Pojď se svou Lipinou darovat krev

Vážení fanoušci klubu MFK Frýdek-Místek.

Asi jste překvapeni, proč si zrovna pročítáte tyto řádky. Je to prostě jednoduché, spolupráce našeho nadačního fondu Pavla Novotného a Vašeho oblíbeného klubu, má už nějakou dobu základy. Teď se prostě jen zpevnily. Stejně, jak jsou základy důležité u stavby domu, tak i u samotného zdraví jsou velmi důležité. A to nejen pro sportovce, ale také i pro Vás všechny.

Můj příběh je datován na konec roku 2009, kdy se mně během minuty změnil život!!! Sdělení lékařů bylo nemilosrdné: "Pane Novotný, máte zhoubný nádor, musíte hned podstoupit operaci a pak další podpůrnou léčbu." Svůj boj jsem v té době vyhrál, a přestože od té doby musím neustále podstupovat další a další operace (mám už jich za sebou 24), nikdy jsem se nevzdal. Je to stejné jako na hřišti, když před koncem zápasu prohráváte a tajně doufáte, že vyrovnáte a ještě navíc vstřelíte vítěznou branku. Ten, kdo v to věří, má velkou šanci, že bude úspěšný...

Proto ne nadarmo je naším hlavní mottem "VĚŘÍM V ŽIVOT". Bez víry v život je léčba onkologických pacientů velmi obtížná, ne-li nemyslitelná!!!

Nadační fond vznikl v roce 2016 a mnoho z Vás se určitě zúčastnilo naší listopadové akce "DEN UROLOGICKÉ PREVENCE", kterou pravidelně pořádáme ve spolupráci se Statutárním městem Frýdek-Místek a Nemocnicí Frýdek-Místek. Kromě této aktivity se někteří z Vás potkali s našimi dobrovolníky, kteří chodí zpříjemňovat pobyt onkologickým pacientům na lůžkové urologické oddělení této nemocnice nebo při našich dalších preventivních programem a akcích. Mimo jiné jsme podpořili nemocnici ve Frýdku-Místku i věcnými dary, jako jsou televizory nebo speciální operační pomůcky.

Moc si Vážím podpory ze strany vedení fotbalového klubu, a to jak od Františka Morice, tak i od Radima Mamuly. Díky samozřejmě patří i samotným hráčům. I proto budu moc rád, když osobně podpoříte naši společnou akci. V úterý 9. dubna v době od 8:00 do 12:00 hodin darujete s námi v Krevním centru ve Frýdku-Místku na ul. tř. T. G. Masaryka 495, to nejcennější co máte, VAŠI KREV NEBO PLAZMU!!! Nikdy nevíte, kdy budete krev nebo plazmu potřebovat i Vy?

Na závěr mě dovolte Vám popřát především pevné zdravíčko, osobní a rodinnou pohodu a také, prosím, buďte pyšní na svůj klub. A to především v okamžicích, kdy se chlapcům nedaří...

Pokud byste se rozhodli náš fond podpořit nebo se dozvědět další informace, zavítejte, prosím, na webové stránky nadačního fondu www.nfpavlanovotneho.cz, kde se dozvíte vše potřebné. U vstupu na stadion můžete při sobotním utkání s Velkým Meziříčím rovněž přispět malým finančním příspěvkem do našich putovních pokladniček k vyhlášené veřejné sbírce, nebo si můžete zakoupit drobné upomínkové předměty.


s pozdravem Ing. Pavel Novotný
předseda právní rady
Nadační fond Pavla Novotného

×
Dnes v 16:00 | A-tým
FC Slovan Rosice
FK Frýdek-Místek