Dendis: Dobře odbojovaný zápas

F r ý d e k-M í s t e k - V úvodu sezóny čekal až se vyřídí administrativní náležitosti, pak dvakrát nastoupil jako střídající hráč. Proti Uničovu už se David Dendis dočkal místa v základní sestavě. Netradičně na pravém kraji zálohy pak přispěl k výhře Lipiny 2:1.

Davide, po těch peripetiích s administrativou, konečně v základní sestavě...
Už jsem se na to těšil, až si zase zahraju v základu. V předchozích zápasech jsem sice nastoupil do druhých poločasů, ale to není ono. V základní sestavě to je něco jiného. (s úsměvem)

Takže sis utkání si Uničovem užil?
Užil jsem si ho, ale myslím, že to mohlo být ještě lepší.

Jak si zápas viděl? První půle hodně ofenzivní...
V první půli jsme moc nepodrželi balón, ale to ani Uničov, proto to se hra hodně přelévala. V druhé půli se to trochu uklidnilo. Uničov jsme v této části prakticky do nějaké šance nepustili. Myslím, že jsme do zvládli dobře, bylo to dobře odbojované.

Inkasovaná branka v závěru první půle situaci hodně zkomplikovala. Jinak by to asi ve druhé půle nebyl tak nervózní?
Určitě, gólu je škoda. Kdyby jsme neinkasovali hráli by se nám rozhodně klidněji.

Jaké měl pro vás trenér o přestávce v kabině instrukce?
Byla tam docela bouřka. (s úsměvem)

Přijde mi, že ta bouřka bývá docela často?
Nějak se nám nedaří zvládat první poločasy, ty druhé jsou vždy dobré.

Jaká je tvoje role na hřišti, co od tebe trenér požaduje?
Celý život jsem hrál defenzivního záložníka. Proti Uničovu jsem ale nastoupil na pravé záložníkovi, protože chtěl trenér změnit sestavu. Ale nejlépe se cítím právě ve středu.

Jak ses cítil na kraji zálohy?
Bylo to něco jiného, nejsem na to moc zvyklý. Za kariéru jsem toho na tomto postu moc nenahrál.

Po prohře v Rýmařově uklidnění?
Jsem rádi, že se nám povedlo prohru v Rýmařově odčinit. Doma musíme vyhrávat a získat i něco venku.

V sobotu nás čeká další domácí zápas. Pokud bychom uspěli proti Uherskému Brodu, mohli bychom se již zabydlet v horní polovině tabulky...
Pokud bychom v sobotu porazili Uherský Brod, hrálo by se nám v dalším průběhu podzimu určitě lépe.

Máš nějaké povědomí o našem příštím soupeři?
Vůbec. Tohle je pro mě v podstatě první zkušenost s mužským fotbalem.