Čtrnáctka si vyšlápla na silný Baník Ostrava

Starší žáci FM U14 zvítězili nad silným Baníkem Ostrava vysoko 5:1.

Ve druhém jarním kole nás nečekal vůbec snadný soupeř, ale přímo ten nejtěžší, lídr tabulky, ostravský Baník, který byl ještě posílen výhrou z přátelského utkání z minulého týdne, kdy dokázal porazit slavným Bayern Mnichov. 

I z tohoto důvodu nebylo těžké kluky na utkání moc motivovat, ale respekt jsme přesto měli. Trenéři ale klukům věřili a chtěli, aby s domácím favoritem hráli aktivně. Dále frýdečtí trenéři nabádali hráče, aby soupeře napadali již na jejich polovině hřiště a nedali domácím moc prostoru. Tato taktika začala brzy brát za své a první poločas vyhráli mladí Valcíři zaslouženě 3:1.

Do druhého poločasu soupeř vrhl všechny síly do útoku, ale naše obrana pracovala výborně a ještě se hostům povedlo vstřelit další dvě branky. Valcíři tedy nad favorizovanou Ostravou zvítězili překvapivě vysoko 5:1!!!

"Chceme tímto všechny hráče pochválit za fantastický týmový výkon, v obranné činnosti za velkou bojovnost a v útočné fázi za výbornou produktivitu. Jsme rádi, že se kluci přesvědčili, že když dají do utkání vše, tak jsou schopni porazit i takového silného soupeře," shodli se po utkání oba frýdecko-místečtí trenéři. 

FC Baník Ostrava - starší žáci U14 1:5 (1:3)
Branky: Stareček 0:1 (M. Málek), 1:1, M. Málek 1:2 (Stareček), M. Málek 1:3 (Stareček), Stareček 1:4, Stareček 1:5 (Kaňák).
Sestava FM: Dragon - Barčák, Janýška, Pešek, Maléř - Kaňák (68. P. Žáček), Sladovník (51. Šponer), Maloň, A. Kováč - Stareček, M. Málek (65. F. Kowalczyk). Trenéři: Lubomír Macíček a Miroslav Poledník.