis (Strouhal), 86. Procházka (Strouhal), 88. Andreas Akritidis (Correiro)
Sestava FM: J. Málek - Koval, Dudek, Šostý, Procházka - Andreas Akritidis, Strouhal, Forch, Chýlek - Kováč, Míček. Náhradníci: Correiro, M. Merta. Trenéři: Petr Němec a Petr Schmidt.
Utkání proti mužům Hukvald jsme odehráli velice solidně. První poločas jsme byli lepším mužstvem, měli jsme lepší držení míče i šance jsme si vytvářeli, leč produktivita byla špatná. A tak nám to ukázal soupeř, který se ve 31. minutě dostal poprvé před naši branku a vlastním gólem šli do vedení. Za sedm minut povedenou střelou to bylo dokonce 0:2. Tohle bylo do poločasu vše. Do druhé půle jsme šli s vědomím, že chceme utkání otočit, a to se nám povedlo. Kluci příkladně bojovali a přidali větší odvahu v koncovce. Utkání se povedlo Strouhalovi, který připravil tři branky. Chtěli bychom hráče pochválit za bojovnost a nasazení. Poděkování patří také klukům z U16 (Correiro a Matyáš Merta), že nám přišli pomoci, protože naše marodka je alarmující.

FK Mladá Boleslav - mladší žáci U13 3:0 (0:0, 0:0, 3:0)
Sestava FM: Řeha, Mařík - Cudzik, Jedlička, Kunčík, D. Němec, Hlosta, Rašovský, Švrček, Krejčí, Jedlička, Pastucha, Konečný, Křížek, Tůma, Kuboš, Míček, Ježík, Galásek, V. Kováč. Trenéři: Radek Šmíd a Martin Rojíček.
Toto utkání mělo opravdu náboj, šancí bylo mnoho, a to na obou stranách. Domácí rozhodli v posledních 5 minutách zápasu.

FK Mladá Boleslav - mladší žáci U12 9:3 (2:2, 4:0, 3:1) - branky FM: Vyvial, Táborský z pk, Stryja
Sestava FM: Šimeček, J. Zícha - Tvarůžka, Vrobel, Matula, Kabát, J. Míček, Michalík, Táborský, Tománek, Karas, Roman, Stryja, Deingruber, J. Žáček, Vyvial. Trenéři: Robert Schedling, Petr Vokoun a Ján Balko.
I přes porážku jsme neodehráli špatné utkání. Soupeř patří ke špičce ligové soutěže ve východních Čechách, což se projevilo hlavně v situacích v našem předbrankovém prostoru, kde si počínali domácí přeci jen efektivněji.

FK Junior Chomutov - mladší žáci U12 5:14 (0:8, 1:3, 4:3) - branky FM: Maté 4, Foldyna 3, Stryja 2, Kabát 2, Táborský 2, Tvarůžka
Sestava FM: Strack, J. Zícha - Tvarůžka, Deingruber, Karas, Stryja, Kabát, J. Žáček, Maté, Vrobel, Matula, J. Míček, Michalík, Táborský, Tománek, Roman, Foldyna, Grygar. Trenéři: Robert Schedling, Petr Vokoun a Ján Balko.
Po celé utkání byli kluci fotbalovější, hlavně v první polovině zápasu si plnili vše, co jsme si před utkáním řekli. V třetí části jsme polevili v důslednosti a důrazu před brankou, navíc jsme rozchytali chomutovského brankáře k výbornému výkonu.

FK Junior Chomutov - mladší žáci U13 5:6 (1:4) - branky FM: 6. V. Kováč 0:1 (Švrček), 15. V. Kováč 0:2 (D. Němec), 19. V. Kováč 0:3, 25. Švrček 1:4, 37. V. Kováč 1:5 (Rašovský), 51. V. Kováč 4:6 (Hlosta)
Sestava FM: Řeha, Mařík - Jedlička, Kunčík, D. Němec, Hlosta, Rašovský, Švrček, Krejčí, Křížek, Tůma, Kuboš, Míček, Ježík, V. Kováč. Trenéři: Radek Šmíd a Martin Rojíček.
Utkání hrané 11v11, ve kterém jsme doplnili soupeře našimi 4 hráči z důvodu nemoci. Pro nás to bylo jen dobře, protože jsme mohli rozložit zátěž na všechny kluky.

