Wojatschke s repre U17 na turnaji La Manga

Česká reprezentace do 17 let se počátkem února zúčastnila mezinárodního turnaje ve španělské La Manze. Svěřenci trenéra Václava Kotala po úvodní výhře nad Norskem (1:0), porazili také i výběr Rumunska (2:1). V posledním zápase pak remizovali se Švédskem (2:2). Ve všech třech zápasech nastoupil náš odchovanec Vojtěch Wojatschke.

Čeští mládežníci zahájili mezinárodní turnaj těsným vítězstvím nad stejně starým týmem Norska 1:0, když se o jedinou branku postaral v poslední minutě utkání střídající Ševčík. Proti severskému celku nastoupil od začátku na kraji zálohy náš odchovanec Vojtěch Wojatschke (na snímku s číslem 8), který v 72. minutě přenechal své místo na hřišti střídajícímu Šilhartovi.

NORSKO U17 - ČR U17 0:1 (0:0)
Branka:
90. Ševčík. ŽK: Toula.
ČR U17:
Horníček - Koželuh (72. Šimek), Starý, Štětka, Kurka - Hájek, Ritter - Wojatschke (72. Šilhart), Hural (64. Ševčík), Pech (72. Šíp) - Sejk (64. Toula). Trenér: Václav Kotal.

Také druhé turnajové střetnutí mladí Češi vyhráli rozdílem jediné branky. V zápase s Rumunskem výběr trenéra Václava Kotala prohrával po prvním poločase 0:1, ovšem skóre dokázal otočit a vyhrát 2:1. Obrat skóre zařídili ve druhém poločase Antonín Svoboda a Václav Sejk, kteří se trefili za český výběr, který navíc otočil skóre i přes početní nevýhodu, když dohrával utkání bez vyloučeného Štětky. Vojtěch Wojatschke šel do zápasu jako střídající hráč, když v 62. minutě střídal Ševčíka. Celý turnaj pak český výběr zakončí zápasem proti Švédsku (11. 2. - 15h).

ČR U17 - RUMUNSKO U17 2:1 (0:1)
Branky:
58. Svoboda, 87. Sejk - 47. Crivac. ŽK: 20. Štětka, 78. Pech. ČK: 36. Štětka.
ČR U17:
Stejskal - Šilhart (46. Koželuh), Štětka, Sklenář, Šimek (82. Kurka) - Hájek (46. Starý), Hroník (82. Hural) - Ševčík (62. Wojatschke), Svoboda (82. Sejk), Šíp (62. Pech) - Toula (62. Ritter). Trenér: Václav Kotal.

Český reprezentační výběr do 17 let zakončil turnaj ve španělské La Manze remízou 2:2 proti Švédsku. Na turnaji tak zůstal český tým neporažen. Vojtěch Wojatschke se na turnaji představil i ve třetím zápase, když proti seveřanům šel na hřiště ve 46. minutě místo Šilharta. Mezi střelce se tentokráte Vojta nezapsal.

ČR U17 - ŠVÉDSKO U17 2:2 (1:1)

Branky: 40. Sejk, 58. Svoboda – 45. Bergmark, 53. Nanasi.