Takto se o záchranu soutěže nebojuje!
29.kolo (21.5.2017) | MěS Varnsdorf
FK Varnsdorf - FK Frýdek-Místek
4:0

Po velmi trapném výkonu se hráči MFK Frýdek-Místek vrací ze Šluknovského výběžku bez bodu! Již od začátku zápasu byli domácí aktivnější a ukazovali, kdo že je pánem na hřišti. Tato aktivita vyústila v 19. minutě v úvodní branku Varnsdorfu, kterou vstřelil po hezké kombinační akci a centru do vápna Durdevič - 1:0. Na další branku se čekalo pouhých deset minut. Cennerazzo poslal míč z naší levé strany do šestnáctky a Daníček hlavou nezaváhal - 2:0! A za dalších deset minut bylo rozhodnuto. Durdevič našel přesně hlavu Kozmy a ten zavěsil potřetí - 3:0. K tomu se ještě nechal zbytečně za faul uprostřed hřiště a následné nesportovní chování vyloučit Willwéber!

Druhý poločas jsme začali aktivněji. Ve 48. minutě fauloval domácí brankář Hykela a kopala se penalta. Tu však Šumský neproměnil! Ještě v 55. minutě se pokusil Ilko překvapit gólmana domácích lobem, ale ten míč na brankové čáře chytil. A bída a utrpení pokračovaly dále. Varnsdorfští byli u všeho dříve, byli agresivnější v osobních soubojích. V 63. minutě vypálil těsně vedle šibenice Richtr, v 69. minutě hlavičkoval Cennerazzo naštěstí nad branku! V 72. minutě opět Durdevič pálil z trestného kopu těsně vedle! Po té se hra uklidnila a domácí kontrolovali vývoj zápasu. Naši hráči až na pár centrů, s kterými si poradil domácí gólman, neměli vůbec nic! V 84. minutě musel ze hřiště odejít zraněný Šichor. V následující minutě z nenápadné akce prostřelil tvrdou ranou Švantner vše a debakl byl na světě - 4:0! Utkání se pak již jen dohrálo.