Přehled zápasů v týdnu od 5. 11. do 11. 11. 2018

Přehled utkání všech týmů MFK Frýdek-Místek v týdnu od 5. do 11. listopadu 2018.

Dolní Benešov - muži 2:0 (2:0)

starší dorost U19 - FC Hlučín 5:0 (2:0) - branky FM: 18. a 80. Bányácski, 8. Blahuta, 49. D. Maceček, 55. Koval
Sestava FM: J. Málek - Koval, Kudláček, Bányácski, Procházka (82. Pavela) - Křenek, Forch, Blahuta, J. Dudek (65. Želazko) - D. Maceček (75. Chýlek), P. Kováč (55. Corriero). Trenéři: Roman Vojvodík a Radomír Dian.
Před úterní dohrávkou v Prostějově jsme se rozloučili s domácím prostředím skvělým výkonem, který byl okořeněn i bodově a hlavně gólově. Soupeř zahodil pár šancí, ale nedokázal je proměnit. My naopak dobře kombinovali a dávali krásné branky. Hráli jsme s chutí celé utkání a výhra je naprosto zasloužená.

mladší dorost U17 - FC Hlučín 4:1 (3:0) - branky: 15., 35. a 70. Siedlok, 12. J. Mikulenka - 48. Kocur
Sestava FM: Hatoň - Hammer, Murín (41. Mokroš), M. Merta, Rakovcij - J. Mikulenka (73. Kopčo), K. Merta (41. Gödel), Mohyla, Zrůnek - Siedlok (78. Nytra), Marciňa (76. Hodula). Trenéři: Karel Orel a Miroslav Onufer.
Výsledek vypadá přesvědčivě, ovšem lehkým soupeřem Hlučín v žádném případě nebyl. My jsme prospali oba začátky poločasů, kdy hlavně v tom prvním jsme mohli klidně prohrávat 0:2. Naštěstí soupeř své šance neproměnil, my jsme se postupně dostávali do zápasu a hlavně jsme vytěžili maximum ze své střelecké produktivity a opět střeleckého apetitu Marka Siedloka, který se blýskl dalším hattrickem.

starší dorost U18 - MFK Vítkovice B 3:1 (0:0) branky: 55. Corriero, 81. Bányácski (pk), 87. Chýlek (pk) - 84. Lindovský
Sestava FM: Majer - Koval, Pavela, Chýlek (89. Jurga), Corriero, Kolář, Niesner, Mokroš (76. Kopčo), Nytra, Želazko, Bányácski. Trenéři: Lukáš Čerňák a Petr Schmidt.

starší dorost U16 - MFK Vítkovice B 3:2 (0:1) - branky: 49. Jurga z pk, 68. Klimeš, 78. Šeba - 18. Holcman, 80. Martiník.
Sestava FM: Kavka - P. Vyvial, Büchi (41. Murín), Březina, Račev - Rimmel, Klimeš, Hrabec, Kulhánek (41. Střižík) - Jurga, Šeba
Do utkání proti Vítkovicím, které za celý podzim nebyly poraženy a vedly tabulku, jsme nastoupili nebojácně a byli vyrovnaným soupeřem. Hosté z mírné převahy v první půli vytěžili pouze vedoucí branku po naší individuální chybě, ale více jsme jim pozornou hrou nedovolili. Druhou půli jsme rozehráli ještě aktivněji a díky standardním situacím dokázali otočit skóre v náš prospěch. V emočně vypjatém závěru sice Vítkovice dokázaly snížit (zároveň jsme obdrželi zbytečnou červenou kartu), ale více jsme už soupeři nedovolili a po delší době si užili pocit vítězství (a završili tak bodově 100% dorostenecký víkend).

starší žáci Future U15 - SK Brušperk 8:3 (5:1) - branky FM: Bartek 5, Berek 2, F. Kowalczyk
Sestava FM:
P. Dudek - L. Rek, Cudzik, Šimíček, Žiga - Ježík, Berek, Galásek - Bartek, F. Kowalczyk, Křížík. Střídal: Rajko. Trenér: Adam Filip.

