Přehled zápasů v týdnu od 25.3. do 31.3.2019

Přehled utkání všech týmů MFK Frýdek-Místek v týdnu od 25. do 31. března 2019.

MUŽI

SFK Vrchovina - muži 0:0  

DOROST

starší dorost U19 - SK HS Kroměříž 1:2 (1:2)branky FM: Křenek
Sestava FM: J. Málek - Kudláček (46. Koval), Bányácski, L. Maceček (87. Šostý), Procházka - Dudek, Forch (71. Pavela), Strouhal - Křenek, D. Maceček. Trenéři: Roman Vojvodík a Radomír Dian.
Smolné utkání. Dvě chyby rozhodly o naší prohře. Kluci dřeli, ale chybělo nám potřebné štěstíčko. Někteří se přesvědčili, že tréninkové manko ze zimní přípravy je znát. Chybí šťáva a síla na lepší výkon. To, co nenatrénuješ, prostě musí někde chybět. Doufám, že si to někteří hráči uvědomí a zamyslí se nad sebou.

starší dorost U17 - SK HS Kroměříž 4:0 (1:0) - branky FM: Zrůnek 2, Cempírek, Marciňa
Sestava FM: Moják - Hammer, M. Merta, Rakovcij (68. Nytra), J. Mikulenka, Marciňa, Zrůnek (74. Hodula), Kolář, Siedlok (65. Kopčo), Murín, Cempírek. Trenéři: Karel Orel a Miroslav Onufer.
Vítězství zasloužené, ale nerodilo se vůbec lehce. Už ve 3 min. jsme šli do vedení, kdy Zrůnek prostřelil brankáře Kroměříže a vypadalo to nadějně. Ovšem soupeř se nezalekl, hrál velmi dobře, byl silný na míči, pohyblivý, zdravě agresivní a vytvořil si 2-3 nebezpečné situace před naší bránou, které naštěstí neproměnil. My jsme zbytek poločasu působili dost nevýrazně, bez nějaké velké herní aktivity a hlavně řešení předfinální a finální části hry se nám moc nedařilo. Tak jako v předchozích zápasech jsme o vítězství rozhodli ve 2.poločase. Hned v úvodu jsme vtřelili Kubou Cempírkem druhý uklidňující gól, zvýšili jsme aktivitu a vytvářeli si zajímavé herní situace na polovině soupeře směřující k ohrožení branky. I přes neproměněnou penaltu jsme další dvě takové příležitosti dokázali Marciňou a znovu Zrůnkem proměnit a výsledek navýšit na konečných 4:0.

starší dorost U18 - SK HS Kroměříž B 1:2 (1:2) - branka FM: Siedlok
Prokel - Koval, Šostý, Bača, Pavela - Siedlok (30. Nytra), Psota, Bányácski, Zrůnek - D. Maceček (80. Kulhánek), Pětroš (70. Cempírek). Trenéři: Lukáš Čerňák a Petr Schmidt
V utkání jsme chtěli pochopitelně zvítězit, bohužel rozhodlo prvních dvacet minut, kdy jsme byli pasivní a neorganizovaní a soupeř nás potrestal dvěmi brankami. Poté jsme začali kombinovat drželi jsme balón a začali si vytvářet šance, do poločasu jsme snížili. Druhý poločas byl z naší strany kvalitní, bohužel jsme selhali v koncovce. I tak musím kluky pochválit, makali do poslední minuty se snahou zvrátit výsledek v náš prospěch.

starší dorost U16 - SK HS Kroměříž B 2:2 (1:1) - branky FM: 4. Šeba (Střižík), 54. Šeba (Kulhánek)
Sestava FM: Kavka - Vyvial, Březina, Büchi, Račev - Plucnara (41. Rimmel), Jurga (36. Cempírek), Klimeš, Hrabec (41. Kulhánek) - Střižík, Šeba. Trenéři: Kamil Raška a Milan Šponer.
Ve druhém domácím utkání jarní části soutěže jsme narazili na fyzicky vyspělejšího, kvalitního soupeře, který měl v první půli mírnou optickou převahu. I přes řadu nepřesností jsme předvedli několik slibných, kombinačních akcí, z nichž pouze tu první výborně zakončil Sebastian Šeba. Ve druhém dějství se nám podařilo hru vyrovnat, místy jsme měli i navrch, opět jsme šli po pěkné akci do vedení, avšak soupeř díky svému důrazu v pokutovém území dokázal chvíli před koncem zápasu vyrovnat. 

ŽÁCI

mladší žáci U13 - FC Baník Ostrava 4:7 (2:2) - branky FM: Michalík, Foldyna, Nalewajka, J. Míček
Sestava FM: Strack - Vrobel, J. Míček, Táborský, Teichmann - Roman - Karas, Stryja, Foldyna, Michalík - Nalewajka. Střídali: Matula, Maruchnič, Grygar, Deingruber, Kabát. Trenéři: Robert Schedling a Ján Balko.
Velmi cenné porovnání s ostravským Baníkem. Utkání bylo hráno na celé hřiště. Proti fotbalovému soupeři jsme těžili spíš z brejkových situací, které nám vycházely. Utkání se rozhodlo ve prospěch soupeře až v závěrečné čtvrthodince. I přes porážku si zaslouží kluci velkou pochvalu. Jde vidět, že si pomalu na hru ve velkém prostoru začínají zvykat.

