Odchovanec Jakub Koutný hraje v Německu

O našich odchovancích, kteří se díky fotbalu dostali až do zahraničních klubů, jsme už pár článků napsali. Málokdo ale možná ví, že v Německu působí také další z našich mládežníků, Jakub Koutný.

Jakuba Koutného (ročník 2004) zavály do země našich západních sousedů pracovní povinnosti svých rodičů. Kuba nyní hraje v klubu TSG 1846 Bretzenheim a v minulém týdnu pomohl svému novému týmu jedním gólem k vítězství 3:2 nad TV 1817 Mainz II. "Z Frýdku jsem nejprve přestoupil do klubu SV Gonsenheim, ale letos v létě jsem šel do Brezenheimu, kde momentálně hraji v útoku," svěřil se na dálku 

Jak sám říká, v Německu se mu líbí a je tam spokojený. "Musím říct, že jsem měl zprvu strach, jak se mi v Německu povede. Ale hraje se mi tam dobře. Jsem rád, že mi vyšel poslední náš zápas po přestupu do Bretzenheimu, kdy jsem hned snad ve třicáté vteřině využil drobného zaváhání našeho soupeře. Za mě to byl tedy určitě povedený zápas," pochlubil se mladý fotbalista věkem ještě starší žák.Jakub.

Na své působení ve frýdecko-místeckých Stovkách ale vždy rád zavzpomíná. "Tak určitě se mi stýská po mých spoluhráčích z 04ek, ale i po trenérech. Jak mám trochu času a táta mě vezme autem do Čech, vždy se snažím za klukama podívat alespoň na trénink. Jinak sleduji jejich výsledky přes internet. Teď porazili Jihlavu, takže jim moc gratuluji," usmál se Koutný.

I my přejeme Jakubovi, ať se mu v Německu nejen ve fotbale, ale i v soukromém životě, daří.