Śmiga s českou U15 na medaili nedosáhl

Na přelomu měsíce dubna a května se v Itálii konal mezinárodní fotbalový turnaj Delle Nazioni 2019, který byl určen reprezentačním výběrům do 15 let. Ve výběru reprezentačního trenéra Václava Mrázka se objevil také útočník Daniel Śmiga, který ještě před nedávnem hrával ve Frýdku-Místku a nyní působí v ostravském Baníku.

Kromě talentovaného útočníka se italského turnaje zúčastnil také trenér brankářů Jiří Hlaváč, kterého si frýdecko-místečtí fanoušci jistě pamatují z jeho působení v A týmu, kde tvořil brankářskou dvojici s Ondřejem Prepslem (ten naopak nyní působí v Regionální mládežnické akademii v Karviné).

Český reprezentační výběr do 15 let zakončil turnaj v Itálii zápasem o třetí místo. V něm vedlo Rakousko již o tři branky, ale utkání nakonec skončilo výsledkem 3:2 ve prospěch rakouského celku. „V prvním poločase jsme nezvládali souboje o míč. Rakušané byli důraznější a častěji na míči. Těsně před poločasem jsme chybovali v bránění brejku soupeře po našem rohu a Rakušané šli střelou o tyč do vedení,“ řekl po zápase trenér Václav Mrázek.

„Ve druhém poločase se naše hra postupně lepšila, získávali jsme více míčů a mohli hrát útočný fotbal. Bohužel nás přibrzdila nepřesnost a nedůraz, po kterém Rakousko okamžitě trestalo druhou brankou,“ pokračoval Mrázek.
Český tým snížil na 1:2 ve 48. minutě, jenže Śmiga stál v těsném ofsajdu. Hned z protiútoku soupeř vstřelil třetí gól, opět s pomocí tyče. „Kluci ale bojovali až do konce, vytvořili si tlak a v samém závěru se nám podařilo dvakrát skórovat po spolupráci Stárka se Śmigou. Na remízu už jsme nedosáhli a skončili v turnaji čtvrtí,“ dodal trenér.
Střelecky se na turnaji dařilo právě Śmigovi, který nastřílel svým soupeřům úctyhodných šest branek. Po jedné vstřelil Itálii a Anglii, dvakrát do černého zamířil v zápasech proti Mexiku a Rakousku. Jak Danovi Śmigovi, tak i trenérovi Jiřímu Hlaváčovi na dálku blahopřejeme!!