S druhou ligou se rozloučíme v Opavě

V pátek odpoledne odehraje áčko poslední druholigové utkání letošní sezony, když se představí na hřišti momentálně první Opavy.

Mnoho fanoušků si v průběhu sezony nejspíš říkalo, že poslední utkání, které Valcíři odehrají v Opavě, bude rozhodovat o všem. Jenže nakonec je vše jinak. Zatímco domácí tým už má postup mezi ligovou elitu jasný (Opavané budou v pátek hrát už jen o celkové prvenství v letošním ročníku FNL), svou situací jsme od minulého zápasu obeznámeni také i my. Po pěti sezonách se totiž Valcíři s druhou profesionální soutěží v republice loučí. Lipinská parta, kterou v zimě restartoval trenér Martin Pulpit, už ztrátu z podzimu více dohnat nedokázala. "Sestup nás určitě mrzí. Hlavně byl problém v podzimní části, kde jsme získali jen jedenáct bodů, což je strašně málo. Honit to potom na jaře a hrát neustále pod tlakem, to není dobré pro žádný tým," svěřil se krátce po posledním domácím vystoupení kapitán týmu Petr Literák.

V té chvíli pilíř našich zadních řad již věděl, že se druholigové derniéry osobně na hřišti nezúčastní. Obdržel totiž osmou žlutou kartu v sezoně, která pro něj znamená stop. Trenér Pulpit tak bude muset najít nejen vhodné složení stoperské dvojice (kvůli žlutým prohřeškům bude v Opavě chybět rovněž i Michal Mravec), ale také i hráče, který střelecky zastane naší údernou útočnou dvojici Adam Varadi - Ismar Tandir. I oni si kvůli kartám v posledním letošním utkání nezahrají. 

POHLED DO TÁBORA DOMÁCÍCH

Rovněž v sestavě domácího SFC se dají očekávat určité změny. Do základní jedenáctky se vrátí Joel Kayamba, který v minulém kole stál kvůli trestu za červenou kartu. Marodi jako Matěj Helebrand, Jan Žídek nebo Zdeněk Pospěch se ale v zápase neobjeví. „U Matěje malá šance je. Má problémy s kolenem. Nejspíše ale budeme chtít, aby byl fit na přípravu, stejně jako Pavel Zavadil,“ prozradil na opavském webu Josef Dvorník.

Slezané si budou jistě chtít svůj poslední zápas ve FNL užít a společně se svými fanoušky oslavit návrat do první ligy. Po předlouhých třinácti letech. „K zápasu přistupujeme se vší vážností. Máme jasno – Frýdek chceme porazit a celou soutěž vyhrát,“ podotkl asistent trenéra Josef Dvorník. „Hra Frýdku se po příchodu trenéra Pulpita nezměnila, pořád hraje na nakopávané balony. Nicméně jejich kouč dostal hráče do větší běhavosti,“ vypozoroval. „Jsou na tom dobře fyzicky,“ dodal.

VZÁJEMNÁ BILANCE VYZNÍVÁ VE PROSPĚCH SOUPEŘE

Po našem postupu do druhé nejvyšší republikové soutěže jsme s Opavskými odehráli sedm mistrovských utkání. V nich jsme dokázali pouze jednou zvítězit, a to přesně před dvěma lety ve Stovkách. Na opavském stadionu jsme se představili ve FNL třikrát a pokaždé se z tříbodové radosti potěšil náš páteční soupeř (4:2, 1:0 a 2:0).

 
Vzájemné zápasy: OPAVA - FRÝDEK-MÍSTEK
29.07.17 FNL Frýdek-Místek Opava 1 : 1
19.11.16 FNL Frýdek-Místek Opava 1 : 1
13.08.16 FNL Opava Frýdek-Místek 4 : 2
28.05.16 FNL Frýdek-Místek Opava 3 : 1
01.08.15 FNL Opava Frýdek-Místek 1 : 0
31.05.15 FNL Opava Frýdek-Místek 2 : 0
02.08.14 FNL Frýdek-Místek Opava 2 : 3
18.06.11 MSFL Opava Frýdek-Místek 1 : 1
15.09.10 MSFL Frýdek-Místek Opava 0 : 3


POZOR - HRAJE SE UŽ V PÁTEK

Páteční zápas má výkop v 17 hodin. Pokud budete na stadionu v Městských sadech chybět, můžete průběh sledovat prostřednictvím streamu na webu sázkové kanceláře Fortuna, alternativou je textový on-line přenos na serveru Onlajny.com.

ZÁPAS BUDE PÍSKAT PECHANEC

Páteční duel bude jako hlavní rozhodčí řídit Ondřej Pechanec z Mladé Boleslavi. Tomu budou na lajnách pomáhat pánové Radek Kotík z Bolatic a Jakub Hrabovský z Plzně. Delegátem svazu bude Vítězslav Holub.

PROGRAM 30. KOLA FNL

V posledním kole se představí tyto dvojice:
1. SC Znojmo FK - 1. FK Příbram
FK Pardubice - FK Olympia Praha
FC MAS Táborsko - FC Hradec Králové
FK Ústí nad Labem - MFK Vítkovice
FK Baník Sokolov - FC Vlašim
FK Viktoria Žižkov - SK Dynamo České Budějovice
FK Fotbal Třinec - FK Varnsdorf