SFC Opava - starší žáci U15 2:0 (0:0)
Sestava FM: Pracuch - Šponer, Vykopal, Štětinský, F. Kowalczyk - Kaňák, Krejčí, Pešek, Barčák (65. L. Rek) - M. Málek, Maléř. Trenéři: Lubomír Macíček a Miroslav Poledník.
Do zápasu s Opavou jsme nastoupili v pozměněné sestavě z důvodu nemoci a zranění našich kluků. Zápas to byl vyrovnaný, bojovalo se převážně ve středu hřiště a bez vyložených šancí. Nám se ve druhé půli podařilo dostat do jedné příležitosti, ale tu jsme nevyužili. Vzápětí nás domácí potrestali gólem po naší ztrátě míče ve středu pole. Po této brance jsme už nedostali do zápasu a v závěru si Opavané pojistili vítězství druhým gólem.

SFC Opava - starší žáci U14 4:0 (1:0)
Sestava FM:
Pohludka (36. P. Dudek) - Jedlička, V. Míček, Cudzik (36. Krejčí), Pastucha (36. Ježík) - Kunčík, Hlosta, P. Žáček (59. Žiga), V. Kováč (50. M. Málek) - Švrček, D. Němec. Trenéři: Radek Šmíd a David Stachovec.

MFK Vítkovice - mladší žáci U13 3:4 (1:2, 0:0, 2:2) - branky: 70. a 71. Lánský, 20. Baar - 24. a 82. Táborský, 25. Foldyna, 88. J. Míček (ve 33. min nedal Táborský pk)
Sestava FM: Šimeček - Vrobel, Táborský, Karas, J. Míček, Teichmann, Michalík, Foldyna, Tománek, Strack, Roman, Kabát, Matula, Maté. Trenéři: Robert Schedling, Petr Vokoun a Ján Balko.
V posledním ligovém kole jsme narazili na velmi fotbalového soupeře, který nás v obou posledních vzájemných zápasech, které jsme na podzim s ním sehráli, nejenže porazil, ale fotbalovým pojetím i přehrál. I dnes byli domácí hodně fotbaloví. Nám zpočátku chyběl pohyb, měli jsme i velké procento ztracených míčů. Zápas se lámal na začátku druhé třetiny. Tam jsme prohospodařili dvě obrovské tutovky. Ve třetí části utkání jsme čelili tlaku domácích, a ti po zásluze obrátili skóre zápasu na 3:2. Klukům ale vyšel závěr zápasu. Táborský nejprve vyrovnal a v 88. minutě po jeho trestném kopu rozhodl pohotovou dorážkou Jirka Míček. Domácím jsme tak uštědřili jejich první domácí porážku.

MFK Vítkovice - mladší žáci U12 2:0 (1:0, 1:0, 0:0) - branky: 15. Škrkoň, 60. Sikora
Sestava FM: Cáder, Strmiska - T. Rek, Gongol, Haslhofer, Závodný, Nešetřil, Volný, Hlavatík, Pečiva, Molitor, Moravec, Tvarůžka, J. Žáček, Meca, Prepsl, Rodek. Trenéři: Martin Rojíček a František Hlavatík.
Soupeř nás přehrál důrazem a nasazením. My jsme sice byli fotbalovější, ale šancí jsme si dnes moc nevypracovali. A ty když už jsme se do nějaké dostali, tak jsme je bohužel nedokázali přetavit v branku.

starší žáci U15 - FC Baník Ostrava 1:5 (0:3) - branka FM: M. Málek (Chodura)
Sestava FM: Dragon (36. Pracuch) - Šponer, Vykopal, Štětinský, Janyška (44. Chodura) - Kaňák, Krejčí (59. L. Rek), Pešek, Maléř - M. Málek, F. Kowalczyk. Trenéři: Lubomír Macíček a Miroslav Poledník.
V zápase proti Baníku Ostrava se ukázalo, že jsme hráli proti nejkvalitnějšímu soupeři v soutěži. Se soupeřem jsme drželi krok jen do prvního gólu, který nám vstřelil. Pak určoval tempo a obraz hry. Sportovně musíme soupeři k vítězství pogratulovat a připravit se na zápas v Prostějově.

starší žáci U14 - FC Baník Ostrava 0:6 (x:x) - nehlášeno

mladší žáci Future U13 - FC Kozlovice 12:5 (5:1) - branky FM: Moravec 3, Maté 3, Rodek 2, Foldyna, Kakara, Krasula, Majer
Sestava FM: Strack - Tománek, Kabát, Foldyna, Maté, Stryja, Hrůzek, Krasula, V. Majer, Moravec, Rodek, Uhlář, Kakara. Trenéři: Petr Vokoun, Ján Balko a Robert Schedling.