Mezinárodní halový turnaj U13 v domácí režii

F r ý d e k-M í s t e k - Vstup do nového roku 2019 si U13 okořenila vítězstvím na mezinárodním domácím turnaji v Raškovicích. Turnaje se zúčastnila i naše kategorie U12 a proti starším konkurentům bojovala statečně.

V raškovické hale se konal turnaj pro kategorie U13 již v prosinci. Tehdy naše dva týmy obsadily druhé a čtvrté místo. I tentokrát rozdělili trenéři U13 kluky na dva týmy. Tým žlutých v mezinárodní konkurenci obsadil první místo, tým modrých skončil čtvrtý. Naše U12 se starších protivníků nezalekla, rvala se statečně a obsadila pátou pozici, její brankář Samuel Cáder byl navíc vyhlášen nejlepším brankářem turnaje. Nejlepším hráčem byl pak zvolen opět domácí fotbalista, tentokrát z týmu žlutých David Deingruber.

KONEČNÉ POŘADÍ: 1. MFK Frýdek-Místek Žlutá, 2. MŠK Tatran Liptovský Mikuláš, 3. Slezský FC Opava, 4. MFK Frýdek-Místek Modrá, 5. MFK Frýdek-Místek U12, 6. TJ Sokol Olšany u Prostějova, 7. Akadémia Juventus Žilina, 8. Tatran Turzovka, 9. FC Ostrava-Jih, 10. FC ODRA Petřkovice

MFK FRÝDEK-MÍSTEK ŽLUTÁ (1. MÍSTO)

ZÁKLADNÍ SKUPINA

MFK FM žlutá - FC Ostrava-Jih 11:0
Branky: Foldyna 3, Nalewajka 2, Deingruber 2, Táborský, Teichmann, J. Míček, Michalík

MFK FM žlutá - Liptovský Mikuláš 4:3
Branky: Nalewajka, Karas, Táborský, Foldyna

MFK FM žlutá - Sokol Olšany 4:1
Branky: Deingruber 2, Michalík, Táborský

MFK FM žlutá - Turzovka 9:0
Branky: Deingruber 2, Táborský 2, Michalík 2, J. Míček, Foldyna, Nalewajka

SEMIFINÁLE

MFK FM žlutá - FM modrá 7:2
Branky: Foldyna 3, Deingruber 2, Michalík 2 - Maté, Roman

FINÁLE

MFK FM žlutá - Liptovský Mikuláš 2:0 
Branky: 
Foldyna, J. Míček


MFK FRÝDEK-MÍSTEK MODRÁ (4. MÍSTO)

ZÁKLADNÍ SKUPINA

MFK FM modrá - MFK FM U12 6:3
Branky: Roman 2, Vrobel 2, Maté, Stryja - Bojda 2, Volný

MFK FM modrá - Petřkovice 2:3
Branky: Maté, Roman

MFK FM modrá - Juventus Žilina 5:1
Branky: Strack 2, Roman, Maté, Vrobel

MFK FM modrá - SFC Opava 1:2
Branky: Maté

SEMIFINÁLE

FM žlutá - FM modrá 7:2
Branky: Foldyna 3, Deingruber 2, Michalík 2 - Maté, Roman

O 3. MÍSTO

FM modrá - SFC Opava 1:9
Branky: Vavřík

Trenér U13 Robert Schedling o turnaji 

V krásné sportovní hale v Raškovicích se o víkendu uskutečnil mezinárodní halový turnaj určený kategorii U13 a mladší. I přes nástrahy čerstvě napadaného sněhu, dorazili do Raškovic nakonec všichni přihlášení. Z vítězství se radovali domácí fotbalisté ve žlutých dresech, kteří ani jednou v turnaji nezaváhali a po finálové výhře 2:0 nad Liptovským Mikulášem si poprávu převzali z rukou šéftrenéra mládeže Romana Vojvodíka zlaté medaile. V boji o bronz pak modrý tým Frýdku nestačil na Opavu. Nejlepším hráčem turnaje se stal David Deingruber z týmu žlutých. Velké absolutorium si zaslouží všichni rodiče, kteří se starali o zdárný průběh obou našich halových turnajů.


MFK FRÝDEK-MÍSTEK U12 (5. MÍSTO)

ZÁKLADNÍ SKUPINA

MFK FM modrá - MFK FM U12 6:3
Branky: Roman 2, Vrobel 2, Maté, Stryja - Bojda 2, Volný

MFM FM - Juventus Žilina 6:3
Branky: Molitor, Závodný, Tvarůžka

MFK FM - FC Odra Petřkovice 4:1
Branky: Tvarůžka 2, T. Rek, Bojda

MFK FM - SFC Opava 0:7

O 5. MÍSTO

MFK FM - TJ Sokol Olšany 3:2 po penaltách
Branky: Závodný, Meca

Trenér U12 Martin Rojíček o turnaji

První akce, která nás v novém roce čekala, byl halový turnaj LIPINA CUP v Raškovicích, který pořádala naše U13, a tak jsme měli možnost porovnat si síly s o rok staršími fotbalisty. Kluky jsme připravovali na to, že soupeři budou urostlejší, důraznější, a že na práci s míčem budou mít mnohem méně času. Do turnaje jsme vstoupili zápasem s modrým týmem U13 a nutno dodat, že jsme zaspali začátek utkání a brzo prohrávali. I přes zlepšení jsme už ztrátu nedokázali smazat a prohráli 3:6. Jak se později ukázalo, prohra nás díky horšímu vzájemnému utkání stála postup do semifinále. 

Poté jsme odehráli velmi dobrá utkání s Juventusem Žilina (3:1) a Petřkovicemi (4:1). Na závěr skupiny jsme hráli o postup s U13 Opavy. Soupeř nás jednoznačně přehrál ve všech činnostech a zvítězil 7:0, což znamenalo, že jsme se o konečné 5. místo utkali se Sokolem Olšany. Zápas jsme odehráli dobře, a i když soupeř po ojedinělých akcích vedl 2:0, tak naši hráči zápas nevzdali a dokázali vyrovnat a na penalty zápas vyhrát. Turnaj nám potvrdil to, že stále potřebujeme pracovat na zlepšení důrazu v osobních soubojích a důrazu před naší brankou. Chceme poděkovat trenérům U13, že nás na svůj turnaj pozvali a umožnili nám tuto konfrontaci, děkujeme také rodičům, kteří nás v hojném počtu hlasitě podporovali.