S Valcíři trénují Mozol s Hýblem

F r ý d e k-M í s t e k - Valcíři se již od pondělí intenzivně připravují na jarní boje v MSFL. Od středy trénují s týmem nově Václav Mozol a Matěj Hýbl.

Od pondělí do pátku má tým naplánován vždy jednu odpolední intenzivní tréninkovou jednotku. Prim hraje v úvodním týdnu přípravy především umělá tráva, ve středu však využili Valcíři i tělocvičnu ve Stovkách viz. video. Jak bylo již v rozhovoru s trenérem Romanem Vojvodíkem zmíněno, veškeré tréninky probíhají ve velké většině s balónem, ovšem velmi intenzivně se zaměřením na kondici.

Od středy trénují s týmem dva noví fotbalisté Václav Mozol a Matěj Hýbl. Oba jsou volnými hráči a využili tak možnosti s Valcíři trénovat. První jméno je jistě fanouškům Lipiny velmi dobře známé. Sedmadvacetiletý záložník Václav Mozol odehrál za Frýdek několik desítek zápasů. Ani Matěj Hýbl není neznámým jménem, druholigové starty sbíral čtyřiadvacetiletý defenzivní univerzál v Kolíně, Olomouci, Prostějově a naposled ve Vítkovicích.

Do plného tréninku se ve čtvrtek zapojil i nejlepší podzimní střelec Valcířů Adam Varadi, kterého trápilo v úvodu týdne drobné zranění a měl tak individuální tréninkový plán. Frýdek-Místek naopak opustili na vlastní žádost Patrik Strnad a také Jan Ciesarík.

Všichni hráči se ale nemohou aktuálně zapojit do každého tréninku. Trio dorostenců Jakub Dudek, Matyáš Blahuta a Vojtěch Kudláček musí brát ohled na školní povinnosti. Volnější program měl kvůli rodinným záležitostem i Vojtěch Vokoun. Brankář Jakub Andrejko má čtrnáctidenní pracovní stáž, Michal Švrček s Martinem Kutáčem mají individuální tréninkový plán. Nemoc nepustila do zátěže Radima Šafnera.

HRÁČI V ZIMNÍ PŘÍPRAVĚ

Jakub ANDREJKO, Dominik HILL - Petr LITERÁK, Daniel BIALEK, Jan HRUŠKA, Vojtěch VOKOUN, Adam MRKVIČKA, Adam VARADI, Tomasz GOMOLA, Bohdan VELIČKA, Radim ŠAFNER, Jakub DUDEK (U19), Matyáš BLAHUTA (U19), Vojtěch KUDLÁČEK (U19), Martin KUTÁČ, Michal ŠVRČEK (individuální tréninkový plán), Boris FÖRSTER, David KUČERA, Václav MOZOL, Matěj HÝBL.