Boj U15 a U14 s Opavou, Future rozstřílel Vřesinu

F r ý d e k-M í s t e k - Podruhé v krátkém časovém období se střetly naše týmy U14 a U15 s Opavou. V prvním měření jsme byli na půdě soupeře stoprocentní, doma už se nám ale tolik nedařilo. Střelecky výrazně se naopak dařilo týmu Future U15 proti Vřesině.

O prohře U15 rozhodl druhý poločas

U15 nastupovala do utkání s dvěma výhrami v řadě v zádech, mimo jiné i nad Opavou. Na hlavním hřišti ve Stovkách jsme viděli vyrovnaný první poločas. Dějství druhé už ale přineslo jiný obrázek. Hosté měli více ze hry a odpovídaly tomu i šance. Ve 46. minutě skóroval na zadní tyči číhající Hranoš a poslal soupeře do vedení.

To mohlo být v 60. minutě dvoubrankové, Opava ale neproměnila pokutový kop. Druhý zásah tak přišel až v závěru utkání, kdy jsme již všechny síly vrhli do útoku a pootevřeli obranu. „Viděli jsme bojovné utkání, jak se na derby sluší. Musíme sportovně uznat, že soupeř měl více ze hry a po zásluze vyhrál. Naši kluci však nedali soupeři nic zadarmo a vypracovali si také dvě šance, ale ty bohužel neskončily góly. Je zapotřebí se dobře připravit na další zápas ve středu s Vítkovicemi, hodnotil trenér Lubomír Macíček. V tabulce nám patří šesté místo.

5.k. MSŽL: MFK Frýdek-Místek - SFC Opava 0:2 (0:0)
Sestava FM: Šimeček - Teichmann (71. Šmondrk), J. Míček (c), Golich, R. Foldyna (78. Čapčuch), Nalewajka, M. Schwarz (60. Tománek), Rašovský, Michalík (78. Stryja), L. Novák, J. Foldyna. Trenéři: Lubomír Macíček a Miroslav Poledník.

U14 se opět vzepřela nepříznivému vývoji

Tak trochu specialisty na otáčení zápasů by se za chvíli mohli stát Valcíři z U14. Ani v tomto zápasu jsem nebyli prvními, kdo otevřel skóre, byť se nám na úvodní trefu Opavy povedlo reagovat Františkem Véghem. Ten uplatnil ve 24. minutě svůj důraz a srovnal skóre. Nicméně i nyní jsem šli do druhé půle s mankem, tentokrát jednogólovým, když ve 35. minutě proměnil poměrně přísně nařízenou penaltu Prohászka. „Oproti prvnímu zápasu jsme naštěstí chytili začátek, ale další průběh prvního poločasu hrál do karet našemu soupeři. Musíme kluky pochválit, že i když dostanou branku, prohrávají, mají vždy chuť výsledek zápasu strhnout na svou stranu,“ chválil trenér David Stachovec a věděl proč.

Opava sice ve druhé půli odskočila na 3:1 a zdálo se, že je rozhodnuto. Ale kdepak s tím na naše borce. „Druhá půle měla z naší měla daleko větší náboj a kluci se rvali až do úplného konce. Skvělou obrannou hrou a napadáním v útoku nakonec naši kluci dokázali zápas dotáhnout do remízového stavu,“ těšilo trenéra. Nepovedlo se tedy jako v předchozích dvou utkáních výsledek úplně otočit, ale i bod je cenným úspěchem. Ukazuje, že tým má velkou morální sílu. Třikrát za sebou se dokázal vzepřít nepříznivému vývoji a potřetí v řadě bodoval. V tabulce jsme na osmém místě a již ve středu přivítáme doma poslední Vítkovice 1919. V utkání tedy budeme stejně jako naše U15 favoritem.

5.k. MSŽL: MFK Frýdek-Místek - SFC Opava 3:3 (1:2)
Branky FM: Fr. Végh, Vlček, F. Volný
Sestava FM: Kristofory - T. Rek (40. Vrobel), Hlavatík, F. Volný (c), Chýlek (56. Hrůzek),Tvarůžka (52. Haslhofer), Meca, Fil. Végh, Pečiva (70. Majer), Vlček, Fr. Végh. Trenéři: Josef Bardoň a David Stachovec.

Future U15 rozstřílel Vřesinu

V 7. kole Krajského přeboru jsme přivítali v Lískovci Vřesinu a bylo to utkání bohaté na góly. Můžeme s radostí konstatovat, že v drtivé většině případů se vlnila síť soupeře. O směřování zápasu napověděl již první poločas, po kterém jsme vedli 4:0. V druhém dějství jsme sice dvakrát inkasovali, ale nervóznímu soupeři přidali další čtyři góly.

7.k. Krajský přebor: MFK Frýdek-Místek - Vřesina 8:2 (4:0)
Branky FM: Strack 2, Bojda 2, Rozdolský 2, Stryja, Roman
Sestava FM: Strmiska - Matula, Dolný, Čapčuch, Deingruber (c), Stryja, Roman, Strack, Rodek, Rozdolský, Bojda, Uhlář, Nešetřil, Cáder. Trenér: David Hejda.