U14 pokořila Ondřejník!

F r ý d e k-M í s t e k - Celý podzim zápolila naše U14 se soupeři, poslední listopadový víkend však hráče čekala bitva s úplně jiným protivníkem. Rozhodli se pokořit Ondřejník, což se jim také nakonec povedlo.

Fotbalový podzim je za námi, a tak jsme víkendové mistrovské utkání vyměnili za hory. V sobotu jsme se s našimi kluky rozhodli pokořit Ondřejník. Začátek naší trasy začal na vlakovém nádraží ve Frýdku, odkud jsme se vlakem přesunuli do Frýdlantu nad Ostravicí. Čtyřkilometrovou trasu z Frýdlantu na Ondřejník jsme svižným tempem s dobrou náladou, motivací a hlavně se skvělou fyzičkou, kterou jsme nabrali během podzimní části, zvládli v určitě nejlepším čase, za který se dá tato trasa ujít. (s úsměvem) Nejen, že nás přišli podpořit, ale také s námi tento výlet absolvovali i nejvěrnější fanoušci našeho mužstva. Klukům a rodičům velké díky, sdělil nám k akci Ondřejník asistent trenéra U14 David Stachovec.

Ondřejník je geomorfologický okrsek Štramberské vrchoviny. Tento samostatný masiv se táhne od severu na jih přes vrcholy Ondřejník (890 m), Úbočí (864 m), Stanovec (899 m) a nejvyšší vrchol Skalka (964 m). Pod vrcholem Ondřejník se na východní straně nachází turistická chata Ondřejník, která byla postavena Klubem českých turistů v letech 1906-1907 a rozšířena roku 1930.