Vašíček: Gól? Jednoznačně naše nejlepší akce utkání

Jediným střelcem našeho týmu v utkání proti Kroměříži byl útočník Václav Vašíček. Díky vytáhlému forvardovi původem z Hané jsme na úvod jara brali tři důležité body.

Vašku, pojďme si ještě v krátkosti shrnout zimní přípravu, kterou jste premiérově absolvoval ve Frýdku-Místku…

Podle mě zimní příprava proběhla tak, jak měla. Musím přiznat, že mě Frýdek-Místek, co se týče zázemí, tak velice mile překvapil, protože je na vysoké úrovni. Co se týče naopak mého příchodu sem, tak to celé vzniklo tím, že jsem se zotavoval po operaci a hledal celek, kde bych se mohl postupně rozehrát. Podle jmen jsem věděl, že se ve Frýdku tvoří velmi silný tým, lákalo mě to sem. Rádi bychom to tu nastartovali, a i když je teď momentálně velká bodová propast mezi námi a první Líšní, tak budeme bojovat do posledního kola. Ten cíl tu máme všichni jasně daný, vybojovat pro Frýdek opět druhou ligu, jelikož zdejší klub do F:NL určitě patří.

Co k zápasu v Kroměříži, kde vás čekal druhý tým průběžné tabulky, navíc asi i toužící po odvetě za podzimní porážku ve Stovkách?

Já tu na podzim nebyl, takže ani moc nevím, jak ten podzimní zápas vypadal. Ale jeli jsme sem teď s jasným cílem vyhrát, což se naštěstí povedlo. Ona ta první kola bývají taková specifická a nevyzpytatelná. I proto jsme rádi, že si z Kroměříže nakonec tři body odvážíme, poněvadž to nebyl vůbec jednoduchý zápas.

Co k vaší gólové situaci, které předcházelo vyvezení míče Pavla Hlocha a jeho následné přenesení hry na Tomáše Hykela?

To byla jednoznačně naše nejlepší akce utkání, škoda jen, že jich nebylo z naší strany víc. Hyklos (Tomáš Hykel) to tam skvěle v situaci jeden na jednoho udělal a já si už to jen mezi hráči našel. Trošku možná i štěstí, že jsem si našel to místo, ale Hyklík nejspíš zvedl hlavu a viděl mě nabíhat.

S jakými pokyny jste šli do druhého poločasu? Hlídat si výsledek nebo naopak to těsné vedení ještě navýšit?  

Chtěli jsme určitě dát druhý gól, což se nepovedlo. Ten druhý poločas nebyl od nás směrem dopředu vůbec dobrý. Vůbec jsme nedokázali podržet míč a ani já týmu moc nepomohl, což si hodně vyčítám. Měli jsme hru určitě více zklidnit, víc být na míči, ale je pravda, že se Kroměříž kromě toho gólového ofsajdu do ničeho vážnějšího nedostala.

Souhlasíte ale s příslovím, že první vlaštovka ještě jaro nedělá?

Určitě souhlasím, ale zase musím říct, že výhra je pro nás dobrý odpich. Snad teď uděláme nějakou bodovou sérii.

Místní hlasatel oznamoval, že na zápas dorazilo kolem tří stovek platících diváků. Co však říkáte na adresu těch z Frýdku-Místku, kteří za vámi na Hanou dorazili?

Tak to mě velice mile překvapilo, opravdu super. Pokud takhle budou lidi chodit, tak nám to určitě dodá patřičné sebevědomí. Taková podpora nás bude tlačit směrem nahoru. Každopádně jim všichni za atmosféru v Kroměříži děkujeme a přejeme si, aby přišli v hojném počtu také v sobotu.

A právě vaše vítězství v Kroměříži bude asi tou největší pozvánkou na utkání s Velkým Meziříčím…

Přesně tak, jak říkáte. My se naopak budeme snažit naší hru přeci jen zlepšit a hlavně získat tři body.

Už v předsezonních rozhovorech s vaším kolegou z útoku Adamem Varadim jsme rozebírali, že by vám hlavně v úvodních jarních kolech mohlo pomoci to, že jste se připravovali na přírodním povrchu. Byla to tedy pro vás výhoda?

Asi částečně ano, protože v opačném případě bychom trénovali nejspíš na umělce a šli do utkání přímo z ní. Navíc jsme měli kvalitní soupeře v přípravě, kteří nás otestovali nejen v ofenzívě, ale hlavně v té defenzívě. To vše určitě pomohlo.

A jak vůbec vy osobně se těšíte na vzájemnou spolupráci s Adamem Varadim (společně hráli spolu v Olomouci)?

Určitě se těšíme oba moc. Známe se velice dobře, dlouhý roky jsme spolu hrávali. Teď už to zbývá jen dopilovat a snad se nám bude dařit (smích).

×
Dnes v 16:00 | A-tým
FC Slovan Rosice
FK Frýdek-Místek