U13 si veze z chorvatského Umagu bronz

Ve dnech od 17. do 20. května 2018 se naši mladší žáci U13 zúčastnili mezinárodního turnaje v Chorvatsku, který se pořádal pod názvem Amfora Cup. Mladí Valcíři skončili na Istrijském poloostrově bronzoví.

Krásné prostředí, čisté moře, sluníčko a k tomu ještě fotbal. Takový program měla v minulém týdnu naše U13ka, která se pod vedeném trenérské dvojice Radek Šmíd a Martin Rojíček zúčastnila mezinárodního turnaje v chorvatském Umagu. "Ubytování jsme měli v kempu Kanegra a musím říct, že se vše vydařilo," začal s vyprávěním trenér mladých Valcířů Radek Šmíd. "V Chorvatsku jsme měli velmi krásné počasí, i moře bylo na květen vcelku teplé. Když k tomu vezememe příjemné ubytování spojené s velmi  pestrou stravou, tak vše vyšlo prostě nad očekávání," dodal. 

Mladé frýdecko-místecké fotbalisty ale nečekal v Chorvatsku pouze fotbal. "Dva dny jsme využili k procházkám po místním pobřeží. Kluci se vykoupali v moři, ale dělali i další různé sportovní aktivity. Chybět nemohly rovněž ani výlety do vnitrozemí, prostě příjemně strávené dny u moře, kde i tady byli kluci odkázání na svůj kolektiv, jelikož fotbal je kolektivní hrou," podotkl Šmíd. 

V sobotu před obědem proběhly ještě radovánky v moři a potom už šli Valcíři do zápasového vytížení.

Výsledky MFK FM U13:

- ATSV Fischamend (A) 1:0 (branka: Švrček)
Takové klasické první turnajové utkání se spoustou našich šancí bez odezvy.

- Sport Club Soroksár (HUN) 0:0
Opět utkání, kde naše proměnování šancí rozhodlo o nerozhodném stavu.

- SV Mitterndorf (A) 5:0 (branky: Galásek 2, D. Němec 2, Konečný)
Utkání, kdy jsme chtěli nastřílet co nejvíce branek, které by nám pak zaručily postup mezi nejlepší 4 týmy turnaje. To se nám nakonec i povedlo, když jsme svou základní skupinu vyhráli.

"V neděli jsme pak před zápasy o medaile prožili opět v krásném zálivu u moře, který byl přímo v komplexu ATP Tenis center v Umagu. A odpoledne jsme šli do vyřazovacích bojů," prozradil program druhého hracího dne trenér Martin Rojíček.

Semifinále:

- Akademia Pilkarska Debika (PL) 0:1
Tento zápas nás velmi mrzí. Nastoupili jsme s velkým respektem k soupeři, který nás převyšoval hlavně fyzickými parametry. Porážka nás tak odkázala k zápasu o bronzové medaile.  

O 3. - 4. místo:

- HSV Klagenfurt (A) 2:0 (branky: Švrček, V. Míček)
Naše velká chuť napravit semifinálovou porážku s kvalitním rakouským týmem se vyplatila. Skončili jsme tak třetí.

Sestava FM U13: Řeha, Pohludka, Cudzik, Křížek, Kuboš, Jedlička, Galásek, Krejčí, V. Míček, Švrček, Ježík, D. Němec, Pastucha, Hlosta, Tuma, Konečný, Šimíček. Trenéři: Radek Šmíd a Martin Rojíček.

"Všichni kluci zaslouží poděkování za předvedené výkony, které jim daly zase jinou zkušenost. Celý pobyt si určitě náramně kluci i rodiče užili a určitě budeme na tento výlet dlouho vzpomínat. Poděkování patří určitě panu řidiči Miloši Muchovi," zdůraznili závěrem oba trenéři naší U13tky.