Václav Mozol je zpátky ve Stovkách

Pro naše fanoušky máme příznivou zprávu. Šikovný středopolař Václav Mozol je opět Valcířem. Bolatický rodák k nám přichází z Opavy na půlroční hostování.

Začít zase pravidelně hrávat. Takové je nyní přání šestadvacetiletého záložníka Václava Mozola. Šikovný fotbalista s vytříbenou technikou se stal jednou ze zimních z posil našeho "A" týmu. Mozol se tak po třech letech vrátil do míst, kde to velmi dobře zná. „Na angažmá ve Frýdku vzpomínám jen a jen pozitivně. Před většími návštěvami jsem v životě nehrál,“ vybavuje si v paměti několikatisícové návštěvy ve frýdeckých Stovkách z dob, kdy jsme do druhé nejvyšší soutěže postoupili. 

Poprvé se Mozol v letošní zimní přípravě představil v duelu s Valašským Meziříčím. Dal gól, ale při střeleckém pokusu se zranil a zápas s Valachy nakonec nedohrál. Hráč, který si ve své kariéře zahrál třeba i v pražské Slavii, Hlučíně, Teplicích, Třinci a naposledy v Opavě, si tak musel od fotbalu na nějaký ten den odpočinout. Nyní ale hlásí - jsem zpět! "Noha sice ještě není stoprocentní, ale už trénuji naplno," svěřil se po utkání s Otrokovicemi Mozol.

Jak se nám podařilo zjistit, Mozol do Stovek přichází na půlroční hostování. "S Vaškovým mateřským klubem jsme již vše papírově dořešili, takže tímto můžeme našim fanouškům jeho příchod oficiálně ohlásit," řekl Mario Cartelli. 

Vašku, když se ještě ohlédneme za vaší minulostí. Jak se vám vedlo po vašem odchodu z Frýdku-Místku?  

Jsou tomu přesně tři roky, kdy jsem z Frýdku odešel do Teplic. Tam jsem naskočil do zimní přípravy, ale asi po čtrnácti dnech jsem chytil zánět do achilovky a musel si dát dvoutýdenní pauzu. Do tréninku jsem se zapojil až těsně před ligou, kdy jsme odjeli na soustředění na Kypr. Pak došlo navíc ještě k výměně trenéra, kdy pana Šťastného nahradil trenér Rada. Ve čtvrtém kole jsem si natrhl zadní stehenní sval a celé to teplické angažmá bylo takové nešťastné. I proto jsem byl rád, že se mi tehdy ozval Třinec a já se mohl vrátit blíže k domovu. Ještě lepší angažmá jsem pak chytil po přestupu do Opavy. Ale i tam se to po příchodu trenéra Skuhravého pro mě vyvíjelo tak, že to bylo takové hraji – nehraji.

Znamená to, že se na svůj návrat do Frýdku-Místku moc těšíte?

Určitě se těším. Strávil jsem tady krásné tři sezony, navíc okořeněné postupem do druhé ligy. Na naše zápasy chodilo spoustu lidí, vlastně jsem tu hrál vůbec před největší návštěvou, co jsem kdy v kariéře hrával. Já na to angažmá vzpomínám jen a jen pozitivně.  

Přeci jen se pro vás ale jedná o dvě zcela rozdílná angažmá. Zatímco Opava je v čele druhé ligy, náš tým je naopak na samém chvostu tabulky…

To ano, ale já to beru spíš tak, že jsem teď nějaký ten rok pravidelně nehrál. Potřebuji alespoň půlrok odehrát, navíc Frýdek potřebuje pomoc v záchraně druhé ligy. A já bych jim hodně rád pomohl.

Ve Frýdku hrají ve středu pole Šumský s Willwéberem. Jak si spolu fotbalově rozumíte na trénincích?

Nikdy jsem s nimi nehrál, ale jde vidět, že Nicolas (Šumský) je technický typ, Luboš (Willwéber) je spíš bojovník, ale technicky taky vypadá velice dobře. Já se fakt na tuhle spolupráci těším.

A co říkáte na náročné tréninky, které nyní pod koučem Pulpitem absolvujete?

Tak máte pravdu, jsou náročné, ale zvládáme to (úsměv). Není to nic, co by se nedalo zvládnout, ale musím se přiznat, že je to jedna z nejnáročnějších zimních příprav, co jsem kdy v kariéře absolvoval.

Jak vidíte Valcíře po fotbalové stránce?

Musím říct, že jsem z tohoto týmu velice překvapený. Pokud by to mělo být mužstvo, které skončí ve druhé lize poslední, tak pak nevím. Jak tréninky, tak i přípravné zápasy mají slušné parametry, i proto věřím, že budeme na jaře ve druhé lize konkurenceschopní.

Sledujete v médiích, že i nejbližší konkurenti Valcířů v boji o případný sestup nespí a posilují? Vzpomeňme třeba brankáře Vaška či útočníka Jakubova, kteří zamířili do Ústí, nebo útočníka Libora Žondru, který naopak posílil Vítkovice. Co na to říkáte?

Určitě to všechno v kabině s klukama sledujeme a bavíme se o tom. Je jasné, že se na jaře bude každý chtít co nejdříve zachránit. Je to logické. Ani Frýdek tak nepůjde do odvet se stejným kádrem. I z toho pohledu by měla být druhá liga na jaře ještě kvalitnější.

A jak se vy osobně těšíte na jarní start, který s Frýdkem absolvujete na třineckém stadionu?

Když to vezmu z pohledu fotbalisty, tak asi bych lhal, kdybych řekl, že se na první ostrý zápas netěším. A Třinec je pro mě blízký, o to víc se na zápas budu těšit a věřím, že si jej užiji stejně, jako naši výborní fanoušci.