Kluci z U12 jsou desátí v republice

This text will be replaced
Mladší žáci U12 (ročník 2006) se o uplynulém víkendu zúčastnili finálového turnaje Ondrášovka Cup, které je považováno za neoficiální Mistrovství ČR. Mladí Valcíři skončili desátí.

S velkými zážitky, ale také i s velmi cennými zkušenostmi, se v nedělním podvečeru vrátili domů kluci z naší U12ky, kteří se zúčastnili finálového turnaje Ondrášovka Cup 2018, který se konal v krásném prostředí stadionu ve Vysokém Mýtě. "Nádherně připravené hřiště, krásné prostředí, výborná strava, ale hlavně perfektní divácká atmosféra. To vše na nás všech zanechalo krásné dojmy," svěřil se po návratu domů jeden z trenérů frýdecko-místeckých mladších žáků Ján Balko.  

Mladí Valcíři se v konkurenci čtyřiadvaceti týmů, kterým se podařilo na závěrečný turnaj přes náročnou kvalifikaci probojovat, vůbec neztratili. Skončili totiž na velmi pěkném 10. místě. "Před samotnými kluky smekám, jelikož ve dvou dnech museli zvládnout porci jedenácti těžkých zápasů," řekl trenér družstva Robert Schedling. Jeho svěřenci v turnaji dokázali 6x zvítězit, jednou skončilo jejich utkání nerozhodně a ve čtyřech případech se z výhry radoval soupeř Valcířů.

"Co nás opravdu moc mrzí, tak že se nám nepodařilo proklouznout do Zlaté skupiny. Kluci by si v ní totiž zahráli proti Spartě, Slavii, Bohemce či Brnu. Sami teď víme, že nás o postup připravil hodně vlažný výkon v úplně prvním zápase proti Ústí nad Labem. Místo nás tak na poslední chvíli proklouzly do Top skupiny České Budějovice, které si to nakonec dokráčely až k bronzovým medailím. Ani ve Stříbrné skupině ale na nás nečekali lehcí soupeři. O to cennější je pak umístění na druhé příčce, což znamenalo, že jsme vlastně desátí v republice," pousmál se Balko.

ONDRÁŠOVKA CUP 2018 (Vysoké Mýto)

Pořadí: 1. AC Sparta Praha, 2. Bohemians 1905, 3. SK Dynamo České Budějovice, 4. FC Hradec Králové, 5. FC Zbrojovka Brno, 6. SK Slavia Praha, 7. Slezský FC Opava, 8. FC Sellier & Bellot Vlašim, 9. 1. FC Slovácko, 10. MFK Frýdek-Místek, 11. FK Mladá Boleslav, 12. xxx, 13. MFK Karviná.... (FC Písek, FK Šumperk, FK Meteor Praha VIII, FK Jablonec, SK Sigma Olomouc, MFK Vítkovice, FC Vysočina Jihlava, FK Baník Sokolov)...22. SK Vysoké Mýto, 23. FK Motorlet Praha, 24. SK Kladno.

Výsledky MFK FM U12 (základní skupina): - FK Ústí nad Labem 1:2 (branka FM: Rašovský), - SK Kladno 3:1 (Táborský, J. Míček, Foldyna), - Slezský FC Opava 1:5 (Michalík), - SK České Budějovice 3:1 (J. Míček, Rašovský, Táborský), - MFK Karviná 4:1 (Táborský 2, Rašovský, J. Míček).
Stříbrná skupina: - FK Mladá Boleslav 0:6, - FK Jablonec 1:0 (Rašovský), - 1. FC Slovácko 0:0, - FC Písek 3:0 (Táborský 2, J. Míček), - FK Meteor Praha 1:3 (Táborský), - FK Šumperk 3:0 (Rašovský 2, Foldyna).
Sestava FM U12: Šimeček, Strack - Foldyna, Volný (U11), Michalík, Matula, Vrobel, Tománek, Stryja, J. Míček, Deingruber, Kabát, Táborský, Rašovský, Roman. Trenéři: Robert Schedling, Petr Vokoun a Ján Balko.

VIDEOROZHOVOR s hráči MFK Frýdek-Místek U12:  
https://www.youtube.com/watch?v=jLpZRlv7doI