Pohár primátora města získala olomoucká Sigma

Ve frýdecko-místeckých Stovkách proběhl mezinárodní fotbalový turnaj O pohár primátora města Frýdek-Místek, který se hrál v kategorii přípravky U11 (ročník 2007 a mladší).

Fotbalový areál ve frýdeckých Stovkách hostil v sobotu 2. června 2018 velký mezinárodní turnaj pro kategorii nejstarší přípravky, pro kterou to byl rovněž poslední turnaj nejen v tomto soutěžním ročníku, ale také i v kategorii přípravek. V příští sezoně už budou hráči hájit modrobílé dresy v žákovské kategorii.

elkem 18 mládežnických týmů kategorie nejstarší přípravky přijelo do frýdecko-místeckých Stovek. Na turnaji se představila družstva z České republiky jako: MFK Vítkovice (modří a bílí), FC Rožnov pod Radhoštěm, SK Zašová, FK Baník Albrechtice, MFK Karviná, MFK Havířov, FC Odra Petřkovice, FC Baník Ostrava, FK Šumperk, SK FŠ Třebíč, SK Sigma Olomouc (modří a bílí), ale také celky ze Slovenska (FK Slovan Duslo Šaľa a MFK Dukla Bánská Bystrica) a z nedalekého Polska přijely mladé naděje GKS Piast Gliwice. "Od samého začátku se vědělo, že se máme nač těšit. Počasí všem přálo, atmosféra vytvořená rodiči byla rovněž skvělá,  občerstvení zajištěno, organizátoři nic nepodcenili, takže se všichni mohli fotbalem jen bavit. K vidění tak byly krásné zápasy, ve kterých padalo spoustu branek. U mnohých mladých fotbalistů jsme viděli velmi dobré fotbalové dovednosti, které se kluci společně s jejich trenéry v přípravce naučili. V této kategorii nejde až tak o umístění, počet gólů, počet bodů nebo o jméno soupeře, kterého jsme zrovna porazili. Šlo o velké srdce, které dělá velké sportovce a hráče. No a ti všichni, kteří se našeho turnaje zúčastnili, tak dokázali, že to srdce mají opravdu velké a fotbalové," řekl jeden z frýdecko-místeckých trenérů David Stachovec.

Hlavní poděkování samozřejmě patří všem našim partnerům, bez kterých bychom jen těžce mohli takový turnaj uspořádat. V první řadě bychom chtěli poděkovat našemu největšímu partnerovi, a to Statutárnímu městu Frýdek-Místek v zastoupení primátora Mgr. Michala Pobuckého, který se osobně turnaje zúčastnil. Dalším významným partnerem a velké poděkování patří firmě HRTUS & PARTNER v zastoupení pana Aleše Hrtuse. Klub MFK Frýdek-Místek zastupoval Bc. Radim Mamula. Dalšími partnery byli Beskydské uzeniny Chodura, firma SMS Finance a Lašská pekárna. "Všem moc děkujeme za podporu našich mladých fotbalistů a těšíme se na další spolupráci. Tady znovu platilo, že - Společně za jedním cílem….," dodal Stachovec.

Konečné umístění:

 1. SK Sigma Olomouc modří
 2. FK Šumperk
 3. FC Baník Ostrava
 4. MFK Karviná
 5. SK Sigma Olomouc bílí
 6. MFK Dukla Bánská Bystrica
 7. GKS Piast Gliwice
 8. MFK Frýdek-Místek bílí
 9. MFK Vítkovice modří
 10. FK Slovan Duslo Šaľa
 11. SK Fotbalová škola Třebíč
 12. FC Odra Petřkovice
 13. SK Zašová 1926
 14. MFK Vítkovice bílí
 15. FK Baník Albrechtice
 16. FC Rožnov pod Radhoštěm
 17. MFK Frýdek-Místek modří U10
 18. MFK Havířov

Individuální ocenění:

Nejlepší brankář:

 1. Mikula Daniel (GKS Piast Gliwice) 
 2. Sekierka Dominik (MFK Karviná)
 3. Cáder Samuel (MFK FM bílí)

Nejlepší hráč:

 1. Zapletal Dominik (MFK Vítkovice)
 2. Drozd Šimon (FC Baník Ostrava)
 3. Zbyniovský Mário (MFK Dukla Bánská Bystrica)

Nejlepší střelec:

 1. Zachař Jakub (SK Sigma Olomouc modří)
 2. Přibylka Patrik (FK Šumperk)
 3. Ptáčník Martin (SK Sigma Olomouc modří)

Individuální ocenění získal hráč domácího MFK Frýdek-Místek Filip Volný, a to za svůj přístup a reprezentaci klubu.


Fotogalerie