Mozol: Báli jsme se hrát, přitom nebylo proč

F r ý d e k-M í s t e k - Zklamání, takové byly pocity našich hráčů po závěrečném hvizdu sobotního utkání s Varnsdorfem. Důležitý záchranářský duel skončil remízou 1:1. Zápas jsme hodnotili s Václavem Mozolem, který byl jednou z hlavních postav při našem vedoucím gólu.

Velké zklamání po závěrečném hvizdu?
Je to škoda. Potom, co jsme zvítězili na Olympii a porazili tady Příbram. Sice jsme prohráli v Hradci Králové. Ale tam, ne, že bychom nepočítali s bodem...Zkrátka je škoda, že jsme nepotvrdili proti Varnsdorfu domácí výhru nad Příbramí.

Přišlo mi, že vás na hřišti svazovala velká nervozita. Bylo to tak?
Asi ano. Báli jsme se hrát. Přitom nebylo proč. Nehráli jsme po zemi. Jen jsme nakopávali a nepodrželi jsme balón, od toho se to odvíjelo.

Přitom na možnosti, které Varnsdorf měl, jsme si v několika případech zadělali sami...
Je to tak. Neměli jsme odražené balóny, soupeř sbíral míče. Oni hráli a my spíše bránili.

Přesto jsme se dostali do vedení. Ty jsi v tom měl také velkou roli. Rozehrával jsi standardku. Bylo to potom ale hodně netradiční situace, po tvém centru zůstalo před brankářem Porcalem několik frýdeckých hráčů naprosto osamocených. Můžeš to okomentovat ze svého pohledu?
Všichni hráči Varnsdorfu vyběhli. Byl jsem překvapený, myslel jsem, že rozhodčí mávne ofsajd, ale nemávl, takže asi nebyl. Nevím, podíváme se na video. Naštěstí se míč dotlačil do sítě, i když trochu se štěstím. Sice se nám herně nedařilo, je však škoda, že jsme to pak neukopali ke třem bodům.

Jaké jste měli do druhé půle od trenéra instrukce?
Začít hrát fotbal, hrát po zemi. Nebýt na hřišti jen diváci, ale začít kombinovat. Takové byly instrukce.

Konečná remíza samozřejmě bolí, Varnsdorf měl však řadu šancí, je tedy dle tebe remíza spravedlivá?
Nějaké závary a možnosti si vypracovali, my jsme ve druhé půli měli jen tyčku, kterou nastřelil Vari (Adam Varadi pozn. red.). Bod asi spravedlivý, vyhrát jsme si předvedenou hrou nezasloužili.

Jak vidíš po remíze ve Varnsdorfu zbývající kola? Stále je to v boji o záchranu hodně dramatické...
Doma máme Vítkovice a Ústí nad Labem, jedeme do Sokolova. Nezbývá nám nic jiného, než sbírat body. Vítky za tři body, v Sokolově neprohrát a s Ústím zvítězit. Nic jiného nám nezbývá, pokud se chceme zachránit.

Na jaře se nám daří bodovat celkem pravidelně, už jsme získali patnáct bodů. Nicméně bodují i naši přímý konkurenti v boji o záchranu...
Sledujeme to. Je škoda, že když sbíráme body, tak i naši soupeři bodují. Byli jsme se podívat na Vlašim ve Vítkovicích (Vítkovice zvítězily 4:0 pozn. red.). Je to škoda. Bude to zajímavé až do konce.