Duel v Pardubicích rozhodla jediná branka.
2.kolo (5.8.2017) | Pod Vinicí
FK Pardubice - FK Frýdek-Místek
1:0

Po vydařeném výkonu proti Opavě v prvním kole FNL odjeli naši fotbalisté do Pardubic s vidinou zisku bodů. Již od prvních minut utkání ale byli aktivnější domácí, kteří chtěli odčinit porážku z prvního kola na půdě nováčka soutěže Olympie Praha. Po prvních nepřesných nebo slabých pokusech domácích, které řešil s přehledem Buček, se do velké příležitosti dostal až ve 27. Minutě pardubický Fousek, který se ocitl sám před malým vápnem Lipny a centr Mužíka z levé strany z voleje napálil, ale náš gólman poprvé čaroval a míč vyrazil! Od té chvíle se pardubičtí hnali za vstřelením branky. Ve 30. minutě hlavičkoval nebezpečně Petráň, ale Buček opět zpod břevna vyrazil! Ve 41. minutě to byl opět Petráň, který měl na kopačkách druhou šanci, ale nedal. Domácí měli ještě do poločasu dvě šance, ale Buček za svá záda míč nepustil.

Do druhé půle nenastoupil špílmachr domácích Šumský, kterého nahradil Slaninka. Ve 46. minutě se podařilo domácím zlomit kouzla, kterými Buček zaklel jejich kopačky. K míči se na pravé straně dostal Petráň, potáhl si jej k šestnáctce a křižnou střelou k levé tyči skóroval – 1:0. Perníkaři dále útočili a chtěli zápas rozhodnout. V 63. minutě jsme zahrávali rohový kop a z něj se urodila asi nejnebezpečnější střela Lipiny, kdy Michal Švrček hlavičkoval jen těsně vedle branky domácích. A v 84. minutě mohli domácí definitivně rozhodnout, ale Pirochovu střelu zastavil jeden z našich obránců na brankové čáře a odražený míč sebral sobotní kouzelník Buček do náruče.

Naši tak odjeli z Pardubic bez perníku a bez bodů.