FC Slovan Liberec - mladší žáci U12 6:8 (6:2) - branky FM: 1. Táborský 0:1 (Michalík, Foldyna), 18. Táborský 5:2 (Foldyna), 33. Táborský 6:3, 37. Táborský 6:4, 45. Michalík 6:5 (J. Míček), 51. Deingruber 6:6, 54. Táborský 6:7 (tk), 56. Táborský 6:8 (pk)
Sestava FM: Strack (21. Šimeček, 41. J. Zícha) - Tománek, Vrobel, Matula, Foldyna, J. Míček, Michalík, Táborský, Tvarůžka, Karas, Roman, Stryja, Deingruber, Kabát, Maté, J. Žáček, Grygar, Vyvial. Trenéři: Robert Schedling, Ján Balko a Petr Vokoun.
Měli jsme dobrý vstup do utkání, kdy jsme vstřelili hned v první minutě gól po krásné křídelní akci. Pak se nám ale vůbec nevydařilo druhé střídání, ve kterém jsme inkasovali tři laciné branky po chybách v defenzivní činnosti. Pozitivní určitě je, že se kluci pro velmi kvalitnímu soupeři nepoložili ani za nepříznivého stavu 2:6 a šesti góly dokázali utkání zvrátit ve svůj prospěch. Střelecky utkání vyšlo Táborskému, herně se k němu kvalitou přidal ještě Michalík. Za bojovnost ale zaslouží pochvalu úplně všichni!!!

FC Slovan Liberec - mladší žáci U13 6:4 (6:1) - branky FM: Rašovský, D. Němec, V. Kováč, Kuboš
Tento zápas měl dva hodně rozdílné poločasy, protože do prvního jsme nastoupili velmi laxně, byli jsme nedůrazní, dělali jsme spoustu individuálních chyb a tím pádem dopadl poločas hrůzostrašně. V přestávce jsme si řekli, že takhle hrát nemůžeme a nastal velký obrat a kdyby byla troška štěstí s proměněním i těch top šancí, určitě bychom zápas zvládli vítězně.

FK Jablonec - mladší žáci U12 4:7 (1:2, 0:5, 3:0) - branky FM: 6. J. Míček 0:1, 13. 1:1, 22. domácí nedali pk, 29. Táborský 1:2 (pk), 33. Vyvial 1:3 (Roman), 41. Rašovský 1:4 (Táborský), 42. Foldyna 1:5 (Rašovský), 52. Foldyna 1:6 (Michalík), 56. Rašovský 1:7 (Foldyna), 62. 2:7, 83. 3:7, 90. 4:7
Sestava FM: Strack (31. Šimeček, 61. J. Zícha) - Roman, Vrobel, Rašovský, J. Míček, Táborský, Michalík, Foldyna, Maté, Tvarůžka, Deingruber, Karas, Stryja, Kabát, J. Žáček, Vyvial, Tománek, Matula, Grygar. Trenéři: Robert Schedling, Petr Vokoun a Ján Balko.
V posledním utkání našeho herního soustředění jsme dokázali porazit tým z Jablonce. Herně nejvydařenější byla určitě prostřední část zápasu, ve které jsme domácí hráče přehrávali. Vzhledem k faktu, že se jednalo o naše čtvrté utkání ve čtyřech dnech, očekávali jsme u kluků určitý útlum a únavu. Ta se dostavila až v závěrečné třetině, ve které naopak byli lepší domácí. Ti dokázali nakonec upravit končené skóre z 1:7 na 4:7.

FK Jablonec - mladší žáci U13 6:2 (3:0, 1:0, 3:2) - branky FM: Švrček 2
Před odjezdem domů nás čekal ještě další těžký zápas a na nás byla už vidět velká únava z předešlých dnů. I tak jsme za stavu 3:0 nesložili zbraně, dali jsme dvě branky, a když jsme mohli srovnat skóre, nedali jsme dvě penalty. Domácí poté potvrdili svoji velkou kvalitu.

starší žáci U15 - MŠK Námestovo 3:2 (1:1) - branky FM: 8. Cempírek, 58. Marciňa (pk), 67. Kavka (Cempírek)
Sestava FM: Kavka (36. Müller) - Vyvial, Březina, Šilák, Šponer - Jurga, Marciňa - Šeba, Maloň (50. Kavka), Cempírek - Stareček (36. A. Kováč). Trenéři: Karel Orel a Milan Šponer.
Ve značně kombinované sestavě jsme předvedli poměrně solidní ofenzivní výkon, který se nám však nepodařilo vyjádřit i patřičným počtem vstřelených gólů. Ve finální fázi nám ještě schází větší přesnost a dostatek klidu při výběru řešní některých herních situací. Děkujeme chlapcům z U14 za výpomoc.

starší žáci U14 - MŠK Námestovo 5:2 (1:1) - branky: 15. Stareček 1:0 (M. Málek), 30. 1:1, 53. 1:2, 62. Kaňák 2:2 (pk), 67. M. Málek 3:2 (Kaňák), 68. M. Málek 4:2, 69. Stareček 5:2
Sestava FM: Dragon - P. Žáček, Pešek, Šponer (52. F. Kowalczyk), F. Kowalczyk (36. Rek) - Poloch (36. Chodura, 65. P. Němec), Maloň (26. P. Němec, 52. Poloch), Kaňák, A. Kováč - Stareček (36. Maloň, 47. Stareček), M. Málek. Trenéři: Lubomír Macíček a Miroslav Poledník.