Pulpit: Od hráčů čekám na hřišti zkrátka víc

Valcíři po remíze s Varnsdorfem nedokázali využít domácího prostředí ani v důležitém střetnutí s Vítkovicemi. Jak derby hodnotil frýdecko-místecký trenér Martin Pulpit, si můžete přečíst v následném rozhovoru, který neměl o emoce nouzi.

Co říct k utkání s Vítkovicemi? Jste spokojen s výkonem svých svěřenců?

Jsem spokojen jen s výkonem některých hráčů. Zrovna jsem to samé říkal i klukům v kabině. V závěru sezony je to zkrátka válka a některé hráči na hřišti neválčili.

Můžete být konkrétní?

Vždyť to viděli všichni. Macej neválčil, Krčula neválčil, ani Tandir dnes neválčil. Pokud si to chlapci teď v kabině mezi sebou nevyříkají, tak ty tři poslední zápasy budou hodně těžké.

Nebylo ve vašem úmyslu sáhnout ke střídání již dříve? Přeci jen Macej šel z hřiště až po hodině hry…

No vidíte a zrovna Macejovi zkrátka věříte, jelikož to byl jeden z našich nejlepších střelců v přípravě a je to rovněž i jeden z nejrychlejších hráčů druhé ligy. Věříte, že snad jednu nějakou kloudnou akci za ten zápas udělá. Hráč, který se chce prát v příští sezoně o místo v Baníku Ostrava, tak od něj zkrátka něco musíte očekávat. Nebo ne? To musíme být i na hráče přísný, tak, jako vy jste přísní na trenéry. Vy byste nás furt vyhazovali a těch hráčů se bojíte! Macej neobešel žádného hráče při souboji jeden na jednoho, nedal nebezpečný centr a dokonce ani nebezpečně nevystřelil. Tak co chcete? Tak pořád jen věříte a doufáte. No, a když to fakt nejde, tak se rozhodnete ke střídání. Jenže místo něj jde na hřiště Krčula, u kterého si myslíte, že to změní a ono to bylo ještě horší.

Naopak je třeba určitě vyzdvihnout výkon útočníka Varadiho. Souhlasíte?

Přesně tak. On, Luboš Willwéber či Fitus (Petr Literák) patřili k těm, kteří na hřišti válčili. Brankář Mihálek rovněž válčil, chytil nám penaltu, která navíc ani nebyla. Pak zase dostaneme góla po rohu, který taky nebyl. Co vám k tomu mám říct? Naše jediná šance je zvítězit v Sokolově. Pak se zachráníme.

Myslíte, že by nám stačily k záchraně jen tři body?

No já hlavně věřím, že už jsme poučeni, že doma pak zkrátka s Ústím neprohrajeme. Navíc bychom s nimi měli lepší vzájemné utkání, poněvadž se u nich na podzim vyhrálo 1:0. Ale abyste vůbec mohli o záchraně přemýšlet, musíte si ze Sokolova odvézt tři body.

No já nevím a hlavně mám na mysli překvapivé výsledky, které se v posledních kolech ve FNL udály…

Pro mě, který dělá ve fotbale dvaadvacet let, žádné překvapivé výsledky nejsou. Já jsem tady na to lidi v klubu upozorňoval. A to od prvopočátku. Tady se některé věci ale zlehčují, některé zase podceňují či nechávají plynout. Co můžete dělat.

Za pozitivní lze rovněž počítat i fakt, že z těch osmi hráčů, kterým hrozí karetní trest, nikdo žlutou kartu s Vítkovicemi neobdržel…

Přežili jsme. I to možná značí, že tam z naší strany nebyla taková agresivita, jaká měla být. My počítali s tím, že do Sokolova pojedeme bez dvou či tří vykartovaných hráčů.

Znamená to tedy, že nikdo z nich pokyn „Dávej si pozor!“ nedostal?

To v žádném případě! Teď už si nemůžete říkat, dávej si bacha. Šli jsme do toho rizika, ale nesmí to být nesmyslné karty za nedisciplinovanost. Nesmí to být za zakopnutí míče nebo za zbytečné kecání. Za tohle vše by byli hráči tvrdě potrestáni. Já ale od hráčů čekám zkrátka víc.