Přehled zápasů v týdnu od 28.1. do 3.2.2019

Přehled utkání všech týmů MFK Frýdek-Místek v týdnu od 28. ledna do 3. února 2019.

MUŽI

GKS Katowice - muži 5:0 (3:0)

1. SK Prostějov - muži 4:3 (4:1) - branky FM: 11. Förster z pen., 55. Pernackij vl., 73. Mrkvička

DOROST

starší dorost U19 - GKS Jastrzębie 5:2 (2:2) - branky FM: 12. a 65. Křenek, 3. L. Maceček, 72. M. Míček, 89. Bányácski
Sestava FM: J. Málek (46. Majer) - Kudláček (68. Pavela), Strouhal (68. L. Maceček), L. Maceček (46. Niesner), Pavela (46. Koval), Procházka (46. M. Míček), Forch, Packo (20. Šostý), Dudek, Chýlek (46. Bányácski), Křenek. Trenéři: Roman Vojvodík a Radomír Dian.
Další kvalitní soupeř, a to z Polska, se dnes představil na naší domácí půdě. Jiný herní styl a nasazení od hostů jsme zvládli a zaslouženě vyhráli. Zápas ovšem nebyl tak jednoduchý, jak napovídá výsledek. Soupeř si v prvním poločase vytvořil za stavu 2:0 tlak a zaslouženě vyrovnal. Druhý poločas už nebyl soupeř tak nebezpečný a my jsme si šli pro vítězství.

mladší dorost U17 - GKS Jastrzębie 3:2 (2:2)branky FM: 18., 20. a 48. Zrůnek
Sestava FM: Moják (41. Hatoň) - Hammer, Kolář, M. Merta, Nytra (60. Cempírek) - Cempírek (41. Hodula), J. Mikulenka, K. Merta, Brojáč - Marciňa, Zrůnek. Trenéři: Karel Orel a Miroslav Onufer.
Utkání v silném větru, který jsme v prvním poločase měli v zádech, se nám opět moc nevydařilo. V první části poločasu jsme byli poměrně aktivní, hráli s chutí, vstřelili dvě branky a vypracovali si další brankové příležitosti, které jsme někdy i ležérně neproměnili. Ovšem poslední desetiminutovka z naší strany byla doslova tragická, absolutně nechápu, proč jsme přestali hrát a dovolili svým laxním přístupem soupeři vytvořit si nějaké šance a nakonec i vyrovnat. Druhý poločas nastalo určité zlepšení a i proti silnému větru jsme nakonec, i přes hodně nepřesností, zbytečných ztrát a nevyužitých šancí, vstřelili vítěznou branku.

FK Fotbal Třinec - mladší dorost U16 5:1 (2:0) - branka FM: 52. Kavka (Rimmel)
Sestava FM: Kavka - P. Vyvial, Büchi, Březina, Račev - Rimmel, Šeba, Střižík, Hrabec - Plucnara, Kakara. Střídali: Müller, F. Šponer. Trenéři: Kamil Raška a Milan Šponer.
Z naší strany opět nepřesvědčivý výkon, který podtrhl totální kolaps v posledních dvaceti minutách utkání.

ŽÁCI

starší žáci U15 - Kysucké Nové Mesto U16 1:3 (0:2) - branky: 15. 0:1, 24. 0:2, 46. 0:3, 60. V. Kaňák 1:3 (Králík, Sušeň)
Sestava FM: Falta (41. Dragon) - Barčák (41. F. Šponer, 60. Sušeň), Vykopal, Bartek (62. L. Rek) - Maléř (41. A. Kowalczyk), Sušeň (25. Kaňák), Pešek (55. F. Kowalczyk), M. Mikulenka, Kocián (70. Chodura) - Stareček (55. M. Málek), M. Málek (41. Králík). Trenéři: Lubomír Macíček a Miroslav Poledník.
V dnešním utkání jsme nastoupili proti mladším dorostencům z Kysůc a zápas splnil to, co jsme od něj očekávali. Nasazení, tempo a důraz v osobních soubojích. Kluci odehráli vyrovnané utkání a je jen škoda, že se nám nedařilo proměňovat nabídnuté šance. Takových zápasů potřebujeme co nejvíce.

starší žáci U14 - Kysucké Nové Mesto U15 5:5 (2:2) - branky: 3. V. Míček 1:0 (V. Kováč), 4. V. Kováč 2:0 (Kunčík), 6. 2:1, 14. 2:2, 38. 2:3, 41. 2:4, 46. V. Kováč 3:4 (Kunčík), 56. V. Míček 4:4, 58. Kunčík 5:4, 60. 5:5
Sestava FM: Řeha - Jedlička (36. Kvita), Cudzik (51. Šimíček), Křížek (51. Jedlička), L. Rek (36. Žiga) - Kunčík, Hlosta, Kuboš (36. Pastucha), Chodura (36. Ježík) - V. Míček, V. Kováč. Trenéři: Radek Šmíd a David Stachovec.
Těžké utkání s vyspělejším soupeřem mělo velké tempo a neustále se něco na hřišti dělo. Jsme moc rádi, že jsme toto utkání odehráli, protože kluci neměli na nic čas a byli nucení rychle pracovat s míčem pod tlakem soupeře. Takové zápasy nás budou posunovat dále.

MFK Vítkovice - mladší žáci U13 4:0 (3:0)
Sestava FM: Šimeček (36. Maruchnič) - Matula, Stryja, Grygar, Teichmann - Karas, J. Míček, Deingruber, Kabát - Roman, Nalewajka. Střídal: Vavřík. Trenéři: Robert Schedling, Petr Vokoun a Ján Balko.
V zápase, který jsme opět odehráli na velké hřiště, jsme střídali dobré pasáže s těmi slabšími. Musíme uznat, že těch slabších bylo ale po celé utkání více. Na hřišti jsme zaostávali oproti soupeři v kombinaci a hlavně v nedůraze při osobních soubojích. Máme sice v týmu velké množství subtilních hráčů, přesto si nemůžeme počínat na hřišti takto neprůbojně. Už halový turnaj v Třinci nám ukázal, že máme s důraznou hrou soupeře obrovský problém, jelikož se této hře nedokážeme nejen přizpůsobit, ale ani vyrovnat. Co se ale dalo předpokládat, tak je orientace v prostoru. Ten přechod z malého hřiště na velké musí jít postupnou cestou. A tam jsme teprve na jejím začátku. Velkou pochvalu si zaslouží za dnešní utkání Jirka Míček, chválíme rovněž i Matěje Karase.

MFK Vítkovice - mladší žáci U12 3:2 (x:x) - branky FM: Tvarůžka, Molitor
Sestava FM: Cáder, Strmiska - Závodný, T. Rek, Gongol, Volný, Meca, Tvarůžka, Haselhofer, Bojda, Molitor, Hrůzek, Krasula, Majer, J. Žáček, Nešetřil, Kakara, Moravec. Trenéři: Martin Rojíček a František Hlavatík.
Zápas se odehrál na větším hřišti (mezi šestnáctkami) než jsme zvyklí, v počtu 9+1 a měl oboustraně dobrou úroveň, obě družstva si vytvořila šance, šťastnější byli nakonec domací, kteří dali o jednu branku více, ale naši kluci zaslouží za dnešní výkon pochvalu.