Hruška: Do dalších utkání musíme jít s pokorou

F r ý d e k-M í s t e k - Běžela 67. minuta nerozhodného utkání proti Vrchovině, když poslal Honza Hruška nadýchaný pas Patriku Strnadovi, který zavěsil. Právě tato trefa znamenala vítězný gól a nastartovala Valcíře ke konečné výhře 4:1. Prvně jmenovaného jsme si nakonec také pozvali k rozhovoru.

Honzo, v úvodu utkání s Vrchovinou to vypadalo, že to bude snadný zápas. Nakonec byl ale od nás první poločas takový rozporuplný...
Od začátku jsem hráli laxně, nemluvili jsme. Byly tam občas dobré pasáže, ale myslím si, že jsme nehráli to, co jsme chtěli. Všechno se to změnilo až v poločase, kdy k nám trenér důrazně promluvil. Pak se to zvedlo.

Takže byla v kabině bouřka?
Byla celkem dost velká, ale myslím, že to přineslo ovoce. (s úsměvem)

Ve druhé půli už to ale byla jiná písnička...
Druhým gólem se to zlomilo, převzali jsme iniciativu. Sice to nebyl úplně optimální výkon, ale výsledek je pro nás důležitý.

Druhý gól byl vítězný a tvá spolupráce s Patrikem Strnadem by se rozhodně neztratila v nějakém výběru krásných akcí....
Viděl jsem Patrika Strnada, že byl úplně sám, tak jsem mu míč necentroval. Vím, že je výborný hráč, takže pro něj nebyl problém to proměnit. (s úsměvem)

Co říkáš na návštěvu? nakonec přišlo ještě o něco méně lidí než proti Kroměříži...
Po Frýdlantu jsem čekal, nehrál ani Baník, že návštěva bude vyšší. Bohužel. Snad se to změní.

Tři utkání, sedm bodů v tabulce, jak s tím naložit?
Výborný začátek, hlavně neztrácet hlavu, a jak říká trenér, jít zápas od zápasu. Bojovat, makat, snad to bude pokračovat dále.

V sobotu nás čeká cesta do Rýmařova. Podle dosavadních výsledku se od nás budou čekat tři body...
Musíme jít do utkání s pokorou, každé utkání v této lize je těžké, snad to zvládneme.

Hned poté nás čeká v poháru Opava. Co říkáš na los?
Abych pravdu řekl, Opavu a Líšeň jsem moc nechtěl. Ale nachystáme se na to, jako na každé utkání Opava, neopava. Půjdeme do utkání s tím hrát pěkný fotbal, doufám, že bude hodně fanoušků.