Literák: Záchrana? Nebylo to jen o jednom utkání

F r ý d e k-M í s t e k - Kapitán Petr Literák byl pochopitelně po domácí prohře 1:2 s Ústím nad Labem, která znamenala sestup, hodně smutný. Duše týmu a kabiny hodnotila nejen tento trpký duel, ale zamýšlela se i nad tím, že body důležité k záchraně jsme poztrácely jinde. Zmiňoval například podzimní část, kdy Lipina získala pouhých jedenáct bodů.

Petře, kde se dle tebe lámal zápas s Ústím nad Labem?
Lámal se ve čtvrté minutě druhé půle, kdy jsme dostali gól na 0:1. Ústí se touto brankou dostalo do pohody, přijelo si pro remízu. My jsme museli bušit do zavřené obrany, vyrovnat se nám však povedlo. Potřebovali jsme ale vyhrát, tak jsme to vzadu dali na tři. Ústecký vítězný gól vyplynul z toho, že už jsme hráli vabank.

Nebylo to i o tom, že se vám z velké aktivity na začátku utkání nepovedlo skórovat?
Je to samozřejmě i o tom. Kdybychom nějakou z těch šancí zužitkovali, hned by se nám hrálo lépe. Bohužel jsme se však neprosadili. Mysleli jsem, že to ve druhé půli nějak urveme. Vepředu se nám ale tolik nedařilo, bylo to zakleté.

Nařízený a následně neproměněný pokutový kop proti Frýdku, vás nakopl. Zbývaly ale ještě vůbec síly, vzhledem k tomu, že jste jich hodně investovali do první půle?
Pochopitelně nás ta neproměněná penalta nakopla. Každý by byl naštvaný za takovou penaltu, kde ani nebyl míč, ani tam nešel, my jsme jej odkopávali. Vyhecovalo nás to, ale je pravda, že sil už tolik nebylo. Bylo to takový zmar.

Asi to nebylo jen o tomto zápase, ale už o těch předchozích, kde se poztrácely body?
Jak říkáš, nebylo to o jednom utkání. Je to o všech třiceti zápasech v celé sezóně.

Konkrétně, co si vybavuji, mrzí asi hodně zápas se Znojmem. Kde jsme hráli přesilovku a vedli 2:0. Nakonec skončil zápas remízou...
Určitě to mrzí. Ale hlavně byl problém v podzimní části, kde jsme získali jen jedenáct bodů, to je strašně málo. A honit to potom na jaře a hrát neustále pod tlakem, to není dobré.