Wojatschke s Byrtusem hráli proti Bělorusku

Dva z našich bývalých mládežníků nastoupili ve středečním dopoledni proti hráčům U16 z Běloruska.

V nominaci trenéra českého reprezentačního výběru do 16ti let Václava Kotala se objevila dvě jména, která ještě před pár měsíci byla spjata s frýdecko-místeckým klubem. Dnes už sice Vojtěch Wojatschke (na fotografii s č. 8 v dolní řadě) působí v Baníku Ostrava a Šimon Byrtus (s číslem 5) v 1. FC Slovácko, jejich kariéru a vývoj ale v klubu stále pozorně sledujeme.

Česká reprezentace do 16 let v úvodním utkání s Běloruskem o gól prohrála. "Chtěli jsme dát příležitost dalším hráčům z širšího kádru, kteří podávali dobré výkony v klubech, bohužel jsme ale doplatili na střeleckou nemohoucnost. Jinak si ale myslím, že výkon nebyl špatný. Gól jsme inkasovali po stadardní situaci, ve druhém poločase jsme hráli prakticky na jednu branku, ale kdo nedá gól, nemůže vyhrát," řekl k zápasu trenér ČR U16 Václav Kotal. 

ČR U16 - BĚLORUSKO U16  0:1 (0:1)
ČR U16: Stejskal - M. Šimek (71. Starý), Lukáš (61. Matys), Hellebrand, Kurka (71. Porč) - Hájek, Ševčík (61. Hural) - Byrtus (61. Šilhart), S. Šimek (61. Hroník), Wojatschke - Svoboda (71. Toula). Trenér: Václav Kotal.

V odvetě už ale český celek soupeři nedal šanci a po zásluze vyhrál 4:0. Šimon Byrtus v tomto střetnutí odehrál první poločas, do té druhé jej vystřídal Vojtěch Wojatschke. Klukům k jejich dalším reprezentačním startům blahopřejeme. "Oproti úternímu utkání jsme změnili rozestavení a zakládání útoků a hned to bylo znát na kvalitě hry. Už od první minuty jsme si vytvářeli velké množství příležitostí, přímo i gólových šancí. Z těch se nám podařilo realizovat tři, jeden gól byl z penalty, další penaltu jsme nedali a množství dalších šancí jsme nevyužili. O proti srovnání s úterním utkáním jsem byl spokojen, samozřejmě mohli jsme vyhrát větším rozdílem, ale myslím si, že i tak se ukázalo že máme kvalitní tým a byla to dobrá příprava před podzimní kvalifikací na mistrovství Evropy," hodnotil utkání trenér Václav Kotal.

ČR U16 - BĚLORUSKO U16  4:0 (2:0)
Branky:
4. Šilhart, 7. Hural, 60. Toula, 64. Kurka
ČR U16:
Horníček - Matys, Starý, Hellebrand (41. Kurka) - Šilhart (75. Ševčík), Hroník (75. Lukáš), Hural (75. S. Šimek), Porč (61. Hájek) - Byrtus (41. Wojatschke), Toula, Svoboda (41. M. Šimek). Trenér: Václav Kotal.

Foto převzato z webu www.fotbal.cz