FC Baník Ostrava - starší žáci U15 8:2 (5:1) - branky FM: M. Mikulenka 2
Folta (36. Dragon) - F. Kowalczyk (36. Sušeň), Vykopal (48. Bartek), Pešek, Maléř, Kaňák, Veselý, M.Mikulenka, Kaňák, Kocián, Stareček, M. Málek (36. Králík). Trenéři: Lubomír Macíček a Miroslav Poledník.
V tomto zápase se ukázalo že jsme nastoupili proti nejlepšímu týmu v soutěži. Soupeř určoval vysoké tempo hry, se kterým jsme měli velké problémy a dopouštěli se chyb. A ty Baník trestal. Nám tento zápas ukázal, že musíme na sobě hodně pracovat a chtít se zlepšovat. I když nás soupeř fotbalově přehrál, tak tam byly okamžiky, kdy si kluci byli schopni vytvořit šance a držet s Baníkem krok.

FC Baník Ostrava - starší žáci U14 8:1 (6:1) - branka FM: Křížek
Sestava FM: Řeha - Křížek, Cudzik (36. Žiga), Pikonský (36. Rašovský), Jedlička - Kunčík (36. Ježík), Hlosta, Kuboš, Pastucha - V. Míček, Švrček. Trenéři: Radek Šmíd a David Stachovec.
Bohužel, průměrné individuální výkony nebudou na takové týmy, jako Baník Ostrava, platit.

mladší žáci U13 - TJ Valašské Meziříčí 12:2 (6:0, 2:0, 4:2) - branky: 3. Nalewajka 1:0 (Foldyna), 4. Foldyna 2:0 (Michalík), 7. Táborský 3:0 (Foldyna), 12. Michalík 4:0 (Foldyna), 19. Michalík 5:0, 25. Deingruber 6:0 (Táborský), 41. Michalík 7:0 (Deingruber), 45. Michalík 8:0 (Táborský), 52. 8:1, 60. Michalík 9:1 (Nalewajka), 62. Kabát 10:1 (Táborský), 67. 10:2, 71. Michalík 11:2 (Foldyna), 75. Nalewajka 12:2 (Michalík).
Sestava FM: Šimeček - Matula, Vrobel, Teichmann, Karas - Kabát, Stryja, Táborský, Michalík - Foldyna - Nalewajka. Střídali: Strack, Deingruber. Trenéři: Robert Schedling, Petr Vokoun a Ján Balko.
Od úvodních minut jsme byli lepším týmem a již po sedmi minutách si kluci vypracovali tříbrankové vedení. To jsme postupně v dalším průběhu střetnutí navyšovali. Vítězství je naprosto zasloužené.

FC Odra Petřkovice - mladší žáci U12 0:7 - branky FM: Pečiva 2, Bojda, Hlavatík, Tvarůžka, Prepsl, Meca
Sestava FM: Cader - Hlavatík, T. Rek, Gongol, Haslhofer, Majer, Prepsl, Meca, Volný, Tvarůžka, Bojda, Pečiva. Trenéři: Martin Rojíček a František Hlavatík.

Háj ve Slezsku st. žáci - mladší žáci U12 1:9 - branky FM: Bojda 3, Meca 3, Pečiva, Tvarůžka, Halshofer
Sestava FM: Cader - Hlavatík, T. Rek, Gongol, Haslhofer, Majer, Prepsl, Meca, Volný, Tvarůžka, Bojda, Pečiva. Trenéři: Martin Rojíček a František Hlavatík.
Dnes jsme odehráli dvě přípravná utkání, a nutno podotknout, že byly obě na vysoké úrovni. V naší hře bylo mnoho krásných kombinací, okořeněných několika nádhernými brankami. Zejména v utkání s Hájem ve Slezsku, kde fyzická vyspělost soupeře, byla mnohem vyšší, musíme chlapce pochválit, protože se do soubojů pouštěli neohroženě. Odměnou jim nakonec v mnoha případech byl zisk míče a pocit, že i s takto fyzicky vyspělým týmem se dá hrát. Po poločase, který byl 1:1, jsme nakonec soupeře suverénně přehráli, a to nejen v počtu branek, ale i předvedenou hrou. Za dnešek si všichni kluci zaslouží velkou pochvalu.

starší žáci Future U15 - FC Český Těšín 5:2 (3:0) - branky FM: Bartek 3, Pracuch 2
Sestava FM: Pohludka - F. Kowalczyk, A. Kowalczyk, Pikonský, Žiga - Ježík, Stryja, Rajko, L. Rek - Pracuch, Bartek. Střídali: Zezula, Grygar, Deingruber, Maruchnič. Trenér: Adam Filip.

mladší žáci Future U13 - FC Český Těšín 4:2 (3:0) - branky FM: D. Kakara 2, Nešetřil, Stryja
Sestava FM: Strmiska (Maruchnič) - Rodek, Gongol, D. Kakara, Stryja, Krasula, Nešetřil, Grygar, Marchinič (Strmiska). Trenér: Adam Filip.

PŘÍPRAVKA

ročník 2011 - halový turnaj (sobota 30. 3. - hala Raškovice, 8.00 h) KZL

ročník 2011 - halový turnaj (neděle 31. 3. - hala Raškovice, 8.00 h a 12.30 h) 3v3 KZL

×
Dnes v 16:00 | A-tým
FC Slovan Rosice
FK Frýdek-